Софтуер Груп БГ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе, 115-Н, ет. 5&markers=София,бул. Цариградско шосе, 115-Н, ет. 5

Софтуер Груп БГ

Място с невероятни и способни хора отдадени на работата си. За съжаление вече повече от 6 месеца продължава проблема със заплатите. От време на време се поставят срокове за разрешаването му, които редовно не се спазват като няма никаква информация и диалога с мениджмънта ако въобще има такъв се ограничава до реплики от типа на "Е какво, сякаш сте го закъсали" или до откровено безумни предложения като това ако ни е тежко,че сме без заплата да мислим за ефекта от нашата работа. Сега имаме пореден сропк за разрешаването на проблема като разбира се няма гаранция,че август пак няма да има забавяне. Фирмата влезе в положението на хората като вместо редовно изплащане на заплати предложи да дава пари на тези,които имат нужда или предостави лихва при условие,че служителите се съгласят да им бъде забавемно изплащането на едни от дължимите суми. Ако не се съгласят сумите пак не се изплащат само,че няма и лихва

Да, още има сериозни затруднения фирмата, не е ясно дали ще се оправи. Отново сме с огромно закъснение на заплатите и не се знае кога ще ги платят.

В момента съм в процеса на подбор за една от позициите в комапнията.

След прочетените коментари искам да попитам - все още ли се бавят заплатите, изплащат ли се напълно и колко са забавянията?

Благодаря!

Заплати на време в компанията е нещо което не съществува. От там и мотивацията на не малка част от хората значително пада. Съответно ако искате да свършите нещо, това съвсем не ви гарантира краен успех, защото на повечето хич не им пукак какво искате. По екселските клетки (защото там сте това) настава системно неработене (кат' не ми плащат нема да им работя, по български ) и реално се въртите в затворен кръг.
Работа с контрагенти и доставчици - липсата на плащания по договори допълнително натоварва работният процес. Разговорите с партньори и доставчици са с елемент на псуване, поради неизплатени фактури м/у 3 и 6 месеца.
Работни процеси в компанията - НЯМА, това значи че ако сте назначен за нещо, вероятно някой някъде го е правил, но никой не може да ви каже как и какво. Отделно има липса на хора за ключови позиции от които ще зависи работата ви.
Мениджмънта не знае какво прави - ако не може да управляваш финансовите си потоци при този размер компания, това означава само едно - некадърност и липса на ясна преценка какво трябва да се промени, тъй като проблема не е от вчера.
И не на последно място нека не се лъжем - има си групички от хора които доста умело скапват всяко желание за работа, а за израстването... Работа между отделите е мираж, зависи само от лично отношение, не от професионализъм, а смяната на позиция и трупането на още работа ( ако случайно не сте от тези които не пипат заради заплатите) не е "възможност" за израстване. Напротив, там трябва да се мазниш и да слушаш, иначе не пасваш на "екипа" - такъв няма, дебело потчертавам. Работа м/у отдели - 0 (нула,зеро)
Към днешна дата се дължат по 2 заплати на служителите, за миналата година няма да се дават обещаните бонуси, за всички - всеки сам си преценя какво следва от това и дали би искал да работи там ;)

Аз съм от 3 години в компанията, имаше разни забавяния на плащанията, но и потенциал нещата да се оправят. Иначе екипа и като цяло културата в компанията са страхотни. Понякога длъжността, на която си започнал може да се трансформира, но пък има достатъчно обучения, които да ти помогнат да навлезеш бързо.

Заплати за февруари все още няма и поради тази причина сигурността в компанията към този момент е много ниска, има потенциал в компанията , но висшия мениджъмнт не се справя очевидно с една дума не са добре нещата.

Вече половин година системното забавяне на заплати във фирмата става все по - тревожно.
Работодателя дава непрекъснати сигнали за пълна невъзможност да изплаща полагащите месечни възнагаждения навреме, а вече е под въпрос дали изобщо може да ги изплати, дори и както досега - частично.

Докога ще чакаме февруарските заплати?

14 март е, а ние още чакаме януарските заплати.
Напълно съм съгласен с предния коментар, разочарованието в колегите е огромно. СЕО явно счита, че дори не ни дължи обяснение, след като предишните му обещания не бяха спазени.

Вече няколко месеца заплатата закъснява.
Превеждаха я преди до 10то число. После започнаха до 20то число. От два месеца я превеждат на
части - 60% до 20то число и остатъка ..... сега до 30ти януари не сме получили остатъка от 40%.
Фирмата явно има проблем с паричните потоци.
Натоварването е огромно. Работи се много повече от 8 часа на ден. Всеки ден, дори и през
уикендите. Имейли се изпращат постоянно и никой не се съобразява с това каква част на деня е.
Щом някой работи, трябва и другите да работят.
Мениджърите на отдели не знаят върху какво работят подчинените им и какво им е
натоварването. Иначе, говорят за time-management, flexible working hours и т.н. модерни за тях, но
изгубени от смисъл думички.
Не мога да се отпусна със семейството си. Децата ми искат внимание, обич, игри и напътствия. Аз
мисля само за следващия имейл и това, което трябва да се свърши.
Много служители имаме ипотечни кредити с фиксирани дати и вноски. Забавянето на заплатата
става огромен проблем за паричните потоци на семейството.
Има много качествени служители в компанията, който започнаха да отиват на интервюта в други
компании с повече предвидимост на натоварването и заплащането.