фликс бус /img/frontend/nomap.png"

фликс бус

Част от екипа на Фликс съм от половин година и съм доста щастлива с динамиката в компанията - колегите са приятни, атмосферата и офиса са доста готини, а и има доста гъвкавост откъм работно време и работния модел. Опитват се доста неща да подобрят.
Натовареноста понякога е малко повече, но не е нещо уау.

Страхотна компания. За пръв път ходя на тийм билдинг извън България и отсядаме в Хилтън. Счетоводният екип е страхотен, а мениджърката до сега винаги е помагала, когато има нужда. Колегите от чужбина се отансят с уважение към нас, което прави работната среда още по-приятна.

Отдел счетоводство - Много мили колеги и приятна работна среда. От мениджмънта получавам разбираме и подкрепа. Гъвкаво работно време, заплатата е средна за пазара, но пък мога, да ходя в офиса, когато си поискам. Определено препоръчвам компанията.

Към бъдещите кандидати в отдел Финанси:

Не си губете времето с тази компания. Колегите напускат след няколко месеца доброволно, а по-опитните биват съкращавани защото се оказват неудобни на новата псевдо директора М. Въпросната дама трудно образува правилно изречение на английски език, управленските й умения са за ниво “началник смяна в месокомбинат”, а наглото й поведение и лъжи са безгранични.

Заплатите са ниски във Фликс, по-добре се ориентирайте към други конкуренти на пазара. Не очаквайте увеличение на заплати, облъчват служителите, че живота е розов, няма инфлация, цените падат и с други думи ни казват “как не ви е срам да искате повече пари”

Стойте далеч!!!

Good people, lost leadership. Low salaries

За всички бъдещи кандидати: не се набутвайте в тази компания. Претендират че са зелена компания, но всъщност няма нищо такова.

Мениджмънта е под всякаква критика, във всеки един отдел.
Финансовия отдел е с локален мениджмънт, екип пълен с интриги и предстоящо масово напускане на хора.
Къстъмър кеър се управлява от истерична жена.
В Маркетинг отдела текучеството е огромно и хора се уволняват масово по нареждане на HQ в Германия.

Заплащането е под средното за пазара. Увеличение на трудово възнаграждение няма и никой не знае кога се очаква и дали ще има. Всеки мълчи и те препращат към някой друг.

Фликс България има малко хора, около 50 човека общо, но за сметка на това интригите са стотици. Обстановката е токсична.

Офисът вече е изключително неприятен. Споделен офис с други компании и е доста пренаселен. Санитарните помещения са изключително мръсни и неподдържани.

Здравейте ,

Някой може ли да каже как протичат интервютата с италиански език и каква заплата може да се очаква за General Ledger Italian Speaking, благодаря

Процесът за кандидатиране е доста дълъг, заплатата за която първоначално говорихме е над средния стандарт в България като се надявам даже за повече да получа оферта. За позицията за която аз кандидатсвам процесът е:

1.Пращаш CV и Cover Letter + колко пари очакваш като годишна заплата преди данъци и няколко въпроса.

2.Телефонно интервю с HR от чужбина, който не разбира почти нищо от позицията, тъй като не може да ти даде ясни отговори на въпросите ти по нея. Интервюто предимно е да ти проверят знанията по английски.

3.Интервю с hiring manager-a за позицията, 1 час, предимния фокус си ти, твоят опит, какво ще допринесеш на компанията и т.н, г-д стандартно.

4.Проект от 2 задачи в този случай, доста специфични и релевантни за позицията, но и не толкова лесни, имах 3 дни да ги завърша и като цяло условията на задачите бяха не ясни и трябва доста догадки да правиш за да ги завършиш, тоест доста интерпретация от твоя страна и отнемат доста време, особено ако работиш през това време.

5. Интервю с Hiring Manager-a + още един мениджър - 2 часа, но се проточи до 2.5 часа. В него се дискутират проектите, които си направил и трябва да ги презентираш, да отговаряш на въпроси свързани с тях, но имаше също така и допълнителна 'игра' с въпроси, тип малко психо-аналитика, да видят кое е най-важното за теб на работното място, също така и хипотетични въпроси не свързани с работата пак да ти преценят характера, абе натоварващо малко. За 15 минути влезе и още един по-висок мениджър пак да пита не толкова техинчески въпроси, колкото по-скоро психически.

Впечатленията ми за сега са, че са доста сериозни хора от към работа и разбират от това което правят, поне в отбора в който кандидатсвах защото беше най-сложното ми интервю до сега за такъв тип позиция. Заплащането на първо четене, което дискутирахме е високо, но като гледам ще е доста натоварващо място за работа и с доста изисквания съдейки по процеса.

Компанията е голяма и може би има много бюрокрация и процеси.

Негативните ми впечатления от хората с които имах интервю бяха, че може би не ценят времето на хората толкова много, тъй като си звънят когато си поискат и ти дават проекти за по 2-3 дни, не знам колко реалистично е това.

Изключително голяма и адски тромава структура. Вие сте едно зъбно колелце в цялата система и какво ще се случва с вас зависи от глобалните решения в един конгломерат. Вие сте просто СВ и зъбно колелце. Нищо повече.

Обикновено Ви се обажда по телефона една HR-ка, някъде от чужбина (без да се интересува дали е удобно да говори с вас) и ви изстрелва по 150 думи в минута, защото явно така си е свикнало да говори момичето.

Пращат разни задания с краен срок - неясно и лошо разписани.

Фирмата лъска имидж, като за бивш на***ос, но единственото, което остава в съсзнанието Ви е - разстрела със 150 думи в минута и това, че сте просто част от подбора в някаква тяхна процедура. Никакво отношение, нищо. Не съм си мислел. че ще го кажа някога, но и най-непрофесионалните български процеси на подбор, често са по-добри, от процеса по-който работят в тази фирма.