Тайд Платформ България /img/frontend/nomap.png"

Тайд Платформ България

Първи коментар ми е това и се надявам, че на някой ще му бъде полезен.
Минах интервютата на Tide - ХР, техническо интервю на английски, coding interview.
Смятам, че се справих много добре към отличншно. Отделих страшно много време за Tide и бях напълно разочарована. Ако не сте съграсни с по-долното - не си правете труда! Иначе интервютата им са приятни - ако искате да потренирате - препоръчвам! Не мога да кажа, че всички интревюиращи са много компетентни - някои от тях бяха под нивото на знанията ми, някои бяха ОК.

Наистина усетих сексистко отношение (аз съм от женски пол), особено от ХР, подозирам, че е неудовлетвонена жена. ХР-ката само се интересуваше от това в какви други фирми кандидатствам, какви са заплатите, какви са офертите.. в момента се ориентират към девелопери от индия и като цяло желаят да минимизират разходите. После ХР-ката призна, че правят проучване на пазара и ми стана ясно, че въобще нямат намерение да наемат, особено жени.

Супер разочароваща оферта получих. За човек с 10+ години опит, който им мина интервютата много добре, бях офертирана с малко над 4000 лева, което е смешно, останалите бенефити - 60 ваучери за храна, мултиспорт карта.. нищо особено.

Успех на всички! Умната и горе главата!

Съгласна съм с коментара публикуван на 27.03.2020!

Това е един страхотен пример за фирма която не и пука за служителите. А пък ако сте от женски пол - повярвайте ми когато кажа че това не е мястото за вас, тъй като голяма част от мъжете са сексисти!!! и нервите които ще ви причинат.... просто не си струва.
Никой не знае какво да прави и как да го прави но това не пречи на Тийм Лидерите да се перчат с това колко са мощни докато CS team се гърчи там от нерви. Работила съм на много места и фирми - това е първото място от което съм си тръгнала с усмивка. Въпреки че не съм човек който ще използва времето си да пише кофти коментари за каквото и да е било - реших да го направя....защото не искам други хора да загубат времето си гниейки там.
But if you are male and a dumb asshole - you will fit right in!!! :)

Още работя на това мизерно място, в търсене съм на нова работа. Вече почти година гния тук, на никой не го пожелавам. Вицето псува голегите по цял ден. Мазен Сръбски идиот, сложил един Румънец за оправител който се нервира постоянно, а ние се скъсваме от работа. Тийм Лидерите, незнаят на кой свят са,но и тримата са от 60к и това обяснява липсата им на знания и характер. В КУС наемат хора от пейсейф, а в съпорт само от 60к,защо?-ниски заплати. Вече плащат по 1200, а старите хора, при стария менидмът са започвали на 1800-1900.Надработваш часове, но не ти се плащат, а Тийм Лидера ти се мазни и ти се прави на много благодарен, докато по цял ден играе на плейстейшън и остроумничи.
Малкото свясни хора или напуснаха или ги уволниха. Един човек от MS отдела правеше много за нас, но накрая колегите и Тийм Лидерите измислиха някакви интриги, за да го махнат и се опитаха и мен да ме настроят. Било ги страх, че имал много сила в компанията. Една колежка пък напусна заради груби коментари от човека, който сега повишиха на QA(некъпан обрасъл Хагрит, миришещ на шкембе чорба), същия се подиграва и кара на клиентите. Полувината са напушени на работа. На тересата се коментират едни-други и се опитват и теб да те вкарат в това. Моя съвет е бягайте далеч от такива смешни стартъпи.

Здравейте, можете ли да ми кажете какви са заплатите в KYC отдела, Onboarding compliance specialist?

След насрочено и проведено първо интервю за конкретна позиция във фирмата (за която е необходим повече от един човек), се бяхме уговорили за второ интервю. Условието беше, че до конкретна дата ще получа необходимата информация за него, тъй като чаках конкретни хора да дойдат от чужбина, за да се осъществи срещата ни.
След 3-седмично чакане без никаква обратна връзка, в крайна сметка получих мейл с шаблонен отказ за подбран по-добър кандидат за позицията.
Съветвам кандидатите да договарят конкретни кратки срокове за обратна връзка, за да не се окажат в подобно положение. Според мен отношението не беше коректно.

Тегава работа, има доста "камъни" за дялане...пожелателно, уви. Може би 'щото е "старт ъп", може би не... Реални действия - йок... Бягайте далеч от масовите отдели...те са известни (ЦС и КУЦ)..за другите - не знам!
Успех!

Текучеството в Девелъпмънт отдела е голямо, хора си тръгват преди да им е изтекъл изпитателния период. Беше направено проучване сред служителите за предпочитанията им за офис и в крайна сметка беше избрана тази с най-малко желаещи. Много от добрите специалисти си тръгнаха(не само от БГ офиса).Наемат нови хора без да се опитат да променят причините поради, които се напуска. При поискан неплатен отпуск ти предлагат да напуснеш. Средно ниво на заплащане. Актуализация на заплатата се случва много трудно. Поредния британски балон борещ се за финансиране.