Санмина България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Труд,местност Кошовете, кв. 225, No. 879&markers=Труд,местност Кошовете, кв. 225, No. 879

Санмина България

Искам да изкажа силните си впечатления от завода и работната среда,но в частност отдел "Човешки Ресурси".Винаги услужливи и готови да помогнат,няма по-добри от тях,браво на момичетата!

Директорът повтаря постоянно, че българите са идиоти. Обиди и крясъци са нещо обичайно. Човешки ресурси мълчат и си пазят службицата. Ръководителите отдели се мразят един друг и си правят мръсно. Поради тази причина изгубиха клиент и сега ще съкращават 500 човека. Ако отидете на интервю ще ви обещават много, после само ще ви унижават. А локацията е на средата на нищото.
Помислете два пъти дали това е място, където искате да отидете.

Няма такава компания в района, няма такова жалко ръководство. Напълно неадекватни, незнаещи какво се случва около тях, неспособни да вземат решение. Страх ги е да не си загубят позициите и никакъв интерес и грижа за хората. Най-лошият работодател в района. Мениджър Човешки ресурси- умряла риба! Управителят на завода-мрази българите! Не ходете там!

Казах го в страницата за Осрам,ще го кажа и тук.Нищо не се е променило и нищо американско няма в тази фирма-поредната побългарена версия,както е в 100% от чуждите фирми в България.Робовладелческа среда,интриги и сплетни.Инак няма как да има сплотен колектив и лайн лидерите да разберат,че без тях може,но без работници-не.Иначе ако си украинец,ще си добре,все пак сме в България.Българите,ако не са подмазвачи,няма да бъдат гледани с добро око.Лайн лидерите са трагедия във всяко едно отношение.Недай си Боже,да не си от любимците им-разбирайте,да не се подмазвате,да не споделяте тяхното мнение-вече сте на мушка.При такива високопарни реклами,е редно американците да научат лайн лидерите си ,какво означава лидер,защото в Осрам не знаят значението на тази дума.Заплащането е подигравателно,на фона на инфлация и непрекъснато растящи цени.С две думи-помислете си добре дали си струва да губите време и нерви в Осрам за подигравателно заплащане.

Какво стана с този коментар, коя е въпросната богата пловдивчанка, интересно ми е? Ако може и кой е въпросния инженер от Малчика? Ха- ха! Ще почерпя! Имам съмнении кои са, но не съм сигурен! :)

"Язък за 100 годишната фирма. Тоооолкова боклуци са назначени на инженерни длъжности в тестинг отдела, такива подли интриганти и простаци... Нищожеството Х, завършил СПТУ "Малчика", провъзгласен за инженер, умеел да поправя руски телевизори. За да се закрепи и укрепи се превърнал в интригант, друго не умее. Привлякъл себеподобно недоразумение, нищожеството У, от хисарките села, мераклия да стане гражданин и да живее на центъра на града. Па да намери и богата пловдивчанка... И още няколко нищожества, скатавки, некадърници, интриганти. Техен началник - хамелеон, нямащ никакви качества на организатор. Умеещ да се рови из схемите и нищо повече... Пази Боже от подобни боклуци, свестите напускат, не се издуржа сред подобни помияри..."

През последните месеци се появиха много обяви на Санмина. Оказа се, че те са купили производството на Осрам до Пловдив и ще работят със същия персонал.

Искам да питам дали новият собственик е запазил ръководния екип или е сменен? Преди време тук имаше много лоши коментари и негативни оценки за работата в Осрам и обвиненията бяха основно към ръководството. Дали сега нещата са се променили с новия собственик?