Осрам ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,местност Кошовете, кв. 225 No 879&markers=Пловдив,местност Кошовете, кв. 225 No 879

Осрам ЕООД

На 19 юли т.г. бяхме съкратени над 100 човека от производството. Днес 2 август има обява за набиране на нови работници?!?!

Ако някой някога чуе ,че Осрам набира работници да не отива.Това е най мафиотската фирма в която съм работила.Лайнлидерите са или бифши шивачки или месари.А шефовете са Цялата рода. Като почнеш майка дъщеря,снаха и какво то се сетиш.

В началото беше ОСРАМ.
После стана ОСРАН.
По настоящем О,СРАМ.

Ето ви обективен коментар какво се случва в тоя завод.
Започвайки с плюсовете ще кажа, (оставяйки настрана интригантите и клюкарите), че една част от колегите са готини хора (има и няколко интелигентни) и това че сте заедно в мизерния филм на една лайняна фирма ви сплотява някак си. Също че работата е изключително елементарна и 70%-80% от позициите се състоят от ненатоварващи длъжности. (Говоря за нас обикновените хорица). Фирменият транспорт не е точно плюс понеже фирмата превозвач използва старички автобуси с почти неработещ климатик и "професионализмът" на шофиорите добява лек приключенски стил на пътуването към работа. Стигате до работа за без пари но сметка на това работният ви ден става между 10-12 часа. Също така може да си взимате болнични на поразия без никакъв проблем тъй като текучеството на хора е огромно а осрам няма интерес да гони хора.
Плюсовете са дотук.
Да започнем с пирамидата
Управител>>Мениджър>>Началник отдел>>Инжинери>>ОТК>>Лидер на поточна линия>> И ето ни и нас някъде на поточната линия...
Организацията не е ужасна. Тя просто липсва. Фирмата е на ниво шуробаджанащина и единствената позиция за която може да кандидатстваш ако не си вътрешен човек е монтажник. А ако кандидатстваш на вътрешна обява, нямаш ли гръб, просто не кандидатствай. Въпреки че позициите им са уредени, почти всички лидери имат стаж +2 години и все пак си нямат и напредстава как да се държат с екипа си и как да си организират работата, което говори изключително много за коефициента им на интелигентност и адаптивността им. Отношението на началниците е покъртително и изключително непрофесионално и некомпетентно (типично за хората които наследяват управнически позиции). В очите им ти щеше да си перфектната работната единица... За тяхно огромно нещастие ти имаш съзнание, мнение, говориш и имаш живот извън завода. Не препоръчвам да забелязвате неща в процеса които могат да се подобрят, тъй като на осрам не му трябват хора които мислят а недай си боже да предложиш идея, влизаш в черния списък за потенциални заплахи тъй като имаш мозък с който разсъждаваш. Просто не си заслужават нервите и главоболията и напълно изличният стрес причинени от олигофренията на управляващите и от лидерите. Заплащането съпоставено със самото извършване на работата е добро тъй като не е тежка (по принцип трудно се намира толкова лека и опростена работа в завод за това заплащане). Та без бонуси, без стаж и ваучери нетната заплата е около 710-730 лева. Има присъствен бонус от 50 лева който се губи при вземане на болнични, бонус за постигане на седмична норма (с напълно абсурдни изисквания) който се сумира от последните 3 седмици на месец и евентуално 4-тата от идният месец. Интересен факт е че при всичките пъти в които сме достигали норма и респективно пътите в които не сме, не съм намирал абсолютно никаква разлика в месечното възнаграждение така че нека приемем че не съществува. Понякога има съботи в които можеш да отидеш за смешните 46 лева. Махнаха нощната смяна преди време сега може да са я върнали която се заплаща по 1 лев допълнително на час!!! И получаваш едни 30 лева ваучери, но общо взето каквото и да го мислиш и да струваш ако не отидеш 1 събота, повече от 800лв няма да вземеш.
Не ви препоръчвам тази фирма ако сте амбициозни, сериозни и под 45годишна възраст.

Работата не е сложна.Колегите са точни.Организацията е на ниво Столипиново.Заплащането е като на касиер в Lafka.Общо взето като за придобиване на няколко месеца стаж бива но не и за кариерно развитие

Ние във фирма Осрам сме опитни зайчета, защото тези, които отговарят за производството не са правилните хора!!! Местят хора , сменят смяни, разменят лайн лидери, създават стрес на работното място, което влияе на ефективността!!! Играят си с психиката на хората! Правят ни на маймуни!!! За тях , хората, които работят ... нямат стойност !!! ...цели , сработени екипи ги разделят!!! Някакви самозванци, целящи постове се правят на експерти, без покритие! Положението е зле! Ниски заплати, интриги, хората са в стрес! Моля Ви, хора!!!... НЕ ТЪРСЕТЕ РАБОТА ТАМ!

Отвратително място, отвратителни колеги. Повече от 90% от по-"сериозните" позиции са само за хора с връзки и препоръки. Ако си търсите сами работа, много ще се гаврят с вас. Специалистите ЧР са на много ниско ниво, съответно проблеми ще имате още от самото начало. Повечето инженери почти нищо не разбират, абсолютни слабаци са. Много злобни хора, повърхностни, асоциални и много егоисти. Пълно е с всевъзможна "плява", която си е пускала молби за работа. Там на място се дават едни листчета, които хората попълват там на място и ги дават после - забележете, че някои от тях дори оставят тия листчета на ОХРАНАТА. Реално се получава така, че Сульо и Пульо ви разглеждат личните данни, надсмиват се над това, че сте работили като "барман", "сервитьор", "общ работник", "автомобилен техник", "охрана", "таксиметров шофьор", "пощенски касиер" и разни подобни (просто защото такива хора са масовката, която се натиска да ходи да работи там).
Когато отваряха завода, беше голям шум, голямо викане, голяма реклама... "Толкова пари ще даваме, толкова работни места ще отваряме", а реално се оказа, че всичко е тинтири-минтири.
Заводът се намира насред полето в посока село Труд, пътува се кофти до там, правят се забележки за лични автомобили.
Преди време масово хората се натровиха, включително с Хепатит, поради това, че помпата за обратната вода е връщала вода и тая вода се е смесвала с "питейната".
Това не е шега, не е лъжа - който не вярва, може сам да пробва да потърси информация в интернет. Все още има сайтове в които е описано това. А също може да питате някой ваш познат, ако познавате някой да работи там. Общо взето всеки знае за този случай и не вярвам някой да си затвори очите и да излъже и да каже, че не е истина.

Изключително работно място!!!