Данфос ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Данфос ЕООД

Характерното в Данфос е, че взимат персонал на лизинг и другото, което е, че си на временна заетост-при голям пик на поръчки.Работих за около 3м.-лятото на 2016г.-още по времето на Даниел(нач.смяна)-един от малкото готини хора там.Работата не е много лека, но не е и няква голяма хамалогия.Липсва толерантност от страна на тиим-непрекъснато те ръчкат и ти дават зор, заради голямата норма.Фирмения транспорт и столовата на базата на останалото са голямо удобство.Често го закъсват за хора, но заплатите почти не са мръднали..Посоченият доход го достигах с извънредни смени в Събота, когато е малко по-спокойно..Предварително развеждат хората в производството като преразказват процеса на работа, но трудно може да се разчита на някаква перспектива, тъй като си имат тесен кръг от определени хора, които си ги държат дългосрочно, а с всички останали е голямо текучество.

Искам да споделя мнението си за тази "фирма" . Бях повикан на интервю след това и на второ. Разговаряхме за самата фирма, релеватния ми опит, задължения и тн. И в двете интервюто не бяхме обсъждали възнаграждение, социални придобивки, бенефити, възнаграждение след пробния период. Следващата седмица получих обаждане от HR на ДАнфос и ми казват, че съм избран за позицията. Запитан бях кога мога да почна и дали съм съгласен на възнаграждение, което е значително по-малко то това което съм поискал. Толкова са хитри, че го казват в Бруто за да не можеш да прецениш и да го сметнеш на момента. Попитаха ме супер настоятелно поне 3 пъти дали съм съгласен и да им отговоря веднага. Аз им казах да ми изпратят офицална оферта по имейла и ще им отговоря дали ме устройва ли не. Накрая казаха, да да утре ще ти пратим оферта. В края на краищата не получих абсолютно никакво предложение за работа. Такова отвартително отношение не бях виждал до сега, това е смешно, жалко и адски непрофисионално! После защо хората не искат да работят в България. И този подмолен приом продължава - звънят на други кандидати по същатата схема докато някой не се съгласи за да им бачка за без пари. Истинска подигравка със служителите им и пълен позор за Дафос. Щом се държат така с потенциалните си служители, смятайте за какво става въпрос вътре във фирмата. Стойте далече от тази фирма и не си губето времето с такива мошеници и експлотатори

И аз съм на същото мнение,че споменаването на имена е излишно . При това положение защо не си си написал името а си анонимен глупаво е да се оплюват хора зад гърба им била си там да си им го казала.На всякъде си има натоварване все пак е работа а не забавление смятам че е нормално да не харесваме всички ралзични хора различни характери това не значи че трябва да се оплюваме.Тук се пита за положението във фирмата.... Оставяме на страна хората.Положението във фирмата е .. има много придобивки като транспорт,вдигане и бонуси на заплатите,безплатен стол разбиране от страна на шефовете,но каквото и да си говорим от както дойде новият шеф на власт фирмата малко по малко изпада.

Не виждам проблем-и в други фирми се споменават имена,че даже и фамилии.Тук си има модератори и администратотри- щом не са реагирали значи всичко е наред.
Погледни https://bgrabotodatel.com/company/124 например
Моля анонимният служител от 24.11.2016г. да пише на [email protected], за да обсъдим положението.

Естествено ако си протеже или Приятел на Гери да!!! лично аз проблеми с Габриела, нямам някак си не е честно да се споменават имена тук се пита за мнение за фирмата а не за тиймките.............. :Х на всяко пройзводство си е натоварено просто зависи от други фактори при кралицата е по леко защото са най много по 4 човека.Сега това, че повечето хора ги мързи и гледат да си клатят краката и бягат от производството на Габриела си е отделен въпрос.

Основно наемат персонал за временна заетост-докато има работа.Поне за момента има външна фирма за подбор на персонала-Менпауър.Докато те развеждат из производството ти обясняват едвам ли не ще си на почивка докато работиш там.Работата не е толкова тежка умствено,колкото физически,производство все пак е.
Социалните придобивки са служебен транспорт, служебно облекло-униформа и храна в тамошният стол,която лично не препоръчвам да консумирате поради причините,че е с много ниско качество и предизвиква стомашни неразположения като киселини и диария.Персонала в стола се държи изключително нагло и надменно.
Гъби гледа как да те злепостави,за да може да блесне пред шефа,който пък си е тотално провинциално дърво.Показва учи кое как се прави,но не и това как се казва по документация и ако имате късмет да останете до теста ще гледате въпросите и ще се чудите какво да напишете.При Гъби натоварването е жестоко.Кралицата си е лелка,която смята,че всички трябва да работят за нея.Показва и работи,но си и гледа често телефона.При кралицата работата е значително по-лека.При Гери всичко е както трябва-учи,показва,помага и не усещаш как минава работното време.Всички ти висят на главата и те гледат в ръцете-всяко движение.Машините са обезопасени и поддържани.Опитват се да внасят новости.
Сред колегите има и нормални хора,но основно гледат на тях да им е добре.Хората са основно на средна възраст или може би малко над нея.
Дисциплината е желязна и се спазва.Почивките са малко кратки като продължителност и затова не е проблем да отидеш до тоалетна когато ти се налага.През лятото е прохладно,а през зимата е топло.

Фирмата е много добра,спазват законите съобразяват се когато с налага да отсъстваш.От цялата фирма има само 1 шеф който става за нещо и той напуска.Колегите са отвратителни меко казано змиарник страшен.Колкото и да работиш и дори да теглиш другите на гърба си това не се вижда,виждат се подмазвачите слагачите и портите.Мъжко женско няма значение развратшина яко.Злоба,клюки и какво ли не

Здравейте, може ли някой да даде мнение за работата в администрацията? Отношение, заплащане, възможност за издигане..? Какъв е социалния пакет?
Благодаря!

Кандидатствах за работа, и имаше тел. интервю. Преди интервюто ме попитаха уточнения, които показваха, пълна незапознатост или липса на вложена мисъл, върху написаното, което ме изуми, и си помислих къде попадам, все едно да ви питат какво означава СОУ, т.е. средно образователно училище, всъщност това беше въпросът, и какво сте учили в него, интересно какво се учи в СОУ, може ли някой в БГ да не знае, имаше още няколко доуточнения, за световноизвестни университети или сартификати, и за тях питаха. Предпологам, че въпрсоната координаторка "Лоз. Ян.-Брух." на човешки ресурси, няма достатъчен опит и за ЧР мисля, че не е подходяща, тъй като не анализира казаното от кандидата, не знам как са я взели на работа във фирмата. Не слуша същината на това, което и се говори или е липса на ителегентност, не доумявам. Как ли се справя във фирмата, сигурно гледат като специалист на нея, за мен това не е специалист по ЧР нито грам психолог, нито има опит с образователни системи в БГ или чужбина. За фирмата не мога да кажа, чувам добри отзиви, но това, което ми се случи на мен, по-добре да не ви се случва. Успех на всички и имайте предвид, че може да ви интервюират некомпетентни, и взимайте мерки да се справяте с такива, на мен не ми се беше случвало, но вече получих опит от тук.

Някой може ли да ми каже какво е положението в тази фирма към този момент?