КРОС 3 ООД /img/frontend/nomap.png"

КРОС 3 ООД

Фирмата не е лоша управата е под всякаква критика.С трици маймуни не се ловят гонят всички кадърни оставят некадърните дето и за чистачи на улицата не стават камо ли да управляват една наложила се трудно охранителна фирма.В офиса освен клюки и сплетни друго не се прави.Жалко е че между некадърниците кадърните немогат да се развиват...Г-н Гарванов не пропилявайте това което с години е градено.Има една поговорка"рибата замирисва от към главата " помислете с какви хора сте заобиколен......

Колегите са супеееер!!! Това е единственото хубаво нещо там!!Поздрави на Данчо,Жоро,Мето,Ванката и всички пияници-бератери и на бочковците магазинери!! Екипа rulezzz,ама всичко останало е хуйня!С изключение на
автопарка-коли за по сто хиляди марки!с климатроници и кожен салон!!Мощни и зареждани с Shell V-Power!Осигуряват те на три хиляди марки!Бонусите ги хваща всеки-ама за оная работа!Поне може да ходиш когато искаш на работа!! 10-11,няма проблем, "на обект съм"!!Ти ги лъжеш че работиш,те ти лъжат,че ти плащат!! оу ие

Аз съм настоящ служител във фирмата и съвсем отговорно мога да твърдя че отношението на шефовете към служителите е перфектно,дадена е пълна свобода да се работи/продава/,а заплащането е със сигурност по-високо от средното за бранша,разбира се ако си кадърен. Тази фирма е отвратително работно място за всеки ,който не може да проумее ,защо месечното възнаграждение на търговските представители трябва да зависи по някакъв начин от оборота т.е. да е обвързано с определени резултати.Виждам и ,че основно такива хора са публикували своето мнение тук.Да не говорим поради каква причина някои от тях се разделиха с работните места.

Моето мнение е че това е една от малкото свестни фирми в България.
Две години (2002 / 2003) съм работил за тях в представителството във Варна и лошо не мога да кажа, напротив отношението на собствениците беше супер, фирмените обучения много полезни и професионални, заплащането - стимулиращо и обвързано с резултатите и без таван. Толкова добре оценен съм се чуствал на много малко места. Живял съм и в чужбина след това и мога да кажа че по добра фирма не съм срещал. Сега работя отново в България за една от най-големите БГ фирми с чуждестранно участие и то в управлението и и мога да ви кажа, че висшите мениджъри тук имат какво да научат от собствениците на Крос 3 ООД и то не малко. Собствениците на Крос 3 ООД за мен са едни от малкото способни да управляват модерно мемиджъри в България.
Това е моето мнение по темата. И все пак тук в София не съм работил за Крос 3 и не споря каква е ситуацията в столицата.
Успех на всички в кариерата.

Това фирменце е едно от най-скапаните неща, които могат да се случат в живота на един човек. Тримата управители практически си нямат никакво понятие нито от бизнес, нито от управление на бизнеса, нито от отношение към хората, "те се учат в движение". Нито един от тях не го бива и като професионалист - просто дребни хора, които са на светлинни години от бизнесмени, с които се мерят, напр. Киро Киров. Формулата на досегашния успех на фирмата се дължеше на комплекс от фактори, на 1-во място - точното копиране на системата на продажби Хилти и откровена кражба на клиенти и материали от бившия работодател на шефовете -ф-ма Хилти България /дори има заведено дело от Хилти по КЗК от 1998 г/. Системата за директни продажби на Хилти + копиране вноса на продуктите на ф-ма Киров е хитрушанския стил на тримцата "бизнесмени". На второ място слагам изключително силния екип на фирмата в ранните й години от създаването, което си е било чист късмет. Тогава са дръпнали напред толкова бързо, че са абсолютно неадекватни на бързия успех и големия приток на обороти тогава. Третото се дължи на изключителното двуличие на тримата управители по отношение на персонала - докато им носиш силни обороти те тупат по рамото и се хилят мазно - при един малко по-слаб месец - не си работил, мързелив си! Мотивация =0. Във фирменцето крос-3 човек непрекъснато очаква да го уволнят, не се чувства сигурен за следващия месец, стресира се. Дебил и комплексар от Пловдив, назначен за шеф на търговските пътници има за задача да слухти всяка приказка и мисъл на момчетата и по колко време стоят в магазина, и след това да докладва до последната дума в офиса им в продължение на дълги часове. Фирменцето е много зле, на практика хората, които работят там нямат никакъв избор, или пък нямат никаква мотивация да постигнат нещо повече,от това което са. По отношение на заплащането -ВНИМАНИЕ , човек не работи за заплата, а за процент от оборота, който прави в региона си. Неизвестните в случая са две: големината на региона,който при увеличаване на оборота се дели на части и се назначава нов човечец, на който дават всички печеливши вече бивши твои разработени с много труд клиенти и второ: големината на процента - като си вдигнеш оборота ти намаляват процента. Така на всяко тримесечие тримата "шефове" ти регулират заплатата по тяхна преценка- сещайте се за какво става въпрос. Да кажем и две добри думи : работата в тази фирмичка може да се сравни с казармата - ако не те сринат психически ставаш по-силен след това. За съжаление принципа на тази фирма е изстискай всичко от един човек и после шут в задника. Цитат: "Служителя е като хавлиена кърпа - изтискваш до дупка и после изхвърляш". Това се постига за 1-2 години,служители с по-дълъг стаж са рядкост и по-скоро изключение доказващо правилото. С две думи - не се захващайте със загубени каузи...

Много зле.Шефовете са се главозамаяли и нямат трезва самоотценка - мерят се с Киров и Хилти, а то е все едно цех за лимонада да се мери с Кока Кола.Малка и зле управлявана фирмичка, мизерни заплати. Експлоатиране пълно на способните кадри, които в крайна сметка си отиват , а се толерират некадърници и натегачи, които се издигат като псевдоначалници. То в тая фирма си остават само некадърниците да не цитирам имена - те си знаят/ поздрави на РОП/. Добрите хора отдавна избягаха и причините за това са
1.Ниските заплати
2.Нереалистичните планове
3.Автопарк купен от някоя автоморга.
Абе и така нататък, но не ми се продължава.
Казвам само - фирма обречена на неуспех.
Поздрави на всички бивши колеги, които имаха благоразумието да се махнат на време.

1 точка

Общо взето нещата са така - фирма, обречена на успех, но само за собствениците! Фирмата е подходяща за начало на някой, който тепърва трупа опит, но след година вече е време да търси нещо по-сериозно. Ръководството си има и добри и лоши страни(много лоши - алчност, главозамайване - типично за прохождащи новобогаташи)! Доброто е, че е имало случаи, когато са помагали на служители при техни лични проблеми. За съжаление, не осъзнават кога са излезли от кошарата с овцете и кога са станали от "големото добрутро", фирмата имаше такъв бърз успех, че те бързо станаха неадекватни на ситуацията, добрите отношения намаляха и това се отрази на служителите - големите приходи се отразяваха реципрочно на заплатите - сякаш страх да не загубиш спечеленото, затова постоянно нови правила за заплатите, да не би да се получи някякво увеличение! Но все пак да сме оптимисти - може би доброто, което дълбоко дреме в тях ще си намери начин да изплува някак си, трудно, с терзание, но хипотетично възможно, особено като сигурно им е омръзнало през месец да търсят нови хора за работа!!

Това е най-жалката фирма в която съм работил, искам да кажа, че ме принудиха да напусна, като ме накараха дори и да лъжа клиентите си, че видите ли аз ще бъда на друга позиция. В тази фирма не се ценят качествата на работника, унижават го и не се интересуват от неговото мнение. Сега се чудя как въобще съм работел там ???
088 50 50 400-yulian

Напълно съм съгласен с изказаното преди мен мнение, че всичко във фирмата се копира от Хилти. Няма никакво професионално развитие и се работи в примитивни условия, като се очаква от теб да направиш чудеса ! Шефовете умеят да впечатляват на пръв поглед, но всъщност са много алчни в действителност. Съгласен съм и с оценката на колегата, че работата в КРОС 3 Е ЗАГУБА НА ВРЕМЕ

Заплащането в тази фирма е мизерно. Търговския отдел се ръководи от пълен н. и г....лизец - урбанизиран с..Шефовете имат големи претенции, че са сериозна фирма, а са прости смешни и жалки.Всичко копират и крадат от системата за продажба в Хилти, ама да вземат и заплатите да им изкопират.Не си губете времето с тая фирма.