Осрам ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,местност Кошовете, кв. 225 No 879&markers=Пловдив,местност Кошовете, кв. 225 No 879

Осрам ЕООД

Има едно мнение в сайта,което много добре описва какво се случва в Осрам-Санмина.Нищо не се е променило и нищо американско няма в тази фирма-поредната побългарена версия,както е в 100% от чуждите фирми в България.Робовладелческа среда,интриги и сплетни.Инак няма как да има сплотен колектив и лайн лидерите да разберат,че без тях може,но без работници-не.Иначе ако си украинец,ще си добре,все пак сме в България.Българите,ако не са подмазвачи,няма да бъдат гледани с добро око.Лайн лидерите са трагедия във всяко едно отношение.Недай си Боже,да не си от любимците им-разбирайте,да не се подмазвате,да не споделяте тяхното мнение-вече сте на мушка.При такива високопарни реклами,е редно американците да научат лайн лидерите си ,какво означава лидер,защото в Осрам не знаят значението на тази дума.Заплащането е подигравателно,на фона на инфлация и непрекъснато растящи цени.С две думи-помислете си добре дали си струва да губите време и нерви в Осрам за подигравателно заплащане.

Какво стана с този коментар, коя е въпросната богата пловдивчанка, интересно ми е? Ако може и кой е въпросния инженер от Малчика? Ха- ха! Ще почерпя! Имам съмнении кои са, но не съм сигурен! :)

"Язък за 100 годишната фирма. Тоооолкова боклуци са назначени на инженерни длъжности в тестинг отдела, такива подли интриганти и простаци... Нищожеството Х, завършил СПТУ "Малчика", провъзгласен за инженер, умеел да поправя руски телевизори. За да се закрепи и укрепи се превърнал в интригант, друго не умее. Привлякъл себеподобно недоразумение, нищожеството У, от хисарките села, мераклия да стане гражданин и да живее на центъра на града. Па да намери и богата пловдивчанка... И още няколко нищожества, скатавки, некадърници, интриганти. Техен началник - хамелеон, нямащ никакви качества на организатор. Умеещ да се рови из схемите и нищо повече... Пази Боже от подобни боклуци, свестите напускат, не се издуржа сред подобни помияри..."

Пуснах тема за наследника на Осрам - Санмина България (https://bgrabotodatel.com/company/162617), но там никой за момента не е дал отговор, така че ще питам тук.

През последните месеци се появиха много обяви на Санмина. От информацията в интернет разбирам, че те са купили производството на Осрам до Пловдив, работят по техните поръчки и изглежда ще работят с персонала на Осрам.

Искам да питам дали новият собственик е запазил ръководния екип или го е сменил? Тук има много лоши коментари и негативни оценки за работата в Осрам и обвиненията са основно към ръководството. Дали сега нещата са се променили с новия собственик?

Сурер фирма

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете паричките със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Работата не е сложна, не е трудна и за първи път да работиш в завод ще се справиш с нея.Ако си пред пенсия можеш да я дочакаш тук, ако си млада и смяташ да забременяваш скоро и искаш високо майчинство е чудесно място. Положителните точки са до тук.
Ако имаш мнение, вършиш си работата, ако виждаш нередности и искаш да подобриш качеството и намалиш брака, ако искаш професионално развитие, ако искаш да бъдеш коректно оценен, дългосрочна работа-не си за там.
Пази боже да имаш лошо мнение за преките си ръководители-значи си загазил(а те са от некадърници нагоре, интриганти е меко казано, докарали родата си, която е също толкова недъгава като тях)
Колкото и дълго да работиш там ще си останеш един прост роб за тях ако не те устройва - тръгвай си друг ще дойде( само че вече няма кой да дойде, вече станахте известни с негативните си)
Психическият натиск е огромен и трябва да имаш биволски нерви или да си интригант и гъзолизец на Плешивия, като тях или да си мишка и да си мируваш(да правиш всичко без възражение и мнение) иначе няма оцеляване.
Ако искаш да стигнеш до директор за подкрепа и да споделиш проблем - не се опитвай (ще го скрият) той човечеца и представа си няма какво става долу. Казва му се това, което е изгодно за богопомазаните ръководители.
Имам много да казвам, но няма смисъл идете и вижте. Успех!

Получих обаждане за интервю през седмицата от една любезна жена и на въпроса й кога ми е удобно да отида, отговорих с въпрос дали нямат възможност да проведем първото интервю онлайн, защото заводът се намира извън града и не съм активен шофьор. Госпожата отвърна, че биха искали да се срещнем на живо и дали мога да отида с такси, но не предложи разходите да бъдат покрити от тях, както би следвало, ако наистина отговаряха на немските стандарти, с които се хвалят. Отговорих й, че нямам тази възможност, все пак съм безработна. Тогава тя, изключително щастлива, че е намерила решение, ме покани да се кана на фирмените автобуси наобяд, за да отида с втора смяна и да се прибера с прибиращите се от първа смяна един час по-късно. Съгласих се и отидох.
Първото ми впечатление беше колко хаотично беше всичко, обадих се на госпожата от Човешки ресурси щом бях пред входа и тя звучеше изненадана да ме чуе. Чаках я да дойде да ме опъти около 10 минути на пряко слънце при 32 градуса в 14 ч.
Въведоха ме в чиста и хладна конферентна зала, където започнахме интервюто, но за мое учудване, никой не прояви любезността да предложи чаша вода или нещо освежаващо. Интервюто можеше да бъде изцяло онлайн, по мое мнение, тъй като и без това бяхме с маски. Негативно впечатление ми направи, че изобщо не се поинтересуваха от моите умения и опит, ами директно започнаха да ми обясняват колко сложна, отговорна и трудна е работата, колко дълго време ще е обучението т.н. Разбира се, имаше несъществени въпроси тип "Какво в себе си бихте променили?", както и въпроси, които поставят под съмнение уменията ви, но явно нямаха доверие в написаното в автобиографията.
Приключихме и госпожата от Човешки ресурси ме изпрати до стълбите и ме упъти как да стигна до охраната, като каза, че автобусът трябва да бъде там, от където слязох, но така и не дойде да провери. Автобус, за моя изненада, нямаше. Нямаше и хора, приключили първа смяна, които да го чакат. Поседях 10 минути на същата жега и слънце, 32-33 градуса, насред нищото, без вода и сянка, преди да се обадя на фирма за таксита и да попитам дали могат да пратят кола.
Честно казано, останах изключително разочарована от цялостното преживяване и липсата на покритие на претенциите за "немско" качество и ме е яд, че си изгубих времето и средствата да кандидатствам при тях.
До всички бъдещи кандидати без личен автомобил - таксито е около 15 лв на посока, а най-близката спирка за градски транспорт е на 20ина минути пеш. Правете си сметка.

Организацията на работа е под всякаква критика и хората се мотаят като мухи без глави,тотална подигравка с обикновения работник.Шуро-баджанаците са добре и обикновенно са облечени в бяло,между другото те са най-големите интриганти и мазници.Лайн лидерите са абсолютно некомпетентни за позицията която заемат.Контингента от работници е сбирщайн от цялата пловдивска област,но предвид условията на работа в завода е разбираемо.Язък за немското име,но максимата че всичко се скапва когато се докосне българин до него е вярна,просто с такъв мениджмънт и такова управление начело с Василев се петни името Осрам.За пръв път не дадоха бонус за великден.Тук не е за интелигентни и амбициозни хора.Не препоръчвам за стабилна и дългосрочна работа

Развалиха завода с идването на тоя олигофрен Васил Василев .Тоя педал дори не даде великденски бонус.Никакво уважение към служителите от към лайнолидетите .Моят съвет е да бегате с 300 от тая кочина .Пълна шуробаджанащина от всякаде