Орбител ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Орбител ЕАД

Като имате предвид ниски заплати-колко горе долу са най-ниските, ще ходя там на итервю и се чудя дали си заслужава?

Мерси предварително

Много плоско последно изказване. Не ми стана ясно фирмата ли хвалиш или HR-а със странното чувство за хумор :-) Извънредно странно даже, защото само той и група съветски учени го разбират. Ти или си въпросният HR или от групата учени. Неговите качества и особено HR умения са спорни, но това не е тема за него, а за фирмата.

За фирмата по-добре да се изказват само хора, които са работили там. И да бъдат обективни. Орбител не е най-прекрасното място, но пък е и едно от много добрите. Като бивш служител мога да кажа, че е страхотна школа и всички, които са я минали, са направили страхотна кариера след това. Марката "Орбител" продава добре. Успех на настоящите, бившите и бъдещите "съмишленици".

Съвет към Орбител: сменете си думата "съмишленици" на сайта. Звучи тъпо и соц.

Ами работя там от известно време и като цяло съм доволен. Лошото е, че заплащането е малко ниско, но не мисля, че това е единственият фактор по който човек си търси работа, поне не аз.А и има и по-зле. Социални придобивки просто няма, освен това, че ти плащат явяването за сертификати. Фирмена сигурност - трудно ми е да преценя, работя на ниска длъжност и единственото което чувам са слухове, които са противоречиви. Но факт е, че фирмата е от големите играчи в сектора.
Това бяха лошите неща.
Добрите са, че екипа е страхотен, както е линчостен план, така и в професионален (е, има разбира се и малки изключения). Потенциалът за развитие го има, определено. Дори и да няма бързо фирмено израстване, опитът и знанията, които се натрупват там са значими - няма никакви проблеми да питаш които и да е от хората на водещи позиции за каквото се сетиш - винаги ти обясняват спокойно. Местоположението... на мен ми харесва. Може да не е типичния офис, но това всъщноист е +. Разполагаш с лично пространство (за разлика от някой други фирми), гледката е прекрасна, в центъра на София си. Работната среда също е добре.

Като цяло съм доволен, че започнах там а не на друго място и поне за сега не мисля да напускам.

По-долу някой се оплакваше от интервютата - мен всъщност там ме спечелиха. Този "бастун" за когото говореха, е страхтен човек и това, че не сте му разбрали странното чувство за хумор е изцяло ваш проблем и вие губите. Когато работиш с някого, прекарваш страшно много време с него, нормално е да се оптват да разберат що за човек си, не само като професионалист.

Тия глупости, писани преди мен - за принуждаването да си вземеш отпуска... Ами точно глупости са. Никой не може да те принуди да си вземеш отпуска! Да, казвали са ми, ако искам, да си взема отпуска, щото да речем няма да имаме работа еди кои си дни в края на годината. Но аз сам си решавам дали ще го направя. Отношението във фирмата е супер, колегите също. Шефовете - и те. Всички законови подробности, свързани със заплата, банкови преводи, данъци и т.н. са уредени и всичко става точно навреме. Във фирмата работят много добри специалисти, с които е удоволствие да работиш. Лошото е, че има голяма опасност един по един да си тръгнат, заради заплатите... А тя е доста ниска, просто не отговаря на това, за което се представя компанията като име. За мен лично това е основният проблем. Сградата също е мизерничка, но офисите са ок.

Та така... Разни злобни изказвания са излишни, постарайте се да има малко повече обективност. Щом не ви харесва в Орбител има една приказка: "На който не му понася - да се изнася" :-P

За всички които се интересуват от новите тенденции в фирмата:
Служителите биват принуждавани да си пускат молби за отпуск в края на годината за да си "изчистели старата отпуска". Като всичко това се прави най-нагло без грам извинение или неудобство от погазването на кодекса на труда.

Подкрепям колегата! И аз бях на интервю и имаше един бастун който ме питаше пълни глупости. Ням али най-накрая да се научат че трудовия договор е двустранен. Първо казваш какво предлагаш после питаш кандидата в коя дискотека ходи. Цитирам "Имаш ли любима функция в Excel?", "Какво правиш събота и неделя?". Незнам за съпруг ли ме искаше :) И имаше "странно" чувство за хумор. За офиса - много мизерен.

Аз ходих на интервю за работа в тази фирма и не съм впечатлен от видяното там. Офисът е супер мизерен, тип късен социализъм. Очевадно е, че се пестят пари за оборудване. А какво ли остава за заплащането тогава?! Интервюираше ме някаква комплексарка, която изглежда ползваше наръчник за водене на интервюта, а най-дразнещото в цялата работа беше, че ме питаше за неща, от които и понятие си нямаше. При създадената ситуация не ми оставаше нищо друго, освен да се заяждам с нея, тъй вече се бях убедил, че фирмата не струва. Дори и да ме бяха одобрили, в никакъв случай не бих започнал работа в толкова долнопробно място. Горката женица се усети, че й се подигравам и започна да се държи адски грубо, никак не беше трудно да бъде изкарана извън нерви. Дори не ми се обади след това, а ми прати мейл. За съжаление съм го изтрил и не мога да ви кажа как се казваше тя.

Орбител навлезе в духа на корпоративния бизнес и загуби хората си. Вече се кара само на мотивация на хората и опити да бъдат убедени колко са ценни за компанията, как трябва да се гордеят, че са вОрбител, но да не сикат много пари. резултатите от дейността влошават много климата сред колегите, а и при толкова много "връзкари" способните хора неиздържат.
Сега, когато вече ги няма и Виктор и Ники Горчилов компанията може да изплува или съвсем да потъне.....

Забравих да кажа на Лаци, че е супер пич ;) Аз не съм работил много с него, но винаги е бил отзивчив и се разбирахме без проблеми.

Заплащане: Ниско. Особено за ниските и средните позиции. Т. нар. ключови хора повечето вземат не лоши пари, но им скъсват задниците от бачкане и за този труд би трябвало да получават повече. Има и хора, които вземат много пари без реално да вършат нещо смислено.

Уважение: Работата в повечето случаи се уважава. Въпроса е дали уваението става възнаграждение.

Фирмена сигурност: Трудно се уволняват хора, което всъщност е минус де, защото има некадърнии хора, които ще стоят във фирмата до второ пришествие. Заплатите винаги са навреме, даже понякога и по-рано ги изплащат. Минуса съм го сложил заради вижданията ми относно преспективите пред компанията.

Съотношение работа / свободно време: Зависи. Има хора, на които работното време им е като свободно. Има хора, които напрактика почти нямат личен живот.

Потенциал за развитие: Едно време можеше да се направи доста добро развитие в някои от отделите. В момента не знам. Струва ми се, че вече не е съвсем така.

Местоположение: На сравнително удобно място е. Но пък сградата на КНСБ-то не е най-прекрасното място на света.

Работна среда: Напоследък все по-често почнаха да се прокрадват интриги. А и заради влошените резултати се наблюдава по-голямо напрежение сред хората.

Колеги: Навремето колегите бяха най-готиното нещо във фирмата. С времето покрай напусканията на ценни хора нещата се влошават.