Примекс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Шумен,ул. Ропотамо 7&markers=Шумен,ул. Ропотамо 7

Моето мнение за Примекс ЕООД гуми и сервиз като бивш служител е много лошо. Заплата, която ми обещаха така и не ми я изплатиха. Няколко пъти ги попитах, защо и не могат да ми кажат нищо. Дори ми казаха по съдебен път да съм си я търсил! С подписването на трудовият договор, те задължават и да подпишеш и празна бланка за заповед за прекратяване на трудовото правоотношение. Фрапиращото беше, че не пишеше член, по който искат да се прекрати договора. Да оставим това, че по трудов договор си на 5 работна седмица по 8 часа, а работиш по 6 работна седмица по 10 часа! Отвсякъде те лъжат. Второто нещо, което искаха да подпиша пак като празна бланка за неплатен отпуск. Само да ви вметна, че могат да ви пуснат неплатена отпуска, когато те си поискат дори и да сте работили. Обучение така и не ми се направи. Ръководството е под всякаква критика. Питаш ги нещо и не могат да ти кажат. Не правете грешката да започвате работа там, нито да закупувате техните некачествени гуми...

Изключително съм доволна. Най-добрата работа, която съм имала досега.

Бягайте от тази фирма,лъжат с парите и с работата.

Бях търговски представител на фирмата през 2013-2014-та година. Напуснах защото обещаното при постъпването ми на работа, коренно се различаваше от това с което се сблъсках. Работи се постоянно извън работно време (докато има автомобили), работи се в събота, когато има обучения в Шумен те винаги са в Неделя. Получава се по 14 дена да нямаш почивен ден. Търговския представител извършва мулти функционална роля, освен че търси нови фирми и работи със старите, през сезона става консултант продавач. Заплащането на половина е "не декларирано" и когато напуснеш разбираш колко лошо е това. Работи се под голям стрес, защото бизнеса е труден и трябват години опит. Нервната ни система не е за 5 години, и когато поработиш малко повече в сериозен стрес, си увреждаш здравето. Какво ми се случи на мен? - Обещатоното се различи коренно от реалната ситуация в офис Варна, когато споделих на Георги Крумов че не съм съгласен да е така, не срещнках никакво разбиране. Не стига че ме надъхаха с празни обещания и напуснах 6-годишната си работа в Банка ДСК, ами и накря Георги Крумов ми каза, подпиши тук по взаимно съгласие, щом искаш, всичките ти пари ще ги изплатя. Аз подписах, на другия ден бях уволнен и познайте - платиха ми само декларираната част /която е на половина/ Крумов не си спази обещанието и ме отряза с 450 лева. Като му звъннах по телефона след това, започна да ме заплашва като мутра от 90-те. Щял да направи "лична среща с мен" за да ми ги даде, и още я чакам тази "лична среща"   За жалост знам че орязването на напускаште кадри в тази фирма е практика. Пожелавам на Георги Крумов, един ден като му затварят ковчега да му хвърлят отгоре тези дребни пари които е ускубал от напускаштите служители и при свети Петър да се замисли, за какво всъщност са му били?  Георги Крумов на вид изглежда готин бизнесмен, интилигентен, но истината е че в него се крие свиреп дуализъм. В определени моменти, посредствената мутра от 90-те проговаря, започва като животно да дърпа, да скубе и да мачка. Аз не съм за 450 лева, но ме е яд че той който има много повече, ме е прецакал с тях. Така е отговорил на моята съвестна работа и старание и предоверяване в него при започването ми. Всъшнст това е и проблема на част от елементарните Български бизнесмени като Крумов, той кара порше но гърби дребните рибки за малките им парички.  Не пожелавам Примекс като работо място, малко по-восокото заплащане не струва на фона на липсата на реално деклариране на заплатата, на много по-голямото работно време и най-вече на високия стрес. Имам и актуален телефон: 0988954665 за някой, който би искал потвърждение на думите ми.

Доволни сме от обслужването във фирмата ви, предполагам  и заплатите на служителите ви са добри, аз редовно идвам да правя монтаж и демонтаж на гумите си, винаги са отзивчиви и усмихнати не зависимо от това колко много работа ги е налегнала, има едно младо момче  не мога да кажа как се казва/зашото не знам- чернооко е/,но винаги  с усмивка работи,много е внимателен мога да го нарека универсален,нека родителите му се гордеят с него,добре е възпитан,доволни сме от него и всички работещи вав фирмата ви,препоръчваме фирмата ви и на наши приятели и познати.Защото Вашата фирма,добре обслужва клиентите си.ПОЖЕЛАВАМ ВИ МНОГО ТРУДОВИ УСПЕХИ И ВИНАГИ ДА БЪДЕТЕ НА ВЪРХА

Два сезона изкарах и повече не можах. В началото на всеки сезон викат, бачкайте ще има бонуси. Вдигаме оборотите, сумати коли минаваме дневно и бачкаме до късно, и накрая - по карта. Лъжат за да ни мотивират и после в устата. Затова и постоянно търсят монтажници. Аз съм се договорил да съм на леката, но като трябва ме пращат на тежката. Там една гума я блъскам с чука 10 минути докато падне и накрая без бонус. Като напускъм ми казват че отношението към хората в фирмата е много по различно от отношението към хората извън фирмата. И то така стана. Като не съм вече в фирмата ми отрязаха парите без причина. Как точно ще забогатеят с мойта смешна заплата, не знам. Но може би като се съберат много такива малки заплати, ще запогатеят.

Работих в Примекс Варна, дълго време. Фирмата е една от водещите в бранша си но всичко в нея лъха на посредствения Балкански манталитет.
Работи се в събота, работи се с увеличено работно време, особено в сезон, което достига до 12 часа на ден. Това не ти го казват на интервюто, а го разбираш в последствие. Работата, особено в сезон, е много напрегната и сложна. Ръководните кадри са на ниво "питбул" т.е. не решават интелектуално въпросите, а хапят и дърпат докато откъснат живо месо. Има бонус схеми, които са само прах в очите. Те не подлежат на здрава логика и критерии а на субективното мнение на ръководните органи. Осигуровките във фирмата са на половина на реалните пари, и както се досещате който напусне най-често не получава не декларираната част. Ако случайно пък сте в конфликт, може и да ви кажат да давате! Гнусно е защото думата на собственика Георги Крумов, двамата регионални и на мениджърите на обекти не струва пукната пара. Няма лоялност и сугурност от фирмата към служителя. Работата е много натоварваща, познавам няколко човека които са на хапчета за кръвно, заради стреса в който се работи по време на сезоните. Редовен номер е да работиш шест дена в седмицата и за седмия ден да си на обучение - пълно смазване. Този кадрови батак води до мизерии на всички нива. Всеки се спасява както може, крадът едни от други служителите, изнасят се гуми и се мизерства с транспорта.
Не препоръчвам като работно място, освен ако не си отчаян.

Не започвайте в тази фирма, освен ако не ви е лансирал някой, понеже рано или късно ще се окажете освободен поради факта , че някой от работещите там не са могли да наместят техен човек. Жалко, че този факт убягва на собственика и приближените му, а човешкия ресурс е 90% от визията на една фирма.

Фирмата е просперираща в България.Проблеми в отношенията работник-началник , но не са фрапиращи. Заплащането е на отлично за България ниво ( обикновен служител) , но не са справедливи спрямо количеството работа, няма яснота в нещата. Иновации има постоянно, въвеждата се нови правила с цел подобрение на работата , нови машини и т.н. Работното време е приемливо , въпреки липса на обедна почивка и честия овъртайм без това да носи полза на работника. Имаше един месец си тръгвахме 7-8 часа почти всеки ден , а накрая бруто....Преспектива за развитие липсва, веднъж бачкатор , завинаги бачкатор, все едно си "покварен". Като цяло оценката ми е 4 от 5 , но има доста неща да се доизглаждат, не сме за Европа още.

Съжалявам.Работата беше хубава,страхотна.Честно!Стефане-???