ГенСофт ООД / GenSoft Ltd. /img/frontend/nomap.png"

ГенСофт ООД / GenSoft Ltd.

Firmata e ujasna.Zaplatata sashto e mnogo mizerna.

Въпрос към "ммм"
Ако работиш в "Мерцедес или МАйкрософт с една заплата можеш ли да си позволиш да си купиш Мерцедес или легален Софтуер ?

Много глупаво твърдение от твоя страна , и ако това е база за твоята обективна оценка - мога да си представя колко достоверно е твоето мнение !

Здравейте,аз също работих във фирма Генсофт обаче във Варна. Колегите в София не ги познавам лично,но съм сигурна ,че тяхното отношение е по човешко към служителите си от онзи изрод ,който отговаря за офиса във Варна.Лъже за работното време ,за заплатата,казват ти ще работиш за 300-350лв.основно и допълнителни бонуси ,но нищо.След това основната заплата ще бъде 450лв.,а след една седмица ти казва 400лв.Казват ти ,че ти отговаряш за уговаряне на презентации ,а той за продажбата на програмата,но този който се смята за шеф започва да ти крещи и за продажбите ,че ти си виновен ,че от презентациите които са уговорени няма продажби.Явно не момичето ,а той не си върши работата.Много ми е смешно това ,че със заплата от 350 лв.аз ако искам да си закупя програмата не мога ,зашото програмата струва 420лв.,поне заплата да беше толкова колкото да си закупиш програмата.

Честно не съм очаквал толкова злоба към нашата фирма.
Само ще цитирам някои факти, зад които заставам с името си.
1. Не се е случвало да забавим заплати или да не дадем това, което сме обещали. Не твърдя, че заплатите при нас са най-високите, но което сме обещали сме го дали.
2. Горивото се плаща.
3. Всички служители получават месечни бонуси, на база на оборота.
4. Даваме премии за Коледа и Великден.
5. Премии за сватба и бебе.
6. Безлихвени заеми за покупка на кола, ремонти и др.
7. Не толерираме работа в извънработно време, но когато се наложи също се заплаща.
8. Атмосферата във фирмата е чудесна - не се допускат конфликти и интриги.

Това е, мисля че сме нормални хора и поддържаме нормални отношения. Ако бивши или настоящи служители имат някакви забележки могат да се обърнат към мен или към колегите по всяко време.

работих в тази фирмичка. Искам да споделя че това са меко казано селяни, като се почне от един който по цял ден седи в офиса и незнам какво точно прави,освен да си бърка в носа,освен това имат и един програмист... който меко казано е много зле момчето,но поради селската си специфика на пройзхода,е страхотен комплексар.
Никога не плащат това което са обещали,с мазна физономия на селски хитретци излизат с някакво толкова странно обяснение че този месец няма да ти заплатят горивото на ЛИЧНАТА си кола, с която си обикалял по фирмите,събирайки оборот за "Баровците", че направо се чудя как досега някой не ги е понабил(ако вече не е станало)

Здравейте,аз също работих в тази фирма ,но останах там само един месец,защото ме излагаха за заплатата. Бих искала Вие които сте работили вече там да ми кажете каква заплата са Ви обещали и да ли са ви я дали.

Съвсем случайно попаднах на този сайт и прочетох информацията за ГЕНСОФТ. Работила съм там макар и за кратко просто, защото не успях да се справя с работата. Шефа на офиса е строг и стриктен. Това за заплатата не е вярно. Оперативки със София не си спомням да е имало. Лично не познавах шефовете в София и не мога да дам мнение за тях. но не мисля, че са това което е описано тук. Колежката явно не се е справяла, но собствените си грешки не бива да виним друг. Програмата не е лоша и в това се уверих, защото вече познавам хора които я ползват. Ясно става колко тази колежка е научила програмата.

Здравейте работих във фирма Генсофт 4 месеца.Отношението на шефовете е ужасно.Ти си вършиш работата,а те винаги са недоволни.Моята работа беше да се обаждам на фирми ,на които да предлагам програмата ,от мен се искаше да уреждам презентации.Това е много трудно,има много други програми на пазара които са по-добри ,а и по евтини от тази програма.Според мен бизнес по този начин не може да се прави.Хората от фирмите на които се звъни са Недоверчиви,а и да си признаем и на нас да ни се обади някой по телефона да ни предлага нещо ,ще му кажем че нямаме интерес.Работното място и колегите са ужасни.Студено е ,всички стоим с якетата,а този който се води за шеф една печка не се сеща да пусне.Това е една от причините човек да напусне работа.Другата причина е заплашането.Като започваш работа се разбирате едно,а в последствие ти казват и дават други пари.Казват ,че може да се развиващ но и това е лъжа.Заплатата не тия плащат когато сте се разбрали ,а чакаш месец и половина или два месеца за да си получиш смешната заплата.Работното време също не е фиксирано един ден ела в 10.00 часа,друг ден ела в 9.00 часа.В 9.00 те викат когато има оперативка със София.След това от офиса във Варна звънят във София на шефовете и им казват ,че закусняваш с 1 час всеки ден.Управителя във Варна триябва да ходи на презентациите които се уреждат от момичето,но не винаги отива във фирмите ,трагва за фирмата след 10 мин .се връща и започва да крещи ,че фирмата не става ,че аз не сам разбрала нещо а това не е вярно.Как той за 10 мин.отива до фирмата която се намира в друг квартал,инсталира програмата ,показва я на управителите разбира ,че няма да им върши работа и се връща.Знаете ли защо не отива до някои фирми?Защото той трябва да ти плати допълнително за всяка уредена презентация.Това в София не го знаят,а може би няма и да го разберат.Надявам се повече момичета да прочетат това ,което написах и да си помислят дали да започнат работа във фирма Генсофт,във офиса във Варна.Да не останат излъгани и само да си загубят времето,както аз си изгубих моето докато бях в тази фирма.

Вече след като не работя в ГенСофт смятам че мога свободно да споделя мнението си. Аз работих в фирмата над 6 години. В началото заплащането не беше много добро. В последствие стана горе доло а на края наистина бях доволен от заплащането. Но работата нарастваше а фирмата като че ли не можеше да се развие добре според търсенето на пазара. Имахме много нови готови продукти WEB версия на складова програма. Доста тромава но пък уникална. И Счетоводство също така уникално но не-функционално достатъчно. Предполагам че новите продукти до 1 година ще са доста добре развити. Свободата в ГенСофт e на завидно ниво. Но аз като че ли само се оплаквах че нещата не са на добре а може би и за това шефовете не ме слушаха много какво говоря.

Привилегиите почти ги нямаше. Предполагам баба тонка е Един бивш колега .... Въпреки че прякора е на един кракер който кракваше програмата ни и още го прави но на старите версии за щастие. Като цяло транспорта ми се плащаше частично а повярвайте ми доста разходи има човек по колата особено ако е втора употреба. Пък и да не е маслото, винетката, данъка и горивото не са си малък разход.

Като Фирмена сигурност редовно съм си получавал заплатата и съм получавал Премии за Коледа, Нова година, Великден, за сватба и за бебе. Колко фирми могат да се похвалят с това!

За работата и свободното време често не съм спазвал политиката на ГенСофт. Работих доста. Но и едва ли има клиент който да се оплаче в Пловдив че не съм му обърнал достатъчно внимание или че не съм дошъл когато той е имал нужда от мен. Но Генсофт имат доста добра политика по отношение на работата в извън работно време и заплащането и.

Потенциала за развитие не е особено голям, в общи линии по цял ден спориш с хора които се чудят какво да измислят за да дойдеш да им оправих бъкиите, които в повечето случаи нямат нищо общо с складовата програма а на края чудно как винаги програмата излиза виновна за всичките проблеми в фирмата и клиента настоява че това е бъг и той нямало да плаща за това че не сме можели да си направим програмата дуракоустойчива. Най-често проблемите са свързани с мрежата, вируси или токови удари. Предимство е това че можеш да видиш как работят повечето средно големи и малки фирми в региона на офиса ти, тъй като те зависят доста от теб. А и внедряването на една складова програма предполага познаване на структурата на фирмата. Това е доста ценен опит който другаде не може да се получи. Връзките които трупаш с клиентите също са безценни. Но като цяло ежедневието ти е еднакво и не учиш нищо ново и мозъка ти заленява. Също причина поради която реших да сменя работата си.

Местоположението на фирмата. Като работех само аз нямах офис и всичко беше лесно. Като се наложи да наема още хора стана трудно. Така и не успях да организирам както трябва офиса от части вината не е само моя а и на моите шефове тъй като те нямаха особени изисквания и поглед върху това как трябва да бъде организирано всичко. Имах прекалено голяма свобода. Модела който предлагаха те беше работещ може би само в София. Проблема е че София не е България. И според мен политиката в провинцията трябва да е по различна от тази в Столицата поне малко. От мен зависеше къде ще се намира офиса ми. Имал съм офис на центъра в Пловдив, в Кършиака и в Кичука. Центъра със сигурност не е място за офис. Най добре ми е било когато офиса ми беше по близо до дома.

Колегите в София са доста отзивчиви. Но понякога е трудно да се работи с тях. Връзката която поддържахме не беше кой знае колко добра. В общи линии проблеми имахме само с фактурирането, което не знам защо шефовете ми държаха да става само в София. А това бави фактуриране продажби и приход на пари. Много ми пречеше в работата и го преценям като проблем на офисите в страната.

Както споменах работната среда си я създавах аз и в общи линии бях доста доволен. Шефовете ми не инвестираха много в нова техника. По скоро гледаха нещото което ще се вземе да върши работа. И както ви казах нямах служебен автомобил а това е голям проблем с работа като моята. Като цяло това е част от мнението ми за Генсофт. То е по скоро положително. Като всяка малка фирма ние имаме проблем с растежа надявам се фирмата да се оправи организационно и да просперира за в бъдеще защото повечето хора които работят в нея са добри и го заслужават. И пак да повторя това е една от малкото фирми която ми е давала голяма свобода и като цяло съм доволен бивш служител.

Плащаш си горивото, телефона и подръжката на колата от малката заплата, няма никакви бонуси и проценти за добре свършена работа, никакви переспективи за бъдещо развитие, никаква мотивация.