Спектърнет АД / SpectrumNet ( SpNet ) /img/frontend/nomap.png"

Спектърнет АД / SpectrumNet ( SpNet )

Много гнусотия сте изсипали в коментарите си. Аз съм настоящ служител, заплащането даже си е много добро за разлика от много други кабеларки и оператори, супер готини колеги имам, разбран мениджърски екип по всички региони в страната. Обичам тази фирма, плюят я само некадърниците...

Може би не е тук мястото да пиша това, но все пак фирмата е създадена от хората, които я притежават и работят в нея. Накратко, Спектърнет за нищо не стават! Услугата, която предлагат е нискокачествена, персоналът е неквалифициран, мързеливи  и груби са и изобщо хиляда пъти се проклех, че сключих договор с тях и се налагаше сума време да си късам нервите! Препоръчвам да нямате вземане даване с тях!

Тотално разочарование, ниско заплащане, отвратително отношение, жалко за всички които им се налага за работят там. Заплатите са ниски 700 лв , а глобите варират до 150лв. Пълно е с подмазвачи, които ако забележат , че някой си върши по-добре работата от тях тичат да го натопят за нещо , че е некадърен, и се опитва да насъскат всички срещу него!

Доста слухове се въртят относно фирмата и случващите се вътре събития, но истината е, че отношението между всички нива определя ефекта. Става въпрос за това, че много хора от дългогодишния персонал са отегчени и са загубили желание за работа, развитие и приятелско отношение към фирмата като цяло и дейностите в часност. В общи линии административния персонал отговаря със същия тон с който се обръщаш към тях, което за мен е логично. Имаш ли добро отношение към тях и те имат към теб. Натоварваността на работа варира в зависимост от моментните нужди на клиентите. Когато няма текущи задачи, координационния център подават изостанали нископриоритетни задачи с които да се оплътнява работното време, без напрежение. Което означава, че не изоставата задачи. Обобщено накратко за отношенията важи: "Каквото повикало, такова се обадило".
Заплащането е адекватно за натовареността и бранша, но недостатъчно от чисто човешка гледна точка.
Потенциала за развитие не е особенно голям, но нищо не се знае, като се вземе в предвид, че сме в условия на криза смятам за нормално положението.

Някой може ли да каже за Варненския им офис? или някакво инфо какво е заплащането там.

Ако си падате малко техничар и криво-ляво разбирате нещто от компютри, то тази фирма е точно за вас.
Ако искате да се издигнете във фирмата трябва или да сте роднина на някой от шефовете или редовно да си пиете бирата с него. Потенциала за развитие е нулев, например ако началниците видят, че можете да работите с бормашина, то до пенсия все дупки ще правите. Каквито и умения и качества да показвате, няма по никакъв начин да ви се отразят на заплатата която получавате, само ще ви се увеличи количеството работата.
Курсовете на обучение които се провеждат във фирмата са пълна пародия. Така например на един от тях едно канцеларско мишле от женски пол обясняваше два часа на техниците как се работи с бормашина и какви инструменти трябва да носят техниците когато отиват на монтаж при клиент.
Съотношението работа свободно време зависи единствено от това как работниците ще си организират сами работата. Тук с пълна сила важи правилото - където има норма, там няма форма, и не е важно, че като съм го направил съм си оставил ръцете, а по-същественото е, че не съм си оставил задника.
По отношение на колегите, половината са пияници, а другата половина само се правят на много работни пред началниците. Общо взето важи правилото - кат за толкоз пари па и толкоз работа. Иначе отношенията между повечето колеги са на доста добро ниво.
Работната атмосфера е много добра тъй като пред вид естеството на работа на техниците, с шефа я се видите, я не. Един от плюсовете е, че можете свободно да изказвате мнението си и вероятноста това да има някакви последствия е нищожна. Така например може да се чуят изказвания за работата от сорта - боли ме ку---а или казано по културно - слабо ме вълнува.
По отношение на фирмената сигурност, тя е на доста добро ниво пред вид факта, че заплащането е ниско и няма кандидати за работа. Та и много голям гаф да направите няма да ви уволнят, а най-много да ви се размине с мъмрене или в по-лошият случай с глоба.
С две думи фирмата не е никак зле, пред вид факта че има фирми в бранша където е много по зле. Ако обаче сте решили да се развивате в сферата на телекомуникациите и да градите кариера то трябва да потърсите друга фирма.

бях на интервю там - изключително ниско заплащане и лошо отношение на интервюиращите

Фирмата не я бива въобще половината работници са работохолици, чиито действия не се зачитат нито финансово нито по какъвто и да е било начин. Другата половина са пияници, които не пипат да работят и разчитат работата да бъде свършена от работохолиците.

Служителите в тази фирма са неграмотни...името Юри ме питаха как се пише: с Ь или с Й ?????????За какво говорим???

Става дума за централен офис София.
Заплащане - за претенциите и мащаба на фирмата - незадоволително. Като за първа работа става, но ако се опитвате да градите кариера - по-добре другаде.
Уважение-имаше такова, но след като с купиха и обединиха сумати фирми и фирмички се появиха толкова много хора, та вече не се знае и кой кой е.
Привилегии-в най добрия случай безплатен интернет.
Фирмена сигурност-по причина, че заплащането не е кой знае какво и много желаещи да работят няма, то за да изгонят някой, то той трябва да е направил много голяма простотия (и пак може да се размине само с предупреждение). Така, че работата е сигурна :-/
Съотнощение работа/свободно време - ами такова няма, защото свободно време=0. Поради мащаба на фирма работата е много, но квалифицираните служители са малко, така че се налага в извънработно време и събота и неделя да се доработва.
Потенциал за развитие - почти никакъв. Не се обръща никакво внимание дали си мързел или работохолик - всичко под един знаменател. Единственото което се развива е количеството на работата.
Местоположение - относително, но в общи линии е удобно
Колеги-най-големият плюс. Много добри колегиални отношения в повечето отдели, но за съжаление много от хората напускат ...
Работна среда - добра. сравнително нова и подържана сграда