Цулке/Зулке България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. „Никола Габровски“ No 83, ет. 5&markers=София,ул. „Никола Габровски“ No 83, ет. 5

Цулке/Зулке България ЕООД

Едно доста негативно мнение от мен относно техния рекрутмънт.
Бях препоръчан от колега, който работи във фирмата. Очакванията, които ми бяха изградени бяха доста високи:
1. Професионален екип от хора
2. Бърза обратна връзка след интервю (веднага след всяко интервю, получаваш информация дали продължаваш и какво следва)
3. Тежък интервю процес от 3 стъпки всяка интервю поне 2 часа с изключение на първото което беше около 40мин (+ -). Което си беше интересно предизвикателство.
4. Интервютата бяха изцяло на английски с ХР екип от Португалия, Германия и Сърбия - супер.

Относно самите интервюта като процес софт скилс + техническа част си беше ОК и нямам забележки, колегите си свършиха добре работата, задаваха интересни въпроси и имаше хубава дискусия. Проблемът идваше в момента на обратната връзка. След виден положителен фиидбек, ме оставяха в невидение относно следващи стъпки и не даваха точен таймлайн за нищо, което не беше това, което очаквах и като процес беше изключително фрустриращ предвид колко време ще им отделя за тези интервюта.
На 3тото и последно интервю всичко мина добре и комисията от 3ма човека 20 мин ме оставиха да чакам в разговора докато ме обсъждат и евентуално в кой проект могат да ме набутат с моя стак, само, за да се върнат и да ми обяснят че клиента, за който ме искат искал винаги да говори първо с програмиста с цел потвърждение. Супер, но не беше това уговорката и условията, които вие представихте в началото на този процес (3 доста дълги и тегави интервюта - оценка на ниво - оферта). Казах им , че без конкретна оферта и някаква яснота за ниво /позиция и заплата аз съм до тук. Наведоха глави и почнаха да се обясняват как ще говорят с клиента и ще се свържат с мен. Седмица по-късно ги отсвирих проактивно, тъй като това е повече от несериозно отношение да загубиш 6+ часа на човек (+ време за подготовка), който е бил коректен във всяка една стъпка на този тежък процес.
Summary: НЕ ги препоръчвам, ще загубят много от вашето време и усилия и ако не им играеш по свирката даже няма да ти върнат един мейл.

Интервюто е по шаблон. Интервюращата им рекрутърка (меко казано неприятна персона) смята, че е посетила Космоса, 'щото говори английски, що годе сносен, даже и с акцент. Научила си е урока като "Отче наш" и какъвто и въпрос да и зададете, тя си изпява урока. Да не се чудите ако не Ви отговаря много по темата, просто си следва нейната тема :)
Да получите някаква информация за проекта, по който ще работите, забравете! Не знам кой би се навил да сменя работодател, без да знае какво ще разработва...при новия такъв, евентуално някой колега джунка или някой неориентиран авантюрист.
Някой долу беше споменал, че са се взели за голяма и известна компания в ИТ-средите..мда, верно е. Повярвали са си

С тази фирма, имах само първото интервю тъй като не можем да продължим заради notice-period на сегашната ми работа и факта че, търсят някого за да започне в Март 1.

Мога да кажа че, беше много готин опит тъй като интервюто беше с един от екипа (не HR) и на английски. Говорихме си и нямаше тези класически HR въпроси. Той свързваше въпросите и се опитваше да ме запознае повече.

Нищо не говорихме относно пари, но като цяло беше приятно че, си избират новите колеги по такъв начин.

Ако някой знае и желае, би ли споделил какви са нивата на възнаграждение за не IT-позиции. Виждам, че в момента си търсят "така търсените" Talent Acquisition Specialist. Благодаря на споделилите опит и информация!

Току що премина и моето интервю. един час разговор на англииски. Говорихме 40 минути и после преминахме на български, защото разговорът тръгна в насока, в която е трудно да се обясни на англииски.
Показах им неща които съм правил.
В крайна сметка HR-а и софтуерната инжинерка, след 5 минутно обсъждане решиха да ме отхвърлят, защото англииският не бил на достатъчно "ВИСОКО" ниво. Искам да уточня, че все пак до колкото ми е ИЗВЕСТНО живея в България, но това няма да го коментрирам.
Оказа се че още две интервюта ще има 2 часа следващото и 3 часа последно.
Добре , че не се стигна до там да ми губят времето с глупости. Долните два (предишните) поста са АБСОЛЮТНО ВЕРНИ.
Ядосах се, но след като прочетох колегите какво са написали, явно няма какво да се ядосвам. По добре е , че от сега приключихме.

Общо взето колегата преди мен е прав.

Нищо общо с проектите и парите по другите локации, не че искаме швейцарска запплата в София, ама 6000 да ти е тавана за човек с 10+ години опит на сегашния пазар е малко.

Офиса е новичък, ама локацията е трепач...

Процеса не е кой знае какво, вярно много е тромав и изпитват като в университет.

Отпаднах на 2-рата стъпка, защото не отговорих на няколко въпроса, които по мое мнение нямат нищо общо с day-to-day работата, а са малко академични но... тяхно решение и аз го уважавам.

Като цяло не е компания, която си заслужава времето. Привлече ме "швейцарското" ама се оказа под покривалото български мениджмънт с нереална представа и надуто като на швейцарец самочувствие... :)

Проектите са си аутсорс за немски фирми в по голямата си част.

С над 15 години опит съм в ИТ, но това е може би най-безумната компания в цяла София.
Мислят си, че са Google or Facebook, а са най-обикновен outsource....

Процеса по наемане граничи с безумието и не моменти го преминава.

3 срещи. Общо над 7 часа. Безумие. Първата е опознавателна (1 час). Втората е техническа (3 часа). Третата е техническа задача (3 часа).

Нагло и наддмено отношение през цялото време. По време на всички срещи ти обесняват как нямало как да ти обещаят нещо!?! Питаш ги като работите за клиенти не се ли водите outsource и отавярт усти като за световно да те надприказват как не са.... ама не казват какво са? Смях в залата.

Преминах и трите и после получих оферта, разбрах че съм си губил времето. Не отговориха на изискванията ми, придобивките са меко казано смешни.

Локацията е ОК, ако живееш в Дианабад или Студентки, иначе си остаряваш в задръстване на Семинарията.

По другите локации дават дори пари, в София положението е смешно. Поредните с големи лозунги, а дошли в БГ на ишлеме.