Солитрон СД /img/frontend/nomap.png"

Солитрон СД

Бивш служител съм на Солитрон. Не знам за въпросният "Стефчо Брадата", когато аз работих там, него още го нямаше. Мога да обясня как се дава абсолютно доверие на хора некадърни на базата на лични отношения. Да, вярно е, че Солитрон е номер 1 в ИКТ бранш и нека е така. Но, мисля, че няма да е задълго. Отношението към хората, които работят там ще накара кадърните да си намерят друга работа и да пренесат опита и клиентите си на друго място. Потенциал за развитие няма, но има урок доколкото да се научиш, че колкото и да си кадърен и прав, винаги този, който е "спечелил" доверието на шефа е важният. Дори и да се проваля някоя голяма сделка, дори и когато се злепоставя Солитрон. А това не е хубаво. Няма потенциал за развитие, бягайте от там. Не е и трамплин, във всяка фирма е различна средата.

За хората, които искат да работят, имат визия за нещата и не се страхуват да бъдат креативни и да поемат отговорности, Солитрон е отлично място. Много хора са използвали фирмата като трамплин към по-високи позиции в конкурентни компании. Не е за студенти, които си запълват времето, докато завършат.
P.S. Не знам в маркетинга да е работил "подъл и гаден човек" на име Стефан... Пък и не мисля, че е редно да се плюе по бивши колеги.

Привет на всички посетители на форума – аз съм „Стефчо – Брадата” от поста по-долу :)

Моля, не гледайте оценките ми за Солитрон – не виждам смисъл да ги поставям и затова всички са „0” (системата иска да са попълнени). Аз не разбирам много смисъла от оценяване и четене на мнения, ако не познавате човека. Това ми напомня на студентските години, когато някои колеги бяха дошли да учат, други да се оженят, трети да си изкарат добре, четвърти, защото мама&тати са ги накарали, пети .... Всички те имат различно виждане за ВУЗ-а и обучението в него, и според мен е глупаво човек да им слуша мненията без да знае мотивацията им. По-скоро интересно е какво стана с тях после – някои имат щастливи семейства, други стоят начело на успешен бизнес, трети ..., а голяма част от онези, които бяха вечно недоволни и все някой друг им е виновен, днес не могат и за цигари пари да съберат и са още по-озлобени срещу целия свят.

Гледам голямо оплакване пада от липса на какво ли не в Солитрон. Вярно, компанията не е идеална и има още много какво да се прави, но все пак две поредни години (2006-7) е най-голям ИКТ дистрибутор в България, а за 2008 сигурно пак ще е в челото на класацията. Това означава, че резултатите й не са случайни. Аз лично смятам, че за хора на определен етап от професионалното си развитие и житейски път Солитрон е интересно място за работа и има какво да научат. За други ще е просто загуба на време...

Да кажа и няколко думи и за всички анонимни участници във форума – колеги, ако смятате мнението си за обективно и ценно, защо не се подпишете с имената си и не застанете зад думите си? Много е лесно да плюеш по нещо или някой, ако си скрит. Ще имате ли доблест обаче да заявите публично позицията си и да носите отговорност за нея? Аз лично бих се изненадал, ако някой взема на сериозно подобни анонимни мнения, защото няма чисто „черна” компания или човек. Просто някой е попаднал в грешното време на грешното място...

Работил съм в тази фирма - в маркетинг отдела, поверен на Стефчо - Брадата. Той не става за мениджър - НИКАК! Започнах с много ентусиазъм, но бързо разбрах за какво става въпрос - никакви привилегии, постоянно протакане за подписване на договор, никакво ужажение, ниско заплащане - релно нямаш база да си изградиш и самочувствие даже, изключително богати са само на празни обещания. Никога не бих препоръчал тази фирма на свой близък или познат. Там опит може да натрупаш само в сферата на клюките, интригите, постоянните "партита" - т.е. добре замислени фирмени оргии и скатаването...

има побъркани хора ето някои
1.човешки ресурси-само интриги и некадърност
2.измисления нов шеф -австриец
3.търговците-лигльовци
4,продуктови мен-некадърни
5.маркетинга -начело със Стефчо-гаден и подъл човек

GL-неуспешно маскиране :-):-) Твърде HR и управленски формулирано...
Основен проблем в компанията е вътрешно-фирмената комуникация-практически такава ефективна липсва.
Колективът е свеж, заплащането- според договарянето. Допълнителното- под въпрос-никога не е точно това, което уж е договорено.
Т.нар. привилегии са средства за работа. Във всяка нормална компания ги има, но не ги наричат привилегии. Допълнителното осигуряване е със съмнително качество, заради избраната компания и твърде ограничения пакет, за който Солитрон се е абонирал. Има далче по-добри предложения...
Потенциалът за развитие-силно ограничен, освен за абсолютно неквалифицирани кадри, намерили мястото си да поработят за бъдещо CV или хора с квалификация само по документи.
Работната среда като обстановка не е особено добра,хората не са удовлетворени и им личи и в отношенията вътре и в тези с клиенти, но в неформални контакти човек може да намери доста качествени хора.
Отделят се много пари за маркетинг инициативи, което е добре, но голяма част от тях са ужасно смешни.
Цялостната ми оценка е по-средата...

Май пак ще са номер 1 но заплатите на повечето хора са след номер 100 :-)

Все още работя в Солитрон и смятам да продължа да го правя. Намерения да напусна съм имал, като зад тях винаги са стояли няколко колеги с превисоки претенции, които не умеят да работят в екип. Бих посочил вътрешнофирмените отношения като основен проблем - някои от хората съвсем определено се нуждаят от сериозна смяна на средата, за да се върнат на земята.

По отношение на дадените от мен оценки:
Заплащане:
Както си го договориш/преговориш. Лично за мен моето е малко под нормалното, но пък трупам активно опит и умения, което смятам за голям плюс и вид компенсация.

Уважение:
Силно зависи от нуждата от взаимодействие с други колеги и собствените ви социални умения, няма кой да ви "вкара" в екипа.

Привилегии:
Като изключим допълнителното здравно осигуряване и телефона - в зависимост от позицията - мобилен компютър. Осигурява се на пълни заплати, което улеснява работата с банки и кредитиращи институции (до степен да е достатъчно да кажете фирмата). Търговците са доста по-глезени от останалите служители.

Фирмена сигурност:
Сигурна, независима от потока хора компания, поредна година като №1 дистрибутор, постепенно изглаждане на вътрешните проблеми.

Съотношение работа / свободно време:
Постоянно съм на работа, но това е лично решение и следствие от позицията ми.

Потенциал за развитие:
Лично според мен - огромен, особено за нови колеги в бранша, които могат да се изстрелят нагоре с лекота. За хората с желание за издигане - няма да намерят особено много възможности в Солитрон.

Местоположение:
Плюс и минус - далеч, но с удобен и редовен превоз, паркинг. Храната е разнообразна, макар и да се предлага само в две заведения наблизо. Заведение в самата сграда.

Колеги:
Както винаги и навсякъде в по-големи екипи - ръбове има доста. Повечето обаче са свежари.

Работна среда:
Както се впишеш в екипа - за мен е добра.

Смятам Солитрон за една от по-солидните фирми, където човек може да понатрупа опит. Борбата за повишаване на заплатите е по-трудна, наистина се различават много, но са въпрос и на конкретни изисквания за позицията и умения на човека.

k

Заплащането - варира от супер ниско за повечето позиции, които в тази фирма не се зачитат особено, до мн. високи за други. Напълно споделям по горното мнение за позицията на ръководството, която толерира " продавачите - фактуристи", а останалите са без никакво значение,ненужни и лесно заменяеми за фирмата. Привилегията : сл. GSM и някакво що-годе доп. здравноосигуряване. Но за сметка на това те изтискват като лимон, често се оставя след работа. Това напрежение се компенсира само от добрият колектив и хората, които като цяло са ок. Храната е само на едно място близо, но пък има паркинг, което компенсира местоположението.