ABC GLOBAL EOOD /img/frontend/nomap.png"

Скоро кандидатствах по обява при тях и ми направи добро впечатление, че дават възможност и на хора без голям или никакъв опит и заплащането беше добро. Това което не ми хареса е, че след като няколко пъти попитах дали дават обратна връзка, ако решат да изберат друг кандидат те ме увериха, че ще получа уведомителен имейл. Все още няма такъв, а вече минаха 3 седмици от второто интервю. Ясно е, че са продължили с друг, но не ми изглежда уважително да не изпратят един мейл, който вероятно е с готов текст. Но въпреки всичко това се случва често и не е кой знае какъв проблем.
Това което ми се видя странно беше едно условие което поставиха още в самото начало. Ако ти направят оферта за работа трябва да си направиш тест за Covid-19 и да си го заплатиш. Ако е отрицателен ти връщат парите и започваш, ако е положителен си остава за твоя сметка и съответно не те взимат на работа. Разбирам, че искат да вземат мерки, но след като задължават да си направиш тест би трябвало да поемат разходите.

Моля за информация с коя фирма се сключва трудовият договор? Направих търсене в търговския регистър преди да пусна CV към тях, но не открих нищо за тях. Търсих по име Ей Би Си Глобъл и А Бе Це Глобал, но няма информация за тях в ТР. Моля някой да напише в коментар коя е фирмата.

Здравейте! Искам да попитам някой има ли мнение за фирмата ABC Global ЕООД във Варна?

Здравейте , бивши и настоящи служители !!!!!!

В никакъв случай не препоръчвам ABC GLOBAL EOOD , намиращо се зад Шела , на ул.Иван Абаджиев еди кой си номер .Ще обесня и защо !

Това е една никаква компания , която опира до пороците на хората(чиста измама в сферата на фондови борси,форекс и т.н. , която е забранена в някой страни , но в други съвсем спокойно си събират парите на хората все още... помислете защо е забранена със закон в силно развити икономики като Франция напр.)Компанията се управлява от чужденци (евреи) , които толерират подмолно държане на колеги, карат те да стоиш умишлено до час/два след работно време.Когато не стоиш колкото искат , почват интригите от слабоумственно развити колежки , коити още с отварянето на очите си сутрин , си мислит как да разтворят 2-те бузи на 'шефчето' и да го оближат хубавичко.Няма нищо общо от трудовата характеристика , която ти дават в началото и това което реално ще вършите.Никой не се ангажира да ти обесни нещата , а трябва сам да се учиш и да си обесняваш нещата.В случай на грешка , почват да ти се обеснява как ти грешиш , но когато ги попиташ къде е грешката , те мълчат като пукали...Да не говорим , че когато ти си сигурен в това което си направил и защитиш тезата си , те те нарочват , почва лошо отношение , ипровизирани срещи !!! но без теб !!!.Няма никаква организация в въпросната фирмичка(сами си правете изводите как се случват процесите в нея ).Заплащането се бави до последния ден упоменат в договора, като заплащането не е такова каквото е в договора , а колкото те решът.Фишове, няма.Когато си поискаш фиша ти обесняват как всичко се върши от външни фирми , и че трябва да чакаш колкото е необходимо , ако искаш да го получиш.
Да не говорим само за процесите .... нека обсъдим и какви хора работят там.Болшинството от хора там са наркомани в тежка фаза, само с очила се разхождат.Половината от тях са араби , които си говорят на техната си шлоьковица,без да се съобразяват , че има други хора , които неги разбират и т.н.Алкохол има навсякъде из офиса, като даже се стимулира консумацията му(питате се защо ??? - защото хората там лъжат други хора да си вложат и последното , което им е останало , даже знам за случаи ,в които карат хората да теглят кредити, даже им дават насоки от къде , как, колко да изтеглят и да ги вкарат в техните платформи за „бинарна търговия„ и да ги дарят на въпросната фирмичка).Имам още много да кажа , но мисля да го отнеса до съответните органи. Само в допълнение , ако все още не ви е ясна картинката , ще ви разкажа още една случка от днес 21/10/2019.
Стоя и правя някакъв отчет(такава длъжност изпълнявах)
и влиза някаква си HR-ка , която даже името не ми знаеше.Влиза и ми казва да дойда , без да се представи даже.Отиваме в съседна стая и тя ми казва , че ще ме уволняват,без предизвестие , без нищо (горд баща съм на 2-годишен ЮНАК).Като я питаш защо не знае , погледнах заповедта пиши член , за който им трябва комисия , която констатира дадено нарушение и т.н.Но тя миличката даже незнаеше , че трябва комисия и т.н.След като ги увиках и и обесних , това което тя би трябвало да знае , тя се съгласи с мене и ме помоли да напиша молба по взаимно съгласие....Като имайте предвид , че причината поради която ме уволняват е ,че съм се бил разболял и не съм бил на работа 5 дена.Като ги попитах кога взехте това решение , че не ви трябвам като служител и те ми отговориха докъто беше болничен ..... хахахахха

Наистина не си правете труда , даже и за интервю!!!!
Аз заставам с Nickname- който вие ми дадохте , така че да разберете от къде ви идва feedbacka, защото така се прави !!! А не като вас да въртите източно арабските си интриги !!! Не ходете , драги хора.

Една компания която не предлага нищо специално, без преспектива за развитие или някакви преференции

Да се разбереш с мениджмънта е като да говориш с тостер и да очакваш да те разбере. Моя съвет е - бягайте далече от фирмата.

Работата не е кой знае колко сложна, но работната среда е кошмар. Отношението е като към роби. Така не се прави бизнес

Невъзможно е в такава обстановка и при такива условия да се получи добър служител. Не е нужно да разиграват хората с пари и задължения, прави сте че всеки сам прави избора си, но моят избор не е да ми бавят заплатата и да дават допълнителни задължения, които не са вписани в длъжностната характеристика. Аз лично съм коректен и считам, че съм в правото си да искам да са коректни с мен. Има много начини, по които можеш да накараш някой да свърши нещо допълнително, но определено не е този да му бавиш заплатата или изобщо да не му заплатиш за извънредния труд,

За жалост има много некоректни фирми в България, които със всеки ден ме изумяват как успяват да измислят нови и нови начини да вземат парите на хората!

Не бъдете толкова негативни, на всеки му трябва опит, за да направи някакъв стаж и да се издигне след това. Все пак ако никой не наемаше хора без опит, нямаше да си намерите работа.