TaxBack https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Бачо Киро 1 , ет. 8&markers=Варна,ул. Бачо Киро 1 , ет. 8

Tsveti G от Търново още ли работи там, една ниска ромка от северозапада. Чух че станала шефка ахахахаах.

Фирма от колонизаторски тип. Третират служителите си в България, Румъния и Индия като нископлатени роби от плантацията. Мениджърите са неквалифицирани, Ирланците ги използват като нископлатени надзиратели на робите, на място в плантацията. Отношението към българите е надменно и лицемерно, като към някакви диви балкански примати. Заплащането е възможно най-ниското.

Тази фирма е меко казано смешна!
За да те привлекат изтъкват множество "привилегии" от типа на допълнителна здравна осигуровка, "невероятно предложение" за спортна карта (която сам си плащаш (за сравнение в множество други фирми в страната е безплатна!), фирмени партита (ХА-ХА-ХА), Уж повишение на заплатата след 6-я месец (държа да подчертая размерът му- 50 ЛВ. брутно!!!- да плачеш или да се смееш.
Ако изобщо искаш повишение , в който и да е отдел трябва буквално да се молиш месеци наред и ежемесечно да питаш , да търсиш някой да те чуе или те влачат и лъжат поне година докато се откажеш.
Не мога да опиша с думи на какво ниво са менаджерите в тази "фирмичка". Мазно , надменно поведение, особено, на някой като Енчо, на който му делегираха уж повече права. Смешно е да гледаш отстрани някой, който няма АБСОЛЮТНО никаква представа от това, което уж трябва да прави, но е с вирнат нос до небето и раздава правосъдие, разкарва се по етажите и крещи, унижавайки не само собствените си подчинени!
И знаете ли какво правят менаджерите по цял ден буквално!? Чудят се къде да се подпрат и даже и не се преструват на заети вече.Някои от "Невероятните"
лелки от човешки ресурси може първо да се научат на английски език и тогава да тръгват да правят интервюта. Голяма излагация , в предвид претенциите "дами"!

Отговарям на колегата който питаше за джуниър дев.
Ще те товарят с най-гадните задачки, няма да получиш почти никакви инструкции, ако питаш колегите ще ти помогнат, но не питай различни колеги, защото всеки ще ти каже нещо различно. От друга страна ако си с тяло на манекенка и/или възпитаник на ТУ имаш "конкурентно" предимство в очите на новия "Мениджър девелопмънт". Дори може да ти обърне повечко внимание.
Работни условия: ще ти дадат нов компютър, но няма да го сменят доакто работиш там, или ако не проглушиш ушите на шефовете си. Ще работиш в една стая от 25-30 квадратни метра с още 20 други коча и кози. Климатика не се ползва за да не настинат манекенките.
Ако искаш да се развиваш, пробвай в друга фирма. Ако искаш да правиш едни и същи тъпотии цял живот, за максимум 3-3,5 к брутни за синиър, заповядай.

Здравейте, някой, който е работил в IT отдела, може ли да даде малко информация колко е чистата стартова заплата за junior dev и какво представляват задачите по които се работи в началото. Много ще съм благодарен, ако разбера малко повече за работата на junior-ите във фирмата.

Манталитета на фирмите, както и на хората, с течение на времето почти никога не се променя. Таксбек е класически пример за това: фирмата винаги предлагаше хаотична, изцеждаща, затъпяваща, скучна, безперспективна работа срещу минимално заплащане. Наскоро минавах през Лидъл, тяхното предложение е 1050 лв бруто+60 лв. ваучери за храна, докато Таксбек търси хора за 950 лв. бруто. Даже на фона на ниското ниво на компаниите във Варна, Таксбек е едно недоразумение. Фирмата позиционира себе си като идеална за студенти, но в същото време очаква да работите пълна смяна, без възможност за почасова заетост, а след работния ден или нощ едва ли ще имате сили и желание да учите. Някои хора казват, че преди е било по-добре. Аз ще ви кажа следното-Таксбек винаги си беше експлоататорска фирма с пълен хаос в работните процеси, фаворитизъм и неадекватен мениджмънт, назначен от ирландците. За огромно съжаление, Таксбек дълги години беше единствен вариант за работа в международна компания във Варна, което им позволяваше да се държат нагло и безочливо със служителите си. Този манталитет е жив и до днес. Наистина, има доста хора, които работят дълги години там, но това не е защото фирмата е хубава, а защото тези хора просто ги мързи да се развиват и да напуснат "зоната на комфорта", въпреки че лично аз не знам, какъв комфорт има във фирма като тази, в която корпоративната култура липсва като такава. Някои може би си мислят, че щом като работят дълги години там, работното им място е сигурно. Не се лъжете! Ако не дай си Боже се разболеете или имате лични проблеми, фирмата много бързо ще ви отсвири и даже няма да си дадат труда да ви изслушат. Много често чувам, че за разлика от други фирми Таксбек било едно семейство. Същите тези "братя и сестри" няма да ви поздравяват, след като се отървете от Таксбек, а мениджърите още дълго ще говорят гадости зад гърба ви. За HR мога да кажа само, че тези "дами" са напълно лишени от морал и етика. Естествено, и в таксбек има позитивни моменти, но те са много по-малко от негативните.

За тези които не знаят Immedis е част от групата част от която е печално известната в Варна фирма Taxback. За известно време както всеки нов бизнес в процес на разрастване условията бяха по-добри - заплата, офис среда, отношение и т.н. Но с така наречената ескпанзия и неподготвеността на мениджърския състав за това нещата рязко се влошават. Една причина е и факта, че много служители от Таксбек бяха привлечени и колкото и добри специалисти да са повечето от тях реално не са подготвени за управленски позиции и това заедно с ирландските такива води до една уникална амалгама която управлява фирмата. Някои от тях го знаят и се опитват да се научат, но има и такива които дори не могат да разберат колко са некомпетентни като мениджъри.
С течение на времето се наеха много хора и от удобни непренаселени офиси в момента офисите са пренаселени поне с 40% повече хора отколкото би било нормално да са в тях. В допълнение големия обем неавтоматизирана ръчна работа също води до доста напрежение да не говорим и работното време до 19, 20 часа за да се покрива максимално с Щатите. Постоянно се говори за голямата експанзия но реално и какви инвестиции има и т.н. Само може да се има предвид че може би тези инвестиции някой ден ще трябва да се върнат на инвеститора евентуално. Отделно с разширяването и незнайно защо високото самочувствие колко е голяма фирмата (която доста хора не са чували) води и до влошаване и пренебрежително отношение към новонаетите и като цяло при наемането. Така и не разбраха Ирландците че нещата се променят и това отношение не може да е вечно. Същата грешка преди време беше направена в Таксбек и сега си патят от това. То и за това Имедис се брандира отделно за да може да има по-добър имидж на пазара на труда, но реално сега лека полека си го разваля (справка мненията в Таксбек за Имедис).
Има и още детайли според това какъв тип позиция искате, но определно може да позвате фирмата за натрупванер на стаж в международна фирма и след 2 до 3 години да потърсите развитие в сериозна такава.

Работих за кратко във фирмата преди няколко години. Шефката ми беше Рени Неделчева. Изключително проста, грозна, невъзпитана, нагла, арогантна "жена". Злобна и подла като кобра. Всичко останало също беше много зле: много ниска заплата, смешни бонуси, огромен стрес и хаос в самата работа. Служителките в отдел човешки ресурси бяха абсолютно неадекватни. Не препоръчвам на никой са си причинява този стрес.

Това е може би най-лошият работодател във Варна. По-добре да попаднете на български работодател, който не ви плаща осигуровките, отколкото да си скъсите живота при тези паляци Имедис.

Ръководител на ИТ екипът е един палячо на име Осман, който си мисли, че може да програмира, а няма един скрипт който да се компилира успешно. Същият този палячо, при напускането на колеги от екипа, за да задържи позицията си, започва да обвинява напускащите за лош код и счупени фунционалности пред ирландският мениджмънт. А тези хора дори не са работили по тези функционалности. Това се случва вече с няколко разлини колеги.

Единствената причина да стои там, е защото знае, че никъде другаде не биха го наели и за джуниър.

Дава вид на изключително разбран човек, но не след дълго показва истинската си същност на подъл и завистлив човечец.

Наистина, стойте далеч от тази компания. Самият факт, че на входното интервю няма да получите тест или проект за оценка на знанията е достатъчно красноречив.
Направете си труда да се свържете с настоящи служители, за да ви споделят впечатленията си.

Господа злобни меринджеи спрете да си търкате топките и ги използвайте за нещо готино - деца например! Бизнеса го оставете на тея дет го умеят!!!!
Таксбека го потопихте и сега кво ще правите незнам щот никой няма да ви вземе-ядете много,лъжете много и искате да сте Имедиса ама нямаааа!