ЕЛВИРИС ООД /img/frontend/nomap.png"

ЕЛВИРИС ООД

По закон (когато напуснеш)- трябва да Ви оформят трудовите книжки на деня-тук чакаш.Макар,че работиш в прах,шум,дим и тежък физически труд-не Ви предлагат убодряващи напитки.Трябва да си носите.

Аз работих само 6 месеца и разбрах за какво става на въпрос.
Шефовете се обръщат към работниците с вулгарни думи:
-Келеши,пе****ли,простаци,глупаци,,,и др.подобни....
Униформи и работно облекло без обувки,се предоставят само един път-при постъпване,а понякога се "забравя".Дават ти използвани шлемофони от други колеги-(може да са имали някакви ушни екземи-дори и не видими),защото го изисква "вътрешният правилник".Работи се в прах,дим-аспирация нулева.Дава се и по един чифт ръкавици за един месец!!!

През лятото,понеже няма търсене на продукция-шефовете принудително пускат работниците в не-платен отпуск!!!
Имало е случай,когато се върнем на работа,да подпишем със задна дата-заповедите за не-платен отпуск!!!
Понеже смените бяха 2/2/2-се натрупваха извънредни часове-(средно-14-18 часа на тримесечие),не се изплащаха,а винаги беше обратното-имаш да отработваш!!!!

Най-"яката"фирма за пелети.Работиш като оператор на машините по договор-а всъщност си общ работник...
Работи се непрекъснато 8 или 9 часа (без регламентираните почивки записани в "правилника за вътрешният ред")...При производствена авария си и монтьор-дори и да не разбираш...При трудови злопулуки (имаше такава) не ти обръщат внимание-(премълчават-и двете страни),(ремонтирахме една машина и идин от работниците падна от 2.50м на коляното си-(капачката)и остана болнични по битови причини).Трябва задължително и да си мотокарист дори и да нямаш свидетелство.Получаваш пари под масата във вид на бонуси-зашото няма кой да работи за 440лв-ТФТруд. Принудително ти казват кога да вземаш не-платен отпуск дори и по вина на шевовете-липса на материали,дървесина или други,.
Който започне работа там трябва да може всичко.Работата е предимно на крак и амалогията е безкрайна.