Райкомерс Конструкшън АД / Raicommerce Construction /img/frontend/nomap.png"

Райкомерс Конструкшън АД / Raicommerce Construction

Нямаше да е лошо ако големите началници организират срещи с ниските нива служители, например на 3 месеца и се интересуват от проблемите им. Но вместо това тази отговорност е оставена на средно ниво началници, на които не им се занимава. Нагоре докладват, че всичко е наред и няма недоволни. Така кадърни хора напускат и идват посредствени. Средата се влошава, и то с всеки ден. Облаги има само за определени хора, според колко умеят да раболепничат. И друго - работил , не работил все тая, заплатите са приравнени с тези на мързеливците. Не се напъвай, нямя смисъл.

в тази фирма виждам че всеки прави каквото си поиска служител от фирмата всеки ден си е с служебната кола в дома си в люлин как може да се позволи такова нещо

Тази фирма се подиграва с достойнството и работата на работещите в нея. От миналата година не са плащали на превозвачите, а служителите са ги орязали с повече от половината на заплатата им...може ли такава подигравка с тези хора, които са работили през нощите, в наи - големите студове и то за жълти стотинки и накрая да не им заплатят изработеното...как може да оставят толкова много семейства без пари вече 3 месеца..Тези, които седят зад бюрата си и нямат никаква представа от търговия да опредалят заплащането и какво ли още не - те ли ще повярват на хората в каква мизерия живеят.
Ако това е най - великата фирма жестоко се лъжете..беше, но отдавна..
Не може цените на горивата да са се покачили с 50% и те да не променят заплащането. Много ми е чудно, ако някой от шефовете работи, като тези хора и не знае кога ще има пари да купи на децата си хляб, колко време ще издържи?!?!?!
Ние хората явно никой не ни чува, но има една поговорка:"Господ гледа, но не забравя" нека той ги съди!!!!!

В тази фирма вече нищо не е същото. Толкова съжаляваме за миналото ръковотсво че нема повече накъде. Вече нищо не се прави за хората, само мачкай до дубка, дори и това което требваше да ни дават като заработки всеки месец не ни се дава. как да работиш с кеф и желание като гледаш как всеки гледа да вземе от теб-обикновенния работник. като питаш шефа защо не са ти дали заработката, той вика ами така е наредено, ама като питаш от кого свива рамене. Това узначава че всичко идва от самото ръководство. вече девиза явно е, да има за нас, па е...л съм ги в работниците. Те тая година нема и банкет да ни прават  разбрахме че само аварийците ще идат. Евала на шефа им, подчита си хората. Май и на административните са платили салатата (или поне така се чу), а за другите-удръжки от заплатата за коледа. Нека ви е весело. Честита ви коледа

Хора, осъзнавате ли какво правите. Няма да защитавам нито служителите, нито персонално ръководството, но искам да изкажа мнението си, което е абсолютно обективно. Само си помислете колко са фирмите които дават аванс и заплата на датата през последната една година. Помислете си и си отговорете само за себе си, ако не искате да го признаете тук. А това уважаеми, се дължи само и единствено на управлението което вие нападате. Мислите ли че тази световна криза не се отразява и на тази фирма?Една ли, нали? Но всячески ръководството се стреми да не ни показва проблемите си, а напротив да търси работа на всяко от направленията, за всеки един от нас и съответно да даде на датата аванса и заплатата, независимо от трудностите си. Нима всеки един от нас не работи по малко отколкото миналат година по това време?Да, и това е истина, но няма същращения, но за съжаление няма и доволни. Учудващо е такъв тип поведение към тази фирма, но явно не сте попадали на "работодатели". А това, че сме нация която винаги е недоволна е така, но в един такъв момент трябва и ние нещо да дадем за тази фирма, та дори само моралната си подкрепа. А тези грозни персонални изказвания са направо недопустими и биха излезнали само от един комплексиран човек, който не може да носи отговорност за себе си, камо ли за 400 човека и семействата им. Не бъдете злобни, постарайте се и Вие да стигнете ниво като тяхното, а не да ги нападате по това кой какъв BOSS бил.Дай Боже всекиму. Наистина Ви призовавам да подкрепим, а не само да плюваме. Това е най лесното и говори за по ниска култура. По добре на този сайт да дадем предложенията си и препоръките към това ръководство, които според нас ще са в полза и на работата и на работниците и служителите, отколкото да плюваме и очерняма ръката, която ни храни редовно. Дано няма засегнати от това становище, но наистина ми се иска да сме по спрадевливи и обективни. Желая здраве и щастие на всеки един и разбира се да мислим и за хората с които работим.Ако бъдем заедно и задружни ще ни е по добре.

Абе....нещата вече са почти извън контрол!Шуробажинащината е налазила като октопод  (поне 80%) и всеки прави каквото си иска....да те е страх да изкажеш мнение,ще те "украсят" веднага :|Заплащането....Ха Ха,на заработка било!!!!!Пълни глупости.....A командировъчните...има ги,ама -15 лв в надника все едно без тях!?!Прекаленото много елитна сган (администрация)иначе добре го смятат-все нямало заработка и за това е така,разбираме...!И май като направим поглед в/у нещата като цяло......старото "правителство" образно казано,което беше във фирмата като че ли повече си гледаше работата!Сега разни бисквитени,шоколадови,колбасарски,салатени и всякакви кулинарни BOSS-ове ще ни докарат до просешка тояга!И защо различни клонове и отделения имат такава фрапираща разлика в заплащането???"Софиянците" софиянци,а прованса-за тях огризките....ма то така-стандарт,прованса бачкат нещо "по-леко" и заслужават за толкова,нали?Добре.....то е ясно,че по-добре няма да става-ДЕРЗАЙТЕ!!!

Вече няма какво да се каже за тази фирма. При нея важат поговорките "За умрелия или добро или нищо", "Куче влачи диря няма". Заплащането е под всякаква критика. За колегиалност и добро отношение към работника не може да се говори. А при един елементарен тест за интелигентност човек може да си направи извода що за хора работят и ръководят тази фирма. Ако имате желание да натрупате опит елате и опитайте за 1-2 години, но после си плюйте на петите, че всичките ви познати ще се чудят що за простак сте станал, защото 75% от персонала никой не може да ги върне на село. Но ако сте решили това да е работата, в която ще останете години наред от мен УСПЕХ.

Фирмата е коректна в доста отношениа.Искам да изразиа мнение по доста мои недоволства относно коректността и третирането на работниците.Ако извизирам себе си сигурно ще е доста самохвално,но има служители които работиат много а полу

Във абсолютно всички мнения има истина. Работя вече 5 години и се нагледах на много неща. В интерес на истината, положението не е толкова черно, но колективът и отношенията между служителите нямат нищо общо с тези, от преди две-три години. Определено има разделение между администрация и работници-не само в заплащане, но и в отношение. Роднинските връзки представляват около 50 %, но вече не се толерират като преди. Има направления, в които наистина работата е тежкаи с много инзвънреден труд. Администарцията ако я съкратят на половина, никой няма и да разбере, даже ще се отрази благотворно. Заплащането не е чак толкова зле- все пак наистина има хора (достатъчно) с две леви ръце и неграмотни,-които винаги ще са недоволни. Прави са някои от колегите, че фирмата дава, но ите изсмуква. Забравих-текучество...много.

Колегиалноста е трудно оцеляващо животно в тази фирма!
Имаше и колеги дето стават ама са 1 на 20.
Развитието е само ако си рода бра'чед, вуйчо, племенник...
Има и други роднински връзки, например мама, тати, вуйчо, бати работят в .. Софийска вода да кажем! И заради това колкото и да си некадърен ще те държат на работа.
А да не говориме колко много селски съседи от паталеница и околностите са с никакво образование и си имитират дейност, за "малката" заплата от 30лв на ден.
Осигуровки?!? Абе я сметнете 300 човека по 600лв заплата и осигуровките на 600лв.
А я сега сметнете същите хора със заплата 1200лв и осигуровките на тази заплата! Е сега вече ви е ясно колко много пари се спестяват от данъци и осигуровки на работниците. Коефициент-и, не знам кой и кого е учил да смята ама за хора дето си подпират гащите по стени и бордюри, седалките на бусовете или си бъркат у носа.... повече от 0,8 не е човешко.
Стигаме и до любимият ми момент, НАЧАЛНИЦИ.
Понеже това е фирмата с коефициент работник/управленски персонал = 3/5 не знам дали някой може да си го представи.
Техник(технически ръководител за по-ясно), кой човек завършил преди няма 3 години или още учащ, със стаж по специалноста по-малко от година би могъл да управлява екип (екипи) със стаж в сферата колкото житейският му опит?
А малко по-интересният въпросТ, учил съм аз видиш ли електроника в средното ама тати ми е авер с шефа, 'що пък да стана аз техник в направление ВиК, или Строителство?
Или пък завътшил съм електро нещо си, сега ще правя отопление! Важното е работата да върви.

ПАТАЛЕНИЦА и КОЛЕДА В НДК.
КАК няма пари за материали и се губи време по обектите а ей тъй на скочихме с около 20 000, за некви носии? А сетих се вместо да се върши работата веднъж и качествено на обекта и после да не бришем миризливите остатъци, за НАС РЪКОВОДСТВОТО организира парад до психото? ЗА НАС работниците. ЗА НАС бе за нас. ЗА НАС е кандилкането в автобус 2 часа в едната посока! И пак за нас беха наети 3 ансамбъла със неотразими атрибути, пищови гюлета и чевермета. И понеже ние сме строители можем да си празнуваме деня на строителя КОГАТО ПОИСКАМЕ,нали така г-н Моллов?

Я само да питам, колко работници (общ работник, работник, старши работник, ръководител екип) получиха бонуси по коледа? А иначе партито беше с програма, кетъринг фирма и ненам кви си глупави екстри. А да сетих се КРИЗА е, нема пари за бонуси. Тя залата в НДК е подарък, кетъринга е в комплект със залата а Весо Парцала идва за едно ядене все пак е Криза!

Ами май това е. Ако на някой не му харесва да си разпише пътният лист.