Фадата / Fadata /img/frontend/nomap.png"

Фадата / Fadata

Здравейте
Някой запознат ли е какви тестове и задачи дават на интервюто?
Моля да отговарят само хора, които са наясно.

Здравейте, аз съм служител вече повече от една година.

Локацията на офиса е добра, но в сравнение с предишната (точно на метростанция Баучер) е лоша.

Ката цяло имам опит с предишни работодатели в България, Фадата ми е 7-ми работодател.

Според мен положението тук е сравнително добро. Заплатата варира при различните служители - навсякъде е така. Ако сте добри ще получите добро заплащане, ако в началото е ниско то след време като се докажете ще бъде увеличено. Ако нищо не става от вас може да си тръгнете и преди 6-тия месец. Има такива случаи.

Но ако бачкате без да симулирате работа и да премятате Jira таскитe насам-натам, и без да мрънкате, и без да се оплитате в интриги с колежките/колегите то нещата ще са добре. Може друг да ви насади в кофти ситуация - трябва да можете да се справяте.

Да има задачи, по които не е ясно какво да се пише, но с времето нещата се изглаждат. Важно е да има диалог, а не да седите и чакате всичко да е разписано в процедури и вие проста да пишете код като идиоти. Трябва да се запознаете с бизнеса и да мислите логически какво се случва.

Ако ви е първа работа или за първи път се сблъсквате с този род работа ще ви се стори хаус, но реално бизнесът си върви. Много зависи под кой team lead ще започнете.

Има дългогодишни служители (по 10, 15, 20 години във фирмата) има и нови. Различни възрасти, различни теми на разговор в почивките, всякакви характери. Има не един знаещ и можеш, има какво да се научи.

Имайте в предвид, че в други ИТ фирми от този род е голяма маняна и на много хора тук им се вижда трудно.

Аз идвам от фирма, кадето се бачкаше много отговорна работа, задачи с точни срокове, нови и неясни задачи за изпълнение. Сега тук го карам по-спокойно.

На интервюто има и тестове и диалози. Но броя и трудността зависи от кандитата.

Като цяло в BG няма хора за никаква работа. Много се пънат за ИТ заради заплатите, а нестават. И така попадат всякакви, но стойностните хора се отсяват с времето.

Като допълнение към предните мнения - фирмата се премести на ужасно място. Хем е близо до метрото, хем не е. За хората, които имат деца и им трябва кола - няма къде да се паркира след 8 сутрин. Като стане целия Лозенец зона - няма да има никога паркоместа - даже и в метрото. Да не говорим самата сграда колко е зле и некомфортна. Мениджмънта от чужбина е трагичен - успяват да съсипят неща градени десетки години доста бързо. Заплатите за сферата са много зле. Даже и за първоначален старт във IT не става - хората са доста демотивирани, за да ти обясняват материята. За 18 месеца нищо позитивно не видях там.

Ох Фадата Фадата...станаха много началници, малко работници. За съжаление фирмата все по-затъва всеки ден - някои така им се вдигна самочувствието в последните месеци, че забравиха колко струват и от къде тръгват. Никакво влагане на ресурси за развитие на служителите, човешки ресурси се бият в гърдите, а две не струват, само гледат кой техен да наемат, ама то и другите май вече нямат желание да идват при вас, а? Жалко за фирмата, съсипва се малко по малко, а толкова потенциал има вътре. Става за придобиване на първоначален опит, но за истинско развитие никакъв шанс.

Всичко е ясно, но единствено не разбрах какъв е този IT бранш, където след такава издънка, вместо виновният да не може повече да си намери работа в България, той става директор в друга фирма. После служителите се оплакват от работната среда. Те свестен директор не могат да си назначат, вие за офисния планктон се кахърите, че не бил читав. А, какъв да е? Ако имаше здрава среда във фирмата, този литературен герой нямаше да може да влезе в нея, камо ли да се задържи. Както се казва - това е нивото.

Колеги,проблемът ви не са рецепционистките там. Това дето са ви го назначили за Executive Director,небезизвестният Вонарог ви е най-големият проблем! Всичко изписано за него, приятелите му от Виемуеър опитаха да прикрият като атакуват сайта bgrabotodatel,на който всички трябва да изкажем едно огромно БЛАГОДАРЯ! ЧЕ ВЕ ИМА, ЧЕ НЕ СЕ ПОДДАВАТЕ НА АТАКИТЕ ИМ С АДВОКАТИ ИЛИ ДРУГИ ХАКЕРИИ, ЦЕЛЯЩИ ДА ПРИКРИЯТ ИСТИНАТА ЗА ТЯХ! Споделяйте повече, разобличавайте всякакви некоректности публично,за да може повече хора да разбират какво точно се случва на съответното работно място,за да не си губят времето и нервите в лъжи интриги,въртени от некадърни и технически зле лицемери като Вонарог, които по друг начин не могат да успеят освен ако не разкарат кадърните,не промоутнат на високи мениджърски позиции некадърните си протежета,които да им лижат знаете кое.
Един съвет,ескалирайте проблема с Вонарог до Англия преди всички кадърни да се махнат от фирмата! Успех!

Като колегата съм в процес на търсене на ново работно място...За съжаление нищо хубаво не може вече да се каже за фирмата. Кадърните кадри започнаха да бягат къде по свое желание, къде не чак толкова...Останаха да се борят много малко стари служители. Повечето новички още не знаят къде се намират и какво се случва покрай тях. Изключително лош подбор на кадри в последно време. Човешки ресурси са не пълен минус, а тотално отрицателна величина вече - интриги, непрофесионализъм, наемат от кол и въже. Съгласен съм с колегата по-долу, че този отдел въобще няма идея какво прави и защо се занимава с този тип професия - себе си не виждат, служители тръгнали да наемат...
Мотивация няма никаква за повечето способни служители, никакви стимули (обучения, похвали, даже едно потупване по рамо липса), все повече и повече започват да се разбягват и да спасяват кожата, че вече всички виждат как затъва Фадата. Много спешни мерки трябват, ама много и то от по-отгоре, че в този офис няма кой да размърда нещата...

Компанията е кофти. В процес на търсене на нова работа съм, защото не се издържа. Работя във Фадата от известно време, но мога да кажа, че е голям хаос и няма оправия. Даже и мениджърите не се задържат. Тук от една година само сменят ръководството - а повечето бяха свестни и искаха да оправят безпорядъка. Ама както казват хората с предишните коментари - атмосферата е отровна. Много клюки и простотия, а никой не върши работа за 5 стотинки. За това пазара на труда ме зове, мен и другите изстрадали души с малко мозък в главата. А HR-те наистина да се замислят, че не могат да си задържат хората. Вместо да се перчат и да смятат,че вършат нещо - да вземат да си сменят професията и да идат в някой фризьорски салон, че повече ще им отива на акъла.
Няма сигурност, няма развитие, няма обучения, няма нищо което да накара някой да остане.

За съжаление трябва да се съглася с мненията на по-голямата част от потребителите...Неспособност да се оценят качествата на способните и кадърни служители, изключително потресаващ избор на новонает мениджмънт от такова високо ниво, все по-слабо ниво на отдел "Човешки ресурси", които не се поучават от постоянните си трагични грешки. По-старите служители (по-голямата част от тях), които реално знаят какво трябва да се направи и от какво се нуждае фирмата се налага да се борят срещу хора, които нямат никаква идея защо заемат определени постове. В последно време личният интерес на "висшите" стои на първо място. Има какво може да се направи, за да се подобри в пъти положението на компанията и отново нещата да тръгнат нагоре, но трябва да се вслушат в способните кадри, а не в новоназначените "всевиши" издънки...Ако това стане много хора биха с удоволствие се върнали да работят там, защото колегите, с които имах честта да работя са едно на милион и си заслужава да познаваш такива хора!

Благодарен съм на фирмата, че ме взе и разви като специалист преди години, но с хубавото дотук. Съжалявам да видя, че сплетните и интригите процъфтяват след толкова време. От една страна е хубаво да има повече успешни българи, но от друга е редно да загърбят егото, манталитета си и да се държат по-професионално пред служители, клиенти и партньори. Несъм изненадан от продажбата на Фадата, но твърдя, че това е огромна грешка на собствениците. Може би това ще подейства оздравително и компанията ще тръгне отново нагоре. Познавам колеги, които отидоха на работа при конкуренти или клиенти на Фадата и се справят доста добре. Що се отнася до софтуера, той има нужда от сериозна преработка, за да отговори на очакванията и съвременните изисквания. Професионалисти с опит в управлението, администрацията или програмирането е добре да потърсят контакт с фирмата само при крайна необходимост. Вълкът козината си мени, ала нрава никога. Вместо да чете манипулативни мнения на настоящи служители от ръководството тук, намерете и попитайте бивши служители в линкедин как се чувстват - обидени, недооценени, неспособни по една или друга причина да се приспособят на новото място.