Райкомерс Конструкшън АД / Raicommerce Construction /img/frontend/nomap.png"

Райкомерс Конструкшън АД / Raicommerce Construction

кога ще ни извикат на работа?всички други вече работят и трупат надници,а нас в Русе не ни викат.мина повече от месец,какво сава?

Tozi Radostin Slavov se Ima za mnogo velik No e nai marzelivia ubi4a da se pravi na na4alnik

Здравейте колеги :)Искам да започна с най-прясното мероприятие,което се състоя в село Паталеница на 24.10.2008!Това беше нещо уникално,наистина ще се запомни и остане в сърцата ни!Благодарим искренно на ръководството,от мое име и от името на клон Плевен,въпреки че в началото бяхме малко скептично настроени....Както и да е,получи се прекрасно :)
Относно другите въпроси....какво да ви кажа,аз съм вече 9 години служител,бях мисля 21-а човек постъпил тогава(а сега може би сме към 500,незнам) така че имам поглед върху развитието,начина на работа и въобще живота във фирмата!Много е различно всичко от тогава,когато само един поглед с колегите бе достатъчен да се разберем и да направим чудеса....!С ръка на сърцето казвам,че точно тия хора сме спомогнали за това бързо развитие в годините досега,шефовете ще го потвърдят-те знаят кои сме :)!Лошото е обаче,че от известно време(да речем 2-3 години) няма кой да "възпитава" новите колеги,да им вкара чувство за доказване,за авторитет,няма просто физическа възможност от хората,които знаят как са нещата!Поради големия брой новодошли и се получават коментари впоследствие от сорта-"Фирмата не отива на добре...","Райкомерс е като ябълка-хубава отвън,червива отвътре..." и т.н!Просто много хора идват вече не за да работят и да се докажат ,а да взимат ПАРИ,да върви надника и това е...!Другия,така да се каже проблем идва и от "родата"!То няма лошо,все пак фирмата е частна,шефовете си решават какви хора ще приемат,но не това е пътя към истинския професионализъм според мен!Доста от тия хора са с повишено самочувствие заради това,че имат "гръб",не можеш нищо да им кажеш или ако го направиш-най много ти да пострадаш (примерно)!
Както и да е,и цяла нощ да пиша няма да мога да изкажа всичко,което мисля!Каквото и да става,важното е че фирмата се развива мащабно така или иначе,печелят се големи обекти и ние,които искаме да работим нормално го правим,другите плюят-НОРМАЛНО :)Благодаря на ръководството и на всичко което правят за нас,благодаря че съм част от този фирма и че толкова сърдечно ме приеха едно време.....това сега не може да стане,няма време за сърдечност,така че новите колеги да са подготвени :) УСПЕХ и КЪСМЕТ на всички...

Само ще кажа,че докато там работят куцо и сакато от биг фемили и някои от Пирдоп...нормалните и работещи ще си тръгнат.Ще останат алчните и некадърните,за които няма друга алтернатива.

Здравейте.За пореден път ще се възползвам да изкажа мнение.И то ще бъде същото,както предните няколко.За скапаната среда в офиса вече разбрахте.За тази ,която я скапва - също.Но , ние нали няма да се отказваме сега?Неее.Искам да попитам докога ще я търпим тази...да и кажа ли името?Даааа. Саша,моля те,мила,стига се измъчва,знаеш,че те мразим и неможем да те понасяме.Подай си молбичката и по живо ,по здраво.От където си дошла.Ние няма да се откажем,докато това не се случи.Ще предприемем сериозни постъпки пред собствениците,да се лишат от едни толкова компетентни услуги..ха ха.Може и без тях,и те го знаят.Та,когато и това мнение изчезне,ще има ново..и така...всеки ден,докато не си тръгнеш.Доброволно..или не чак толкова.

Не мога да разбера защо изчезват мнения. Седят ден-два и после ги няма. Кой си дава труд да ги премахва и защо са винаги отрицателните. Аз работих в тази фирма. Сега съм благодарна за горчивия опит, който натрупах, защото днес мога да кажа че работя в най-прекрасната фирма. Но хора не слагайте всички в тази фирма под един знаменател там има и прекрасни хора/20-30 човека/.Но те не са от родата. Всеки човек има в живота си един горчив опит затова на всички млади хора препоръчвам той да им е в Райкомерс, защото после няма работа която да не кажат че е прекрасна. За заплатите какво да кажа: тези с наколенките взимат пари, но има хора с които се подиграват. И понеже съм чувала израза "Ами то според работата" не смятам че тя се различава. Е да между ръководството и работниците има, но между двама работници не считам. Но иначе свалям шапка на това как се назначават един през друг началници. Някой ден ако ми писне да работя може да се замисля дали да не пробвам пак,но като началник. И понеже не питая лоши чуства към шефовете на фирмата искам да им пожелая късмет.И да ги посъветвам да се поогледат и да се замислят и за мненията на тези, които работят за тях, защото те всъщност са фирмата, защото без работници фирма няма.

А сега истината ,за тези ,които НЕ я знаят.Кой го топли ,че фирмата..търси начин да осигури по-добри заплати??Та те са толкова мизерни , че как няма да търсят начин...Но , няма да го намерят.Командировките са 10 лв.,не 20 .Спане остава и да няма подсигурено...каква командировка си тогава??Уважение...Незнам някой служител да кара бял,а и какъвто и да е джип...освен персоналните шоф. на биг босовете...Преференциални кредити има във всяка фирма,която превежда заплати по банков път...Пари за храна?? До скоро на някои не има се полагаха такива - тези които возят баш шефовете...Какво са 4 лева за храна на ден?Има фирми с повече..Даааа , има.Фирмена сигурност - Да , за роднините..ха-ха.Та какво стана до тук...Май нещата не са толкова розови .Да си кажем истината сега - всики знаят ,че там условията не са никак добри за служителите с различна от роднинска връзка. Моят съвет към тези , които ще напишат нещо в защита е - Помислете дали това което искате да напишете е истина..или искате да се натегнете оооооще малко пред собствениците...

сега аз да Ви кажа...
Заплащане 5 : не защото е най доброто а защото знам че се търси възможност за това работниците да са доволни. ( я ми кажете кой освен основната заплата дава и по 20 лева командировъчни с осигурено и платено от фирмата спане ? )
Уважение 5 : щото има хиляди примери за уважение ама както каза джазмена .. уважение без джип и 6 месеца платен отпуск.
Привилегии 3 : преференциални кредити за служителите , пари за храна на обяд ( отделно от командировъчните ), дрехи обувки ЛПС, осигурена почивка в НЕмизерни квартири а такива с бели чаршафи телевизор хладилник и климатик в някой от стаитеи други такива .. ама няма да ми стигне да изброявам.
ФИРМЕНА СИГУРНОСТ 5 : твърдо 5 защото няма такъв дето да работи , да мисли и да не иска джип и 6 месеца платен отпуск да е уволнен.
СЪОТНОшЕНИЕ РАБОТНО ВРЕМЕ : - 3 щото и аз искам джип и 6 месеца платен отпуск
ПОТЕНЦИАЛ ЗА РАЗВИТИЕ 4 : трудно се става генерален директор ( и аз искам ама няма )
МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ -3 : ми далече ми е люлин // добре че не живея в силистра
КОЛЕГИ : тук се двоумя между -5 и + 5 има ги от всичките .. като че ли обаче повече са мрънкалниците дето не искат да поемат отговорност и се мислят за богове.. НАчАЛНИЦИТЕ ДА МУ МИСЛЯТ аз ще се оправя
РАБОТНА СРЕДА : в повечето случаи е нормална .. има естествено и лоши моменти.. има и банкети ... май са в повече ( банкетите )

Скъпа Роси, много се радвам, че си избрала семейството пред работата, защото и аз постъпих така, но..... Въпроса е, че аз трябваше да избирам подтикната от прекия ми началник. В момента работя в прекрасна фирма, където условията на труд са същите, но обстановката е много по приятна и спокойна и никой не ме кара да избирам между семейството и работата.Само ще кажа че не съм дърта госпожа, а на 28 години и дори сега не давам някой да се подиграва със семейството ми. Мисля си също така, че Райкомерс отдавна престана да се интересува от служителитеси и какви условия на труд им предлага. Просто това остана в хубавото минало.

Mizerni zaplati, neka da lapat shefovete.