Тукаи България /img/frontend/nomap.png"

Тукаи България

Чух неща за предишния ръководен екип, които оправдават негативните коментари относно компанията. Аз съм сравнително нов служител, но определено ситуацията е коренно различна. Настоящият ръководен екип е изключително адекватен и с отношение към служителите. Компанията се разраства и се наемат нови служители. Лично аз съм доволен от работодателя си!

Как е ситуацията в момента? Защо се въртят от една година позиции в снабдяване и други административни длъжности?

Колеги, Тоя Атанас Ошавков и Румен Йорданов до кога трябва да ги търпим!?? Всички знаем че те нямат място тук! Вече всички знаем че вземат хиляди левове заплата и бонуси на наш гръб. Едни заплати и бонуси за нас не ни оправиха! Какво трябва да правя да си получа парите!?? Говеда! Не ви е срам да крадате на наш гръб. Много си лукав Атанасе! Тая Мария нищо не знае! Едни документи не може да извадите на време. Прибирай си хилядите докато можеш и си вземи Руменчо с теб! Нямате срам! Едни заплати не може да оправите на време и дори давате бонус ама нали вие НЕ сте виновни. Аман! Ама айде собственика е тук. Хората му казаха за вашите простотии дето правите. Може да съм от село ама не не ям царевицата с кочана.

Бъдещи кандидати заповядайте на цирка и робството при нас. Тази фирма тукай съществува от години и тия двамата ще направят всичко за я съсипат. Нека нека. Клиентите после ще ревът и то ще се върне на вас.

Поради това, че Мартина (ЧР) и Джауме мълчат и ни лъжат искам да Ви споделя!
Борислав е с КОВИД19. Лично от РЗИ информираха личния ми лекар, че той е дал положителна проба в Понеделник 28 Септември.
Също така още един служител от производство е дал положителна проба. Пазете се!!!
Джауме и Мартина (която вероятно е болна също тъй като е приятелка на Борис, тъй като я няма цяла седмица) са били уведомени за това от Борислав, тъй като той е трябвало да информира работодателя си, както и е направил и след това уведомил РЗИ, че е изпълнил това.

Тестовете, които са направени в служителите в офиса не се знае дали не са манипулирани.

Отделно целта е да се затвори фабриката, тъй като фирмата в Испания не се справя с поръчките в момента и изостава по график. Идеята е да обяват затваряне за да може да няма проблеми с клиентите си.

За бъдещите служители които искат да работят при нас мога да споделя че ако искате да бъдете лъгани, заповядайте. Много стойностни хора си отидоха и отделно ние като служители ще плащаме хилядните заплати на мениджърите.

Така мой колеги. Много се радвам че в петък ни събраха и ни казаха че ще имаме произвоствен директор който ще взема поне отново колкото Румен имаше а ние ще имаме 80% заплата за да му плащаме. Знаем че е човек на нашата човешки ресурси и сега шуробаджанащината е от Тутракан. От мен да знаете че отново тези в офиса се спасиха и ще получават 100% а ние както винаги ще получим това което те са решили. С робите е така. На тях им нареждат и трябва да изпълняват.

Фабриката се променя но не за добро. Вече съм от много години и не мога да си представя че отново имаме някои си дето да му плащаме заплатата за да му почешим гърба. Явно така трябва да става. Минаха много искат да сме роби а бележка за доходи не могат да принтират? Защо не можете да я принтирате който не може да се научи. Ама явно нашите нови човевишки ресурси не може да работи не знае как.

Няма фирмена сигурност. Имаш шефове. Идват казват местят. Не стояло добре да го преместим другаде. Мебели местят все едно. Човек свиква и отново хоп пак смяна. Шефове много! Машните се чупат заварят. Всеки пооправя машините а те са стари. Трябва нови. Найлона е боклук окйто пакетираме за клиента. Прилича на обикновена торба от магазина. Като клиент не бих даже докоснал такава опаковка в ръцете си да не се скъса евентуално.
Имаше добра новина поне имаме климатици. Много добре и браво затова Данчо и Анелия. Лятото беше като готварска печка. Само на екструзията става над 65 градуса и заради това хората не могат да дишат от задух и после не могат да работят правилно. Шефове много дето обикалят четът по дъските и питат и искат и искат.

Младите дето четат дано четат добре между редовете. Нали компютрите и телефоните са затова. Не бих препоръчал да работите в тукай. Ще сте роби и такива ще затакива ще ви вземат. Никои не го интересува за работниците. Ще работите както в плантация. Видях че мненията се харесват на другите затова аплодисменти! Браво на колегите който разбират. Като клиентите кажа че маркуча бил с дефекти и ревнат и нищо против Марго и Руска просто смятам че не им пука за нас и ще се откажат от нас. Така ще е и нека клиентите после ни посетят като разберет условията на нашият робски живот.

Млади кандидати и бъдещи ТУКАЙ България не е за вас! Ще ви обещават празни приказки ха днес ха утре ха другия месец защото никой не знае как се работи и накрая ще ви се карат много шефове.
Не си пилейте времето с тази фабрика да бъдете като другите дето се мазнят. Ще се дразните на нашата шуробаджанащина и постояните изисквания на шефовете.

Тукай България е най-новият затвор в тая държава с единствената разлика,че можете да напуснете,когато си поискате,ако не сте влезли в него по добре не влизайте няма да останете очаровни,като започнем с следенето на работниците на камерите от страна на шефовете,защо ли защото според тях работниците са виновни за всичко не мили-драги шефчета работата не върви заради нови и нови правила работата не върви заради неподходящият ви начин да се доказвате,изцеждате силите на хората за минималната работна заплата и после с усмивка на лице казвате на Испания,вижте това аз го направих,какво направихте с тая фирма,беше толкова приятна за работа,как в една такава голяма и процъфтяла фирма,като Тукай ще държите виновни работниците за всичко най-новата простутия на най-новият шеф дошъл чак от Шумен да оправи Тукай,че ще се остава след работно време,без заплащане да поправиш грешка която е станала по вина на работниците,ама то според вас ,не трябва да се прибираме,за да си вземете бонусите в хиляди,ами ако има и лозе за копане да ходим да му го окопаме тогава на човечета колкото до съкращенията трябва да започнат първо от администрацията,а работниците няма нужда те сами напускат.

Моята сестра работи там. Не препоръчвам тази работна среда. Не бих искала да съм подложена на стресът и хаоса който е във фабриката. Само лоши неща чувам, че стават. Работниците каквото и да правят началниците им все недоволни. Сестра ми каза че извънредния труд не го заплащали от край време. Заплатата е ниска за тяхните "испански" стандарти. Кандидатите за работа да гледат. Няма да има нужда в тази фабрика от кадри. Завода ще уволнява много кадри. Поредната пералня за пари на испанците. Фабриката отива надолу.

Някои ме е изпреварил с мнението. Ало човешките ресурси, не ви ли е срам да ни давате фишовете и да бързате да изчезвате, без да можем да ви питаме...
Мнението преди моито е вярно. Шефовете от "канцеларията" освен да тормозят работниците и да не работят, ами да идват и да висят на главата ни и да дават акъл за работата си е тормоз.
Не е престижно работно място тази фабрика. Пълен хаос. Заплатите говореха едни миналата година а тази са направо смешни... 2% отгоре. Браво Браво! Продължавайте да си трупате парите. Това е арменска фабрика не испанска.
Да уволняват ако искат скоро и аз ще си подам молбата както много хора.Аз чух че са 60 души и аз тези дето ще ги махат. Не се задържат хората в тая фабрика.Затова постоянно търсят и търсят.

От години съм тази фирма. Нещата от 2018 не са добре. Искам да обясна на сегашните и на бъдещете служители на Тукаи. Нещата вървят на зле. Никои не е отговорен за нищо в тази фирма, има само шефове и началници. Всеки е чувал за тая приказка. Уж била испанската приказка, ама все пак сме в България. Нещата са толкова побългарени, че отиват и на по-зле.
Заплащането е под нормалното... Уж имаше приказки от шефовете, с увеличение по 10-15%, а се оказа 2%... Кандидатите за работа и колегите, които четат, да му мислят. Не смятам, че е редно да се смеят всичките шефове на наш гръб. 2018 трябваше да имаше високо увеличение на заплатите. Няма!?!? Защо ли? За да си дигнат заплатите затова. То е видимо, че заплатите ни отиват за разходите на някои хора в фабриката и то е видимо. Даже и някои от улицата да питаш, веднага ще ти каже, че шефовете вземат много. Вземайте си ги и си купувайте каквото искате. В тази фабрика няма да останем дълго. Фабриката отива надолу. 600 лева с извънреден труд и ваучери за храна и трябва да сме благодарни? Няма да ви минат номерата, че трябва да сме благодарни. Смятате хората за най-ниското стъпало.
В тази фабрика се иска много. Всеки началник иска от всеки работник много. Дават много задачи и всеки минава и ти дава акъл. Нищо няма да стане така. Лошото е че тези шефвчета те псуват и те нагрубяват и държат тон за неща, които друг ти шеф ти казал.
На никои от тези шефове не му пука за работниците.
Ново 20 е, че ще уволнят 60 работника... Анелия Метин и Румен браво. Искате да ви работят хора, а пък искате да гоните. Тази фирма ще ви спука да ви заплашват такива шефове. Искат да накажат персонала. Аз смятам че е нечестно. Е дано махнете 60 работника и да напуснем 100. Да видим кой ще вините пак.
Бъдещи кандидати не идвайте в Тукаи. Няма да ви хареса.