Гриком Груп /img/frontend/nomap.png"

Гриком Груп

Съществуването на такива фирми показва колко е зле ситуацията в България. От ЕТ вече са ГРУП - да се смееш ли или да плачеш!
"Драги" собственици и управители, целувайте ръка на работниците си, защото виреете от кражбата на техните труд и пари.

Всички мнения са абсолютно точни.
Особено това че такава фирма не може да просперира. Не съм сигурен напълно, но май фирмата вече нищо не работи, защото клинтите които плащат за извършената работа 2-3 пъти по-скъпо отколкото на други места намаляха ;)
Но най-готиното е колко си вярват че са велики и ненадминати. Как може да има толкова заблудени хора незнам.
За забавянията и увъртанията на заплатите беше казано достатъчно.
Накратко казано фирмата е в графата "ЗЛЕ" дори и за някоя бананова република!

Работих във фирмата "Гриком Холдинг ООД" - 1 година.Реших да напусна и дори от управителя получих едно "ОК" за това че съм си намерила друга работа.И така всичко беше наред докато не дайде време да си взема последната заплата.И БАМ ИЗНЕНАДА.Вместо очакваната заплата получих някакви 170 лв, а преди това работех за 550 лв..На вас как Ви се вижда това.Аз разчитам на тези пари и направо ми идеше да удуша някого, затова отидох да говоря с управителя Димитър Григоров.Та разговора беше по скоро нападение в което ми беше обяснено че парите над обявената пред държавата заплата ми била "БОНУС"и сега като напускам за какво да ме награждават.
МОЖЕБИ ЧЕ СЪМ СИ СВЪРШИЛА РАБОТАТА казах аз, но не получих само едно "МАХАЙ СЕ".Това е моят опит хора да знаете.

През 1994 година за първи път се запознах с тази фирма. Тогава тя имаше двама управителя, една секретарка и двама работника. Офисът и се намираше на 15 етаж в Блок в Зона Б-5. От първото посещение ( кандидатствах за работа) ми предложиха договор за постъпване на работа за 6 месеца. Едно от многото подобни условия в договора беше, че ако напусна работа или бъда уволнен през този период се задължавам да платя, като неустойка заплатата ( неопределена сума), която назначеният на мое място работник би поискал. Трябва да се знае, че подписаният договор има силата на закон и пет пъти прочетете внимателно преди да подпишете нещо. Работата във въпросната фирма беше свързана с много командировки в България и преспивания по- други градове. Заедно с договора ми дадоха и и мръсни работни дрехи. Хвърлих им дрехите и договора и си тръгнах. Научих, че въпросната фирма дори била станала холдинг. Още ли в договорите на тази фирма съществуват подобни клаузи.

На интервюто за кандидатсване за работа работодателите обещават сравнително добро заплащане и много добри перспективи за развитие. Но когато започнеш работа в ГРИКОМ, разбираш ЖЕСТОКАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ. Във фирмата цари пълен хаос и тотално неуважение към служителите. Заплатите по-ниски в сравнение с това, което са ти обещали. МОШЕНИЦИ! Затова и служителите в ГРИКОМ не се задържат повече от 7-8 месеца. Понякога и много по-малко.
В ГРИКОМ просто примамвят служители и гледат да ги използват колкото се може повече по време на краткия им престой. По-същия начин се държат непочтенно и към клиентите. Чудно ми е как ГРИКОМ още не са фалирали.

Пиша от позицията на човек,който е бил на интервю, но не е работил там. Но от това, което прочетох по-горе, очевидно впечатленията ми са били правилни. Говорих с някакъв неприятен тип на преклонна възраст,изглежда въпросният управител, който през цялото време ми размахваше пръст да не се заблуждавам от "лукса", който царял наоколо, трябвало да се правят икономии! Някакъв пълен абсурд, какъв лукс, боже мой! Една къща с няколко стаи, с компютри на около 100 години, мрачно,сиво и потискащо. После ме заведоха да ми покажат бъдещото ми работно място- едно стайче метър на метър, с маса, не бюро, тъмно и прихлупено. Егати и "лукса". Радвам се, че не започнах в тази "луксозна" фирма.

Това е холдинг от три фирми настанени в половин къща и всяка фирма си има по цяла стая. Мениджърите на фирмите нямат никакви правомощия, решения се взимат единствено от управителя на спонтанен принцип. Не знам дали има друга фирма с толкова малък състав в която да не правят нищо за да задържат служителите си.

Каквото и да кажа за Гриком и сходните му фирми ще е малко. Липса на развитие, има 5 ръководители, от които единия е собственик и реално той взема решения за всичко, което трябва да се направи без значение какво е то. Особено що се отнася за пари, от кламери до по-големи неща всички решения минават през него (в това число и заплатите, ако собственика го няма, няма и заплати). Наемането става след странни интервюта, на които се чувстваш като през 80те. Има пробен договор за 6 месеца с 2 месечно предизвестие. Реално няма увеличения на заплатите, има голямо текучество на кадри. Редовна практика е да се прехвърля отговорността и така докато се стигне до някой, който не може да я прехвърли, но няма нищо общо с проблема и съответно отнесе попарата. Отпуска (вкл. платена) се дава страшно трудно, ако въобще се даде. Техниката се обновява страшно бавно, като някои от компютрите са на повече от 5 години, принтера и копирната машина не си знаят годините. Правят се безмислени съвещания, често по над 3 часа, в които реално се говори едно и също всеки път ("Колко сме велики", "колко сме добри"). Мога да пиша още, но няма смисъл. Оценките ми са показателни