Образователен център MeDia /img/frontend/nomap.png"

Образователен център MeDia

Казвам се Светлана Семкова и понастоящем съм Оперативен директор на Образователен център МеДиа. Работя тук повече от 6 години. Започнах работа като офис администратор, след няколко години станах мениджър на филиал Слатина, а сега съм Оперативен директор.
През всичките тези години се трудех усърдно следвайки принципите си. Никой никога не ме е ограничавал по отношение на инициативността и желанието ми за работа. Напротив винаги съм получавала свободата, от която съм имала нужда, за да докажа способностите си. За което безкрайно благодаря.
В МеДиа креативността, новаторството и желанието за развитие винаги са били и ще бъдат основната движеща сила. Всички колеги показали хъс, професионализъм, любов към работата и професията могат да го потвърдят.
На всеки един служител се предоставя възможност за повишаване на квалификацията още от момента на постъпване на работа.
Служителите на МеДиа и техните деца се обучават безплатно в организираните курсове и занимални. Ежегодно се организира team building на екипа с доказали се професионалисти в тази област. Предоставя се възможност за посещение на семинари и лекции.
Почти всички служители работят във филиал, който е в непосредствена близост до мястото, където живеят. Колко служители могат да се похвалят с това?
В заключение искам да кажа, че идеална работа и идеален колектив не съществуват. Затова може би ще прочетете и мнения противоположни на моето.
Всеки има право на мнение и право да го изрази. Всичко зависи от мотивацията, от отговорността, от желанието да допринесеш нещата да се „случват” и то да се случват „успешно”.
Моето мнение е такова. Пожелавам на всички, които ще го прочетат, да могат след време да го напишат за техните работодатели!

Успех!

Аз искам да споделя, че ако човек си търси работа със страхотен колектив, в приятна обстановка , то може да ги открие в Медиа. Когато човек е коректен, то насреща се откликва с коректност. Тук ми харесва, че човек може да си изкаже мнението, предложението и това да се чуе. стимулира се креативността у хората, които с желание работят избраната професия.Тук аз като служител посещавам безплатно курсове по английски език, а децата ми посещават също безплатно езикови курсове, както и занималня. Така и аз съм по-спокойна за тяхното развитие.

Казвам се Ивета Емилова и водя курс по развитие на творческата енергия на деца в образователен център Media вече втора година. Имала съм групи във филиалите на фирмата в Младост, Ботев и Витоша, така че имам наблюдения и от трите места.
Не мога да взема отношение по някои от въпросите, коментирани анонимно, но за други мога да твърдя, че категорично не съм съгласна! Управителката на Media е човек, който е много ангажиран с развитието и подобряването както на нивото на образователната програма, така и на екипа и на всеки служител поотделно. Това е и причината да организира тийм билдинги (наречени в анонимните мнения "безсмислени семинари) и изобщо да се старае да развива екипа и хората в него.
По повод на твърдението, че участието в допълнителни семинари, обучения и тренинги трябва да се заплаща: предполагам, че който го е писал, няма никакъв трудов опит, защото няма да намерите място, в което се заплащат семинарите и обученията като извънредна работа. Идеята е, че работодателят инвестира (не малко пари) във вашето развитие, квалификация и развитие и ако вие не гледате на тези обучения по подобен начин, значи сте човек, който не се интересува от собственото си професионално развитие, т.е. проблемът си е ваш.
Относно заплащането на допълнителни дейности: тези дейности са част от работата и трябва да се приемат по този начин. Почти на всички места се налага да вършите неща, които не са част от длъжностната ви характеристика и ако това е проблем за вас, значи трябва да преосмислите мотивацията и ангажираността си за работа изобщо и дали наистина харесвате работата си.
Ако търсите идеалното място за работа, образователен център Media не е това място, тъй като такова нещо като иделана работа изобщо не съществува! Истината е, че когато човек смени няколко работни места, собственият му хоризонт много се разширява и вече вижда нещата по друг начин, става по-гъвкав, научава се да приема недостатъците и да цени преимуществата на работата си.
Пожелавам успех и мъдрост!
Ивета Емилова

Здравейте, казвам се Евгения Биджева и работя в Образователен център МеДиа от 3 години във филиал Младост. Мисля, че анонимни мнения няма смисъл да се четат, т.е. те не са достоверни.
Що се отнася за натовареността, където и да започнете работа с нагласа да не работите ще останете разочаровани и отново ще пишете лоши неща за дадения работодател!
Управителката е коректна спрямо подчинени си, стига и те да са коректни-това мога да кажа като заключение.

Казвам се Светлана Семкова и съм офис мениджър в Образователен Център "МеДиа" - филиал Слатина вече повече от 5 години.
На всички анонимни и неанонимни  мнения бих отговорила така:
Когато човек работи нещо, което му харесва и има отношение към работата си намира вътрешна мотивация да се справя във всяка ситуация и да се развива.
Да, трябва да се работи наистина. Лесно няма. Но това се разбира с времето и с опита. На това никой не може да те научи.
В заключение искам да пожелая на всички:" Намерете си работа, която харесвате и цял живот няма да работите."
Весели Коледни и Новогодишни празници!

Казвам се Виолета Апостолова и съм понастоящем офис мениджър в Образователен център МеДиа към филиал Витоша. Работя във фирмата вече осма поредна година, като през първите пет бях преподавател по английски език във филиал Младост.
Самият факт, че вече осем години работя тук е достатъчно красноречив и сам говори за мнението и удовлетворението ми както от фирмата, така и от нейната собственичка и управител. Затова няма да се впускам в подробности и няма да издребнявам и да отговарям на изказаните мнения на Наталия, Петя и Анонимен.
Единствено бих искала да споделя в качеството си на офис мениджър на филиал Витоша, че служител с името Петя не е работил при нас и се обръщам към нея/него със следните думи:
Петя, ако сте толкова убедена/убеден в това което казвате, то поне имайте доблестта да напишете истинското си име.
Мнения всякакви, хора всякакви - това е неоспорим факт. Важното за мен е доколко служителят на коя да е фирма или организация е достатъчно лично мотивиран, отговорен и готов да положи необходимите усилия да се справи с работните задължения и да допринесе за добрите отношения с колегите и приятната работна среда. А не да очаква това да се случи наготово...
С пожелания за ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ и ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА на всички!!!

През годината преподавателите се докарват до пълно физическо и психическо изтощение, а през лятото се изкарват в платен и неплатен отпуск почти насила, поради отсъствието на деца.
За отсъствието на деца се обвиняват преподавателите, които явно "не са раздвали брошури достатъчно убедително".
Платената отпуска се развнява на около 20 дни за годината, като задължително ти се взимат 4-5 дни около Коледа.

Прекалено големи групи, тясни стаи. Обещават се компютри на децата, които често не работят, стари са, нямат микрофони и слушалки. Мултимедиините игри не се обновяват и към края на първия срок на децата изобщо не им се играе вече. Препълнени групи. Съвсем малко почивка за преподавателя. Никакво време за подготовка, освен ако не се готвиш вкъщи.
Управителката често задължава служителите да ходят на измислени семинари в Събота или Неделя, които не се заплащат допълнително. Всъщност ако не отидеш, често ти се взимат пари от заплатата. Кара служителите си да раздават брошури и листовки до побъркване, отново в извънразботно време, като често се седи пред училища в студ и дъжд. Отново без допълнително заплащане.
Колегите са наистина приятни, но под шефското влияние и ужасно поведение, са свикнали да поставят фирмата пред семействата си. Не им се дава болнични и отпуски, дори ако децата им са болни. Дори и да се даде болнични по някаква причина, след това се намира извинение да се удържат пари от заплатата. Но пък и този болничен при такова осигуряване (на половин работен ден) е ужасно малко.
Управителката е изключително некоректна към бременни момичета, като ги задължава сами да си плащат осигуровките и ги държи на работа до деветия месец.

Обещанията, които се дават при кандидатстване за работа не се спазват и има некоректно отношение.

При постъпване на работа в школата ви обещават хубав кабинет, малки групи, периодично повишаване на заплатата, един месец обучение, който ви се заплаща, възможност за развитие. Като цяло управителката се стреми да изпълнява обещанията си, плаща винаги в срок, дава карта за градския транспорт, колектива е прекрасен, колегите са добронамерени и много приятни. До тук с хубавите неща. Ето и лошите:
1. Получавате по-големи групи от потенциала на помещението, в което преподавате, съответно настава невъобразима лудница, защото половината деца са с гръб към дъската. Родителите търсят сметка винаги от вас.
2. Вие сте материално отговорно лице - събирате таксите, ваше задължение е да подсещате родителите, които са забравили.
3. Водите се на половин работен ден, осигуряват ви на 116лв, а в същото време в договора има клауза, че сте съгласни да работите по повече от 48 часа на седмица, което прави пълен работен ден, а реално работите по 24 часа, защото норматива ви е 8 часа, 6 от тях за преподаване и 2 за подготовка, като на вас ви трябват поне още 6 за подготовка, а понякога преподавате по повече от 8 часа на ден. Нямате никакъв личен живот. От вас се очаква да се отдадете изцяло на фирмата, а заплащането далеч не отговаря на труда, който полагате.
4. Обучението наистина ви се заплаща, но реално вие поемате часове през въпросния период.
5. Много често методистките на школата влизат на посещения в часовете ви, понякога ви поставят в неудобно положение пред децата.
6. Храните се на крак, когато можете, защото нямате регламентирани почивки, понякога хапвате пред децата или в час, защото нямате междучасие, излиза едната група и влиза следващата. Или просто не се храните.
7. Вие чистите помещението, в което преподавате.
8. Ако неможете да си изпълните норматива в дадения център (школата има няколко офиса и кабинети в няколко училища), водите часове в няколко от тях и препускате от различни краища на града, гонейки учебния график.
9. Шефката е безкрайно лицемерна, тоталитарна и манипулативна, създала си е маниер на промиване на мозъците на служителите си, които в един момент започват да я слушат като вързани с конци. Служи си с астрология и други окултни методи за да им влезне под кожата.
10. Физическото и психическо напрежение е непоносимо, дават ви се няколко системи по няколко нива + образователни компютърни програми, които се предполага да изучите още с постъпването, от сега ви казвам - не се опитвайте, невъзможно е.
Мен ако питате изобщо не започвайте работа в тази школа. Звучи много добре при постъпване, дори човек е склонен да се съгласи на тези ниски осигуровки, към момента ми е необяснимо, на практика обаче срещу една скромна сума получавате системно недоспиване и разбити нерви.