ФУУДПАНДА БЪЛГАРИЯ /img/frontend/nomap.png"

ФУУДПАНДА БЪЛГАРИЯ

Някой има ли опит на позицията като Акаунт мениджър? Бихте ли споделили опита си и какао е заплащането?

Здравейте, това мнение е насочено към хората които искат да работят в GLOVO. Ако искате да работите, но НЕ МОЖЕ да работите поради липса на поръчки или часове, изберете Глово! Ако искате да си потрошите автомобила и да поемете целият разход по поддръжка, гориво, синя зона и т.н, изберете Глово! Ако решите , че около 3 лева на час са много пари за вас, то тогава Глово е вашата фирма! И все пак АКО това мнение НЕ ВИ Е РАЗУБЕДИЛО да започнете в Глово, заредете се с ОГРОМНО ТЪРПЕНИЕ при:

1. Сгрешени адреси, както на обектите при вземане на поръчка, така и при адреси за доставяне (ВИЕ си поемате разходите)
2. Изчакване за вземане на поръчка от обект, често това е в порядъка на 40 - 60 минути ( Глово заплаща за чакането....ЗАБЕЛЕЖЕТЕ 0,002 стотинки на минута)
3. След като сте спечелили някакви пари, примерно 100лв, то от тези пари изкарайте 30% които ще ви удържат, изкарайте разходите за гориво и амортизация, евентуалните разходи за синя зона или глобите които може да заплатите и ще получите крайната печалба (освен ако не сте на минус)
4. Некомпетентното менажиране (силна дума), помоща която трябва да получите от така наречения Support (в 90% не получавате нищо), неадекватните решения ,които се вземат( ако въобще се вземат някакви решения), изгубеното време от липса на поръчки (често може да имате 1 поръчка за 2 часа), са изцяло за ваша сметка.

Така че скъпи сънародници, помислете преди да започнете работа в тази така наречена компания "Глово". Със здраве

В началото на годината с мен се свърза в Linkedin един господин - Carlos Aumesquet, за позицията на Акаунт мениджър. Разбрахме се да се чуем по телефона и да обсъдим позицията, като предварително интервю. Човекът се свърза с мен 30 мин след уговореното време, вече бях решила, че няма да се обади. Говореше бързо, със силен акцент, едвам се разбрахме и допълнителните въпроси зададох в писмен вид.
В общи линии, това ми беше обявено като процес по наемане:
- интервю с Карлос
- тест
- интерво с човек от Country Lead
- Regional CEE Commercial (Iustinian)
- може би Business case

Минах си теста, веднага се свъзаха с мен и уредихме интервюто с човек Country Lead. И пак едно чакане, тъкмо реших, че са се отказали и се вкрючи човекът. Поговорихме, попитах какво следва, каза ми интервю с Regional CEE Commercial и.... нищо.

Седмица по-късно писах на въпросния Карлос, дали ще получа обратна връзка, никакъв отговор. Това беше през февруари.

Преди два месеца отново му писах, като казах, че е несериозно от страна на голяма фирма да не предоставят никаква обратна връзка и това говори твърде много за
фирмата им, веднага получих имейл с извинение. Не си струваше да отговарям дори, висиш и ги чакаш за всяко едно интервю, разхождат те из конспекта (пращат материали и искат да знаеш ценности на фирмата и други глупости - да, глупости), пък не си правят труда да ти върнат един отговор.

Помислете добре, преди да кандидатствате, несериозна работа.

Започнах работа в Глово,но се отказах.Не плащат.Плащат минимална заплата.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Заплатите са много ниски за това което се прави. Работих във фирмата на квалифицирана позиция и правих безброй неща които би трябвало да са добре платени но в тази фирма няма такова нещо като добре платено. Плащат мизерни обидни зплати от сорта на 5лв на час и опитват да задържат служителите си с вътрешно фирмена пропаганда. По фирмения чат нон стоп се ръсят глупости колко сме велики и тн но това са тотални смехории и самозаблуда. Работа за студенти които ще търпят всичко докато се дипломират, което не е лошо като за първа работа но реално ако е завършил човек няма смисъл. В трудовия договор изискват висше образование но не плащат пари за човек с образование. Дори не плащат нормални пари като за човек със средно образование. Очаквайте преназначаване на всеки 6 месеца с цел да сте в един постоянен пробен период. Заплатата е мизерните 920лв и щедрите 60лв купони за храна.

Здравейте, пиша в качеството си на бивш служител на фирмата в селс отдела. Не си губете времето и нервите. Съвсем честно и откровено мога да кажа, че там има група от хора мениджъри, които нямат никаква реална преценка за това какво се случва на терен. Ще започна от това, че глава на селс екипа е жена на около 30 години на име Елица без грам понятие от мениджмънт и грам опит с хора, но може би ако я попитате за хиалурон в устните ще бъде от компетентните по темата. Обсъждането на резултатите на отдела става в обща група, като колеги, които са били с по - ниски резултати в месеца биват тагвани многобройно, питани и порицавани публично... Питам аз това правилен мениджмънт ли е? Това ли е начина да разбереш какви са проблемите пред селсовете или това е прилагане на някакъв вид тормоз с цел положителен резултат? Общо взето обратната връзка в компанията не е на почит и не се взима под внимание. Разговарял съм с колеги от градове извън София, които имат двойно по - ниски заплати от заплатите, които получават селсовете в София, но пък таргетите са им същите, макар и на тях да им е в пъти по - трудно може би да достигат безбожния таргет. Всеки ден се измислят нови и нови правила, които правят невъзможно подписването на обекти и не ти дават никакъв шанс да достигнеш таргет. Селса върши доста от работата на другите отдели, въпреки че това не влиза в длъжностната му характеристика и отново не се заплаща, но пък се търси крайния резултат от бройки подписани обекти, докато те карат да се занимаваш с всичко друго, но не и с това, с което трябва за да можеш да подписваш обекти. През ден има конферентни връзки от по 1 час и повече дори, в които ти се отнема възможността отново да работиш по същество. Подбора на персонала в другите отдели отново е под всякаква критика. Наемат се хора в контент отдела, които правят безброй правописни грешки правейки менютата на новите обекти и отново селса бива обстрелян с критика за недобре свършената ни работа от обектите, които е подписал. Започва се едно ходене по мъките да се оправят всички грешки допуснати от друг отдел и отново селса прави всичко друго, но не и да върши това, за което е нает. Когато напуснах, всички получиха мейл за това и причина дори защо са ме ,,махнали'' - незадоволителни резултати. Отново великия ум на мениджър да порицава публично и да оневинява себе си за недоброто си управление. Личното ми мнение от опита ми с тях е, че не се залага на качество на подписани обекти, а на количество, така принуждават селсовете да гонят бройки, но не и качество на тези бройки. Но какво им пука на тях, важно е пред Берлин да имат постигната общата заложена бройка, да се тупат в гърдите, да си викат Браво, но само служителите си знаят колко неуредици има. Фуудпанда е недобре смазана машина, пълна с пропуски. Ако бяха си подбрали добре мениджърския екип и там горе някой мислеше, взимаше обратната връзка, болеше го за общата кауза, а не гонеше бройки и заплата, може би тази компания в България щеше да има добра перспектива години напред, но без да се правя на велик, а само на човек стараел се да си върши работата тази компания тук няма да просъществува дълго в така подбрания екип от мениджъри.

Потвърждавам това което колегите казват. Фирмата първоначално изглежда много яка. Офиса е хубав и нов а колегите уж са готини и приветливи. Но реално това е едно боядисано в розово лайно. Всичко е една маска и прикритие. Мамят служителите и им плащат супер ниски заплати. Лъжат постоянно за повишения на заплатите и само мислят оправдания защо не може да стане. Тази така наречена немска фирма не е дошла тук за да дава разумно заплащане. Тук е за да плащат едни от най-ниските пари за определена позиция а гадните немци да си карат мерцедесите и да си правят купона. Колкото и сладкодумни от човешки ресурси, не им вярвайте. Само ще се минете и ще загубите известно време при тях.

Паразитна фирма използваща изцяло чужд ресурс,както от обектите,така и от служителите си.За да започнеш работа се изисква да имаш оборотни пари от порядъка на няколко стотака,осигурени лично от теб,говориш си през твоя телефон и изцяло разчиташ на индивидуалният си тарифен план,караш със своя автомобил.В общи линии позитивите биват обирани от ръководството,а негативите- от вас.А имайте в предвид .че средно за поръчка се чака от порядъка на 20-40 минути и ще бъдете гледани като натрапници от персонала на обектите с който работите.Има UTR,коефициент който е съотношението на заявките и работното време и там се отваря вратичка за нацакване,когато няма работа(не по ваша вина)може да се окаже,че работите за 2 лв на час,ако има работа за 3,3 или 4 ,но може да отнесете глоба за грубо отношение с клиент ,за това ,че не сте се сресали или ,че нямате бадж,който не са ви осигурили.С две думи-приказки без покритие и лъжливи обещания.

ИНТЕРЕСНО МИ Е КАК ХРАНА СЕ ДОСТАВЯ СЪС СОБСТВЕНИ КОЛИ , НЕ БИ ЛИ ТРЯБВАЛО ДА ИМА РАЗРЕШИТЕЛНО ОТ ХЕИ И КОЛАТА ДА Е ОБОРУДВАНА
ЕДВА ЛИ СА ОБОРУДВАЛИ КОЛИТЕ НА ВСИЧКИ СЛУЖИТЕЛИ