Елпром-ЕМТ АД / ELPROM-EMS /img/frontend/nomap.png"

Елпром-ЕМТ АД / ELPROM-EMS

Аз работя там за мен  собствениците са едни прекрасни хора :)))

Драги съпричастници, не се учудвайте, че завода е съсипан. Той бе подарен на сегашните собственици, благодарение на това, че са били съученици с изпълнителят на съсипването (синдик) на целия Балканкар. Да, новите собственици върнаха името "Георги Костов" защото то значеше нещо на нашия и международния пазар, но не върнаха производството, не върнаха хората, не върнаха доверието в него. Жалкото е че за БТК, БГА Балкан и Козлодуй се говори, но за този огромен мегакомбинат Балканкар никой не говори - за милионите, които бяха заграбени, подарени и разпилени, за човешките съдби на работещите поколения българи там, за огромния научен, технически и производствен персонал. Ако не ми вярвате - потърсете най-елементартото нещо - един стругар да ви свърши нещо и ще разберете до къде е затънала държавата ни, Тази държава, която произвеждаше стругове с цифрово програмно управление ... Може ли някой да ме убеди, че разораното поле, което е сега електрокарния завод "6-ти септември" и мотокарания завод "Средец" носи повече полза на държавата и хората, отколкото ако заводите работеха и печалбата от работата им отиваше за развитие на производствените мощности, вместо в някой джоб. Защо от третата в света сила в каростроенето след Катерпилър и Тойтота трябваше да станем може би пак третата но отзад напред. Може ли някой да ме убеди, че вместо машините и съоръженията, които излагахме на панаира в Хановер, сега излагаме билки и корени и това да е повод за гордост от нашите водачи. Двадесет години минаха и след като минат още двадесет, както при Мойсей, но за родените в равенство и благоденствие, ще бъде забравено всичко и това, че бяхме напреднала индустриална страна, а не бананова република в която част от хората се изхранват ровейки в кофите, крадейки и убивайки старици за една мизерна пенсийка. Да, тъжно и грубо е, но е истина

Искам да уточня, че завода се казваше Георги Костов и беше място където работеха млади и много възпитани хора . С идването на новото ръководство т.е. новият собственик всичко се съсипа и от 580 работни места в момента има само 30, ако и те не са си отишли разочаровани от цялата ни система . Никой не помисли за хората работили по 35 години . Жалко за хората, за страната ни и за младите хора който бягат от всичко това.

Заплащане:
Принципно, не особено високо заплащане. напоследък с Финансовата криза, положението е повече от трагично...
Интересно е да се наблюдава, че пари се харчат за определени неща, но за заплати парите никога не достигат... От време на време около Коледа и Великден се получават що годе сносни премии...

Уважение:
Доста прилично уважение от колегите, когато работата им зависи от твоята.

Привилегии:
Никакви!

Фирмена сигурност:
На ужасно ниво. Незнаеш дали утре няма да те уволнят...

Съотношение работа / свободно време:
Много добро работно време! Може би едно от малкото хубави неща във предприятието.

Потенциал за развитие:
Кръгла нула. Седиш и си бачкаш на същото работно място на което си бачкал преди 20 години...

Местоположение:
Добро местоположение. Спирка на 83 на около 200 метра от завода и спирка на 79 на около 10 метра!

Колеги:
Комунистическа работа! Почти никакви млади хора. Има свестни работници и такива които са готови да те наклюкарят веднага щом сгафиш. Общо взето във всяко стадо има мърша. Повечето хора са улегнали и на тях може да се разчита.

Работна среда:
Лете - пек, зиме - студ, освен ако не работите в администрацията. Там е по поносимо от към температурни амплитуди.

П.П. Доколкото ми е известно фирмата си смени името и вече е Георги Костов

Много готини хора работят там но заплащането е мизерно

poznavam sobstvenika podari mi bmw hi hi za koeto blagodaria

Biah tam organizator proizvodstvo. Ingener sam. Nachalnika mi be sas sredno obrazovanie i ne me obichache zaradi tova che sam ing.Ne iskah da mu liga zadnika i zaradi tova mi skroj nomer i napusnah predi da mi izteche izpitatelnia srok. Vsichki sa falshivi. Komunistichesko predpriatie. OBVURZANI SA VZAIMNO S NIAKAKVI DALAVERI. Niama da izkarat dulgo. Pri tiah profesionalizma ne se ceni.
Dano po skoro glutnat voda. JJJJJJJJJJJJJJJ

1.Osigurqwane na minimalna zaplata. Udyrvat se DOD i DOO wyrhu dejstwitelnata zaplata , a w NOY se wnasqt samo sumite syotwetswashti na min.rab zaplata.
2.Uslowiqta na trud sa bezobrazni.Nyama nikakwo otoplenie i e adski studeno. S ostanalite nerednosti (te sa mnogo) ne iskam da wi dosavdam