АРКУС АД / ARCUS Co. /img/frontend/nomap.png"

АРКУС АД / ARCUS Co.

Нов инцидент днес в 11:27 спря работата в цех 360 за около 40мин.Граната тип подскачаща бе неволно изтървана и изстреляна в безразборна посока,добре че взривателят  не се е активирал.Всичко завърши само с уплаха и стрес,а можеше да има пострадали и жертви дори!
Моят въпрос е защо въпреки забраната на г-н Трифонов неквалифицирани лица да не извършват квалифицирана дейност,защо назначиха бригадир от цех 300 да демонтира гранати?Демонтажа се извършва само от настройчици,може би някой настройчик го домързя и викна бригадир да му върши работата,знам и името на този настройчик...!

То това са "малки" подробности,които не засягат началството!Важното е че е имало ремонт!М-у другото шкафа ми в съблекалнята е до прозореца и наистина от 5-6 години има картон вместо....поне перциглас!На -15 е мазохизъм да се преобличаш,дори с евреите в Освиенцим са се отнасяли по-добре преди да ги убият!!!

то един ремонт, в някои тоалетни няма от казанчетата вода, и трябва с кофите да действаш, да неговорим като стане -20 вичко замръзва, а пък и някои цехове нямат и стъкла(на места), вместо това има наслагани перцигласи или картони , в най-добрия случай найлони( така зимата е много приятна)..........

Единствената инвестиция която видях е че преди години направиха основен ремонт на тоалетните,налепиха плочки,гипскартон,мивки,кранчета,бойлери!!!!Това е голяма,....дори огромна инвестиция!!!
То машините нищо че са над 30годишни,нали все още произвеждат годни детайли(като си затворим очите колко брак правят,но това е една малка подробност,която все убягва от погледа на работодателя)!

"Аркус" АД-гр. Лясковец с всяка изминала година(от много години е започнато) върви по пътя на "Кремиковци".  Всяка година "Аркус"АД има над 23-30 милиона лева печалба и има ли направена инвестиция в завода освен камерите за наблюдение и цеха с мазаците(намира се до цех 100,който незнае)? Има направени инвестиции:това са хотел "Панорама"-гр. Велико Търново, хотел "Аркус-АК"-гр. Велико Търново; Американски колеж "Аркус"-гр. Велико Търново;Фирма "Аркус строй"  ;има и много други инвестиции извън завода с пари от там.  Ако някой знае за някоя инвестиция на "Аркус" извън завода нека да каже или да каже какво е инвестирано в завода и за колко пари?   Хотелите "Панорама", "Аркус-АК" и др са собственост на фирма "Аркус строй". Собственика на тази фирма е жената на Банко Банков.    Това е една типична схема за източване на воеения завод. Държавата има дял в този завод и затова всяка година се крадат милиони от завода и се инвестират на други места.

Точно така,нима не сте забелязал годишния цикъл на тази фирма!!Аз поне имам 10г стаж и забелязах че големите зорове са точно през зимата в най-големите студове,после всичко свършва,поне сте напечелили пари за доктори и лекарства.После пак ще има един малък зор в началото на лятото(когато всеки иска на море),с нощни смени,дори на 12ч,на "на екипи"...Така че спокойно,точно когато ви се доходи на почивка летния сезон,точно тогава пак ще има зор.Всяка година всичко се повтаря и повтаря и повтаря...!!!

Поредният Голям зор свърши с яко бачкане на три смени в съботи и недели.И поредната Голяма цел е постигната:поръчката е изпълнена и гушите отново са пълни(не на работниците).А сега какво следва....Познайте,това е класика за "Аркус"?Естествено,че принудителни отпуски и.......най-вероятно СЪКРАЩЕНИЯ ! ЧЕСТИТО!!! Какъв по-хубав подарък за първа пролет.

Къде се публикуват резултатите от измерванията на ХЕИ,които минават веднъж годишно да измерят шума,мръсния въздух и всички отрови наоколо?След като няма резултат от тяхното измерване,всеки се досеща че и тук има корупция!

Няма ли някой ръководител да отговори на въпросите на "Наблюдател"!?Да не би да ви е  заболяло от истината?Всичко което е написал "Наблюдател" е пълна истина,много добро изказване,отлично!!!

Еь Голям Вълко, голем отворко се барна бе батка. С какво го купихте тоя завод бе братчето ми и като го взехте за без пари със задължение да покривате стари дъгове, които вое направихте през годините, колко от тях сте изчстили, или още натрупахте. Големи капиталисти станахте от раз. Я се обърнете назад и вижте какво беше и какво остана оттоя завод. Заварихрте нещо, цоцкате, защото държавата ви е зад гъза. Разпиляхте го, че и отворени се барате. Не осигурявали транспорт, защото никъде нямало, такова нещо. А не май имало, ама наскакво ни засяга - ние сме частна фирма. Питам се ако нямаше тая луда безработица в града, дали щеше драги ми Смехурко да си толкова отворен капиталист. Със смешните заплати, които предлагате, фирмена сигурност клоняща към нула, условия на труд и възможности за професионално израстване същото. Развитието на фирмата върви надолу и надолу, по спиралка, бавно и сигурно. Години наред. А ти драги ми Смехурко имаш нахалството да се правиш на отворко. Като си лягаш вечер помисли над това, не ми се надувай. Аз не съм и никога няма да бъда твой служител, камоли подчинен. Бих се навил да вляза единствено като ликвидатор - защото бавно и сигурно натам сте я закършили. Няма да ти желая леки сънища. Сънищата ти трябва да са от години неспокойни. С толкова много хора и съдби си се изгаврил и имаш нахалството да бъдеш морален съдник и да осветляваш хората в правилата на конкуренцията и развитието на капитализма. Та капитализма драги ми Смехурко е много по-раличен от Феодализма, а ти драги си се вживял в ролта на местен феодал, а сигурен съм си някоя малка пиончица, по тона и изказа ти си личи.