Рубелла Бюти АД / RUBELLA /img/frontend/nomap.png"

Рубелла Бюти АД / RUBELLA

Гледам ,че има доста обяви за работа към фирмата,но тук има доста негативни мнения.Имам колега работил над 20 години там и се изказа доста ласкаво за фирмата,дори ми е препоръча,но защо е напуснал той от там.Моля за мнения от работещи във фирмата на   [email protected] гарантирана дискретност.Все пак човек трябва да знае поне малко каква е атмосферата във фирмата преди да кандидатства за работа.

По повод обявата за Мениджър човешки ресурси..
Дамата от предишното мнение е много права..Ако и работиш в тази сфера веднага ще забележиш , че обявата е написана от може би секретарката на фирмата..Нямам против нея , не й е работа да знае как трябва да изглежда една обява и какво трябва да съдържа..Да не говорим , че уж позицията е много висока ....
Аз кандидатвах за тази позиция - отговарям на всички изисквания ..както и вътрешен одитор , така и ЗБУТа са ми били част от задълженията в голяма фирма доста години..Като мениджър човешки ресурси и в момента работя ( макар че е видимо , че тази обява няма кой знае колко общо с развитието на човешки ресурси .Но пък може секретарката да не знае какжо точно да напише..) Получих мейл , че не съм одобрена по документи..Не си търся работа на всяка цена и не ме трогна кой знае колко , но със сигурност не съм първата , която отговаря на изискванията и не стига до интервю..
Всъщност мога да пиша още дълго..но няма смисъл..не е първата , нито последната такава фирма , а и такава обява...

На  12.12.2011г попаднах на обява, публикувана от Рубела Бюти АД в jobs.b, в която пише, че фирмата търси мениджър човешки ресурси. В обявата са описани задължения, които нямат нищо общо с функциите на мениджър човешки ресурси. Описани са задължения на мениджър по качеството, безопасността и здравето при работа и опазване на околната среда. Има описани задължения на вътрешен одитор на система за управление, но нито една функция на HR - мениджър. Това вече обяснява защо хората, които са работили във фирмата имат толкова "добро" мнение за условията на труд и отношението към работещите.
Препоръчвам на ръководстото да се запознае с трудовото законодателство и Закон за здравословни и безопасни условия на труд. Полезно би било поне някой от тях да се поинтересува какво трябва да прави менижър човешки ресурси и какво мениджър на система за управление (в т.ч. да се запознае с изискванията на стандарт БДС EN ISO 19011, където ясно са определени функциите на вътрешния одитор). Няма проблем, ако един човек изпълнява и двете длъжности, но това е удачно за фирми с малко персонал. Полезно би било ръководството да се обърне към специализирана фирма, която се занимава с управление на персонал, та да си изясни какво трябва да прави мениджър човешки ресурси в тяхната фирма. А като си изясни какъв специалист точно търси, тогава да пусне обяви за набиране на кандидати за съответните длъжности. И би било полезно за длъжността вътрешен одитор и мениджър на система за управление да поиска документи, които да удостоверят квалификация за вътрешен одитор по стандартите, в съответствие с които искат да изградят, внедрят и сертифицират система. (Поне сертификати за вътрешен одитор по всеки един от стандартите). Надявам тези редове да се прочетат от ръководството, та да не стават смешни в очите на хората, които попадат на техни обяви. Ученето му е майката, дори и собствениците трябва да четат и да се учат!
А като прочетох написаното от бившите служители на фирмата ми стана ясно защо състоянието във фирмата е такова. Собствениците не са наясно какво трябва да прави мениджър човешки ресурси.

ДА попаднеш в рубелла е било направо някакъв ужас.Организацията е под всякаква критика.От ден за ден разбираш каква смяна си,дори понякога 12 часа не са достатъчни да направят разпределението и е необходимо да се обаждаш допълнително.Тези 12 часови смени до толкова изтощават работниците,че просто не знаеш къде се намираш.Излизаш от работа толкова неадекватен,направо не е истина.Отношението на шефовете към работниците е отвратително.Единственото нещо,от което се интересуват е дали си изкарал нормата,през 15 минути идват и записват броиката,сякаш не работят хора,а някакви роботи.Принуден си да работиш при температура над 30 градуса.Затова,ако искате след месец работа да бъдете изхвърлени като ненужна вещ без никакво обяснение идете в рубелла.Що се отнася до михайлов само като го видиш рискуваш да припаднеш.Имам чувството,че този човек въобще не знае как се комуникира с хората.Продуктите,които произвеждат са пълни боклуци,кремовете са едни и същи единствената разлика е в кутийката и бурканчето,но все пак и това е нещо,не можеш да кажеш,че няма разлика.Милионите шампоани,които са произвели по сащия начин,важно е етикетчето,кое за мазна коса,кое за суха,кое за изтощена,а шампоана е един и същ.

Леле мале, за да работиш в завода в Рудозем определено трябва да си мазохист. Работното време е 24 часа разделено на смени от по 12 часа, от 6 сутринта до 6 вечерта и от 6 вечерта до 6 сутринта. Честито на печелившите! Работниците в завода са готини, ама са изправени пред синдрома "Последния град", и просто нямат друга алтернатива. Израстване в служба, забравете. Добро заплащане, ако си хванете нормата от 30 000 бр. продукт на смяна. Единици са хората които са доволни от парите, а пък и са с по 20-на години стаж. Натоварването е нечовешко. Работиш на 30-40 градуса температура в помещението. След една стабилна смяна направо превърташ играта и виждаш само GAME OVER. От началниците не можеш да се оплачеш, щото и те са в част от филма. С Михайлов да не се засичаш, иначе ти призлява. То и без това единствения начин да си тръгнеш по-рано е с линейката през портала. Иначе отидете и го вижте сами. Това не се отнася за Инспекцията по труда, защото за пореден път ще се разходят напразно. Та така....

Това е най-отвратителното място, където можете да попаднете. заплащането е супер мизерно, хората се изцеждат максимално, като в замяна получават обиди и унижения. Организацията е от днес за утре, хората не знаят утре коя смяна са и дали изобщо са на работа. Държат ги по 10-12 часа с една почивка от 30 мин. и още една от 15 мин и цялото това "удоволствие" за около 350 лв. Шефовете крещят като побъркани и те карат да си намразиш живота. НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ХОДИТЕ ТАМ, освен ако не сте мазохист!!!

Фирмата изглежда стабилна. Явно обаче не се държи много на персонала. Заплатата за Продуктов мениджър е 850 лв. старт.

Аз също съм бил в тази фирма и съм на това мнение че всичко идва от МИХАЙЛОВ, фирмата ще ше да е много по-добре, ако го нямаше,колко хора напуснаха заради него и най-вече заради арогантното му отношение към хората! Колектива е СУПЕР хората дават всичко от себе си, но не се оценява техния труд пак заради г-н МИХАЙЛОВ! А ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯТ Д-Р МИТЕВ Е МНОГО ГОТИН, АБЕ ГОЛЯМ ПИЧ! :)

Условията за работа във фабриката са отлични,много малко фирми предлагат такива . Незнам как в най големият цех/кремове и пасти/ са назначили толкова неук и неподговен за тази работа началник цех.

заплащането е отлично като се има предвид че фирмата се намира в район с голяма безработица. Хората са много работливи Директора Михайлов ако го няма ще бъде много хубаво и отново ще се върнат стари технически кадри които напуснаха заради него