Аксиор ООД /img/frontend/nomap.png"

Аксиор ООД

От кадърните хора останаха само няколко, които са семейни и затова не им стиска да хванат живота си в ръце. Хубави хора като колеги, но управлението е под всякаква критика - пародия. За последните 2 години напуснаха сами около 20 програмиста.

Имам приятелка, която работеше в тази фирма преди няколко години, но напусна и сега работи при много по-добри условия(във всички описани в мненията аспекти). Това, което е споделено в мненията съвпада с това, което съм чувала от приятелката ми, но има един "девиз", който най-точно описва ситуацията: " Аксиор" е ковачница на кадри и ... само чуковете остават.:))

Заплащането
Въпреки, че фирмата е в IT сектора, заплатите в момента, след последното увеличение са на средното ниво за бранша. Щях да ги оценя с 3, но след като осигуряват на минималната работна заплата, на която може да го направят и се подиграват по начин, който ще опиша след малко - получават 1. Всеки се води официално на минимална работна заплата и всичко, което получава под масата се нарича 'награда'. За тази награда какво ли не трябва да се изтърпи за да си я 'заслужи' човек. Карат те да работиш задължително поне час-два след работа, има много стрес, напоследък се изисква и през почивните дни да се работи. И това всичкото само за да получиш 'наградата', която се равнява на нормалната работна заплата в другите фирми. И ти го натякват това. Никой не допуска да бъде болен повече от 3 дни защото губи по няколко стотин лева като прескочи тази граница. Дори и платен отпуск да се вземе, пак се губи от 'наградата' за месеца.

Уважението
Вече по-нагоре разказах за висшето ръководство на фирмата. Колегите поне се отнасят помежду си с нужното уважение.

Карта за градския транспорт за всички линии, минерална вода, хладилник (който се пълни от служителите), микровълнова печка.

Има я. Поне сега фирмата е взела 2 нови проекта и ще има много работа в близките месеци. Проектите се развиват с много пропилени нерви и стрес за хората, но пък работа има и няма никой да остане гладен.

Съотношение работа / свободно време
Има момнети където свободното време излеза доста в повече, но напоследък липсва.

Потенциал за развитие
И да, и не. Човек може да поработи над много неща и да се научи на много и от опитни хора. Но главно не се работи с най-модерните технологии, а с такива отпреди няколко години.

До зала Универсиада, близо е до Плиска, така че има много транспортни линии.

Колегите са добри хора и във всеки един момент когато имаш нужда от помощ биха ти помогнали.

Хубави колеги, но техническата база е повече от трагична. Компютрите са на три години и издъхват с по-новите среди за разработка. Всяко хлапе има вкъщи по-мощен компютър. Шефовете са стиснати в това отношение. Като се поразходиш из офиса може да видиш едновременно 4-5 колеги да недоволстват от това, че половин час чакат компютъра им да зареди. Има една система за отчитане на времето на присъствие чрез карти, което като идея е добро, но се водят eжеседмични отчети, кой кога отсъствал и по колко минути. Това е много важна задача, та за липсващите минути ти режат от заплатата, оопс исках да кажа дават ти по-малка 'награда'.

Дългокосите мъже са много чувствителни.

хахахахаха, това явно е някоя от "старите" който се е засегнал...:) истината е, че ако е този за който аз си мисля, дето само знае да разтяга лукуми без да върши никаква работа, този онеправдан "интелектуалец", то няма какво да се учудваме на забележките за реалните възможности и намеците за сергии със зеленчуци.Този същият (ако е той, все пак не искам да обиждам без причина) ако беше наистина такав кадър, че да прави забележки кой колко знаел, щеше ли да стои в тази "прекрасна фирма" дето о господи, те оценяват.А нито дума не е казал, за ... ... и ощетяването на служителите чрез осигуряване на минимални пари.И за какви срокове говори този смешник, който и да е той, при положение, че за тия проекти по които се работи, на никой не му пука кога ще заработят напълно, фирмата лапа пари от държавата, а на институциите които се предполага че трябва да ползват този така наречен "софтуер", не им пука че не работи.Докога ще се толерират такива изедници на българския пазар ? Кога ще се оправи тази държава, с такива работодатели, който просто гледат колко хора ще прецакат, за да лапат повече и повече пари.

Хаха, явно 'шефчето' на фирмата е видял реалността и е решил да затвърди позиции.

Чета тези пасквили и направо съм смаян! Започвам да се съмнявам къде точно се намирам. Абе нали тук сме в София, България? Не, защото по едно време започнах да си мисля, че съм някъде в Санта Клара или в Редмонд.
Някакакви, дошли не знам от къде си и обучавани не знам от кой си, някакъв .... ли е, .... ли е, не знам и не ме интересува. Някакъв си, който се мисли за Джон Атанасов и който рови с Гугъл по мрежата, събира материали от сайтовете и после ги обяснява във вид на компилирани книги, издадени под неговото вещо ръководство. Бил първенец на някакви олимпиади - все едно да кажеш на Пикасо, че си първенец на олимпиада по рисуване. Или на Гьодел, че си първенец на олимпиада по математика. Ужасно ще се впечатлят и двамата. Общува с фрази от сорта: "Абе, тези от Майкрософт били големи тъпанари, бе! Глей сега тук какво са направили..." И почва да обяснява нещо велико, ама много велико, дето само в неговата велика глава може да поникне...Ама вие не знаете ли, че той още в детската градина е писал писма на Бил Гейтс и му е давал съвети как точно да проектира ранните версии на Windows? Ами да, той Бил на всяка конференция, на която чете доклади споменава в знак на благодарност и самия г-н ...., за “безценните” съвети, с които последния неспирно го засипва. Те действително са “безценни”, защото нямат никаква стойност.
Та тези, така наречени “програмисти”, вместо да седнат и да си научат уроците, а и да научат маса техники и хватки от самия код, взели да се оплакват, че им вдигнали заплатите едва с 200-300 лева. Ами вие за това време, мили мои, реално какво свършихте? Вие знаете ли, че в един обикновен български градец, за заплата от 200-300 лева хората бъхтят от сутрин до вечер? А на вас това ви е само увеличението към заплатата…Имайте предвид, че все пак на вас ви се дава работа съответстваща на вашите реални възможности, а не на възможностите, които вие си мислите, че имате! Старите ви били гледали с пренебрежение. Старите гледат на вас така, както вие самите гледате на себе си. То си има и поговорка за такива случаи: “Уважавай себе си, за да те уважават и другите!” Освен това, дава ви се някаква работа и някакъв срок. Какво става тук като не свършите работата в определения срок? Общо взето нищо – дава ви се нов срок, като се предполага, че ръководителят се е объркал, а не че вие сте некадърни. Какво става в другите фирми при същата ситуация ? Пишат ви черна точка. При втора или най-много трета черна точка излитате като цепелин от фирмата и се приземявате на някоя сергия за зеленчуци на пазара. Откъдето почвате да пращате отчаяни CV-та във всички посоки с надеждата да намерите някой нов believer, който да повярва в необикновенните ви програмистки умения, известни по целия свят и да ви назначи при себе си на работа. Имайте предвид, че фирмата все пак не е учебно заведение, и че освен да се занимават с вашето благополучие и никога не свършващо обучение, старите си имат и друга работа – като, например, да предадат в срок договорените продукти, да изпълнят сключените договори, за да могат всички после да си взимат редовно заплатите.
Тук някой беше писал „И жена му работи там.И брат му.Дъщеря им също.Има много роднини.” Трябва да ви кажа, че това изобщо не е пълната картина.
Освен гореспоменатите тук работят ... ... ... ... .. .. ... ... ... ... и още много други роднини, приятели и авери на президента.....Ах, да, забравих, и султан Абдул Азис II работеше тук, но той напусна и отиде на курсовете на НАРС, защото някой го излъгал, че там щели да го научат на нещо.

Освен това, един голям плюс са облегчените условия за екскурзия до Италия, без да се пуска молба за отпуск.

Здравейте, бивши и още по-бивши колеги :)
Това за стойността на курса при Наков е доста грубо. За задържането на заплатата с 1 месец - също.
Да излезеш в майчинство след 4 години стаж и след като се върнеш на работа, на края на втория месец да ти дадат заплата под 250 лв за първия месец е вече съвсем извратено.
На шефа съпругата и племенникът и дъщерята работят там, ама много добре си работят. Какво искате - та това е семейна фирма.
Всичко, каквото е обещал шефът, го прави. Не е ясно кога, обикновено се създават някакви очаквания, че това ще стане скоро, обаче става много по-късно.
Сигурен съм, че някой ден ще почне да изплаща и пълни осигуровки. Само дето не знам кога.
Това за QA и писачи на документация е вярно, в даден момент свикваш с бъговете и спираш да ги забелязваш.
Понякога имах чувството, че се води борба между колегите за премиите, нямаше ясни правила.
Добре че дойдоха нарсианците, с тия млади хора работата беше удоволствие.
Доста работа, малко ресурси за тестове, много често изнервена атмосфера.
В другата фирма ми e много странно, че на оперативките никой не те прекъсва и хич не се повишава тон.
За атестациите - те нямат никакво значение, важна е заплатата. Отиваш при шефа и искаш повече. Може да мине, може и да не мине.
Това е то капитализмът. Като не ви харесва, идвате в сегашната ми фирма, при Комунизма :)

Фирмата има 3 офиса.Тук става дума за отдел Приложни системи.Фирмата напоследък не може да спечели търг.Заплащането е по-ниско от средното за този вид дейност, въпреки многото държавни проекти.Президентът е скръндза и не се справя много добре с мениджмънта.И жена му работи там.И брат му.Дъщеря им също.Има много роднини.Служителите не получават никакви бонуси и привилегии(ако не броим машината за вода и хладилника, които докараха скоро), недооценени са.За сметка на това се отчита всяка секунда присъствие в офиса и ако някой стои малко по-малко време, непременно ще му удържат съответната сума от заплатата.Ако стоят извън работно време, служителите не получават нищо в замяна.Потенциал за развитие не съществува, но има потенциал за тъпчене на едно място.Работната среда е заспала.Колегите са добри хора, които си мълчат и търпят всичко, което им се поднесе от ръководството и работят здраво. Местоположението няма грешка- срещу зала Универсиада, много е удобно. Офисът е сравнително нов, но всички са наблъскани вътре в едно помещение и не могат да се съсредоточат много добре, затова винаги стоят със слушалки, особено когато дойде досадната чистачка с психични отклонения и започне да ръси глупости, да шуми и дразни хората от сутринта та чак до обяд. Има и други хора, които постепенно загубват здравия си разум, но предвид обстановката, това е съвсем в реда на нещата. Да не изпадаме повече в подробности. Не постъпвайте на работа там, ще съжалявате! И все пак, винаги може и по-зле :)