Солитрон СД /img/frontend/nomap.png"

Солитрон СД

Написано на латиница името е Solytron Bulgaria. Офисът им се намира в SAC, близо до летището. Ако ви утройва работното време (от 9:30 до 18ч.), където 1 час е обяда. Фирмата е разделена на 2 главни отдела - Sells and Data§Accounting. Във второто влизат и HR, Security(охраната), счетоводството и back-office отдела.
Във фирмата преобладаващата средна възраст е 50г. Всички мениджъри са на 50 или над 50г, като подчинените им са или много млади или също като тях. Цари пълен хаус и неразбирателство между отделите. Обиждат се взаимно и то на висок глас. А стаята в която се намират е около 100кв. Ако това не ви пречи, то добре ще се вместите. Спомням си че една година имаше побой на коледното парти на двама служители. Никого не уволниха.
При пращане на заявки(кореспонденцията е по мейла), почти винаги не си правят труда да ви обяснят какво точно се иска от вас, а не дай си Боже пък да питате... не зависимо дали сте нов или не.
Ако оставим това на страна, софтуера с който се работи прилича много на Windows 95, с 3 основни цвята и много прецъквания (refresh-a) при сменяне на папки и тн. Прекалено усложнен в опитите им да преправят документи(било то незаконно или законно), с бъдещи дати или пък обратното. Работи се много с ексел и тази прграма. По спомен - Project 3.
Ако крясъците не ви довършат, то със сигурност програмата ще!
Няма ваучери за храна нито доп.зд.осиг. Само мултиспорт.Но все пак хубавото нещо е, че ви дават талон за безплатен паркинг.

Пак аз...
по-долу
"многозаително" да се чете "многозначително".
В 16 часа се появи надпис:
"We're sorry but something went wrong"
Не се налага коментар!

На вниманието на Шефа...
Шефе, сайтът Ви е недостъпен за Windows Internet Explorer, което е многозаително смешно за фирма, занимаваща се с компютри.
Ваш бивш потенциален клиент
 Иван

Здавейте и от мен вече бивш служител на фирма Солитрон СД. Работих в тази фирма почти 3г и 4м. за които не мога да се оплача от нищо с изключение, че винаги излизаше че отдела в който работих а именно Presales Team( бяхме 3-ма човека )  е все на загуба и не носи пари за фирмата. Разбирам какви са съображенията на ръководството на фирмата в условия на, това така умело използвано понятие от българските работодатели "КРИЗА". В Солитрон нещата не стоят по различно - колектива до преди 1 година беше ОК, но сега всеки е заровил глава е монитора и гледа една точка ( може и изгорял пиксел :) ). телефоните не звънят постоянно ти се напомня че ако 3 месеца не си постигнеш таргетите или не си изкараш заплатата ще бъдеш уволнен. Всичко това създава вътрешно напрежение и аз затова реших, че това вече не е моето място за професионално развитие и си подадох молбата за напускане. Вднага бях обявен за всеобщ враг на вирмата, предател и т.н. Причината за всичко това беше че някой беше добуснал грешка ( не е моя работа да посочвам от кой отдел ), че не са ми предоставели допълнителен договор за повишаване на квалификацията и естествено нямаха юредическа причина по която да поискат да дам парите. Въпреки че всички си мислят че аз съм виновен не мога да разбера защо ????   "Не е луд този който яде баницата а този който му я дава" много правилна Българска поговорка.
Както и да е друга тема е ако сте жена и забременеете - О БОЖЕ - това е най-неподходящата фирма, в която ще искате да се върнете. Наблюденията ми се потвърждават от 3 момичета, които се върнаха от майчинство познайте какво сега само 1 момиче работи там и.... при доста окастрено възнаграждение - но това не е само в тази фирма а в голяма част от БГ фирмите. По зловещото ще е да започнеш да изнудваш жените, които са в майчинство, че ако не се върнат в определен срок и няма да им плащат през това време ( защото си има майчинство за това), ще останат без работа при връщането им след 1 година - както се и случи.
Голям минус на фирма Солитрон е че заплати не се пипат освен ако не кажеш че ще напускаш - тогава естествено ти излизат с контра оферта която по-принцип си трябвало да получиш преди около 1 година.
Това което не разбирам и не мога да си обясня как е възможно ерудиран човек ( примерно собственика ) да започне да се обажда на шефовете от фирмите в които си кандидатствал да им обяснявя колко си некадъран и че трябва незабавно да го уволниш - не това не е подло а е ...........  безсилие което се изразява в ярост и кара човека способен на това да изглежда толкова жалък, малък и озлобен затворен в собственото си тяло.
За мен лично въпреки всичките негативи които натрупах към фирмата в последните 3 месеца бих казал, че не е добро място за работа но всеки сам трябва да си решава в каква фирма иска да работи - аз прогледнах много късно тряваше да направя тази стъпка преди 1 година.
Успех на всички - една фирма я правят хората които работят в нея с техните плюсове и минуси.
Нека всеки направи своят избор и дано той да е най-добрият за него.

Преди 2 години бях една от асистентките в отдел Маркетинг на фирмата. И макар преди периода ми на работа там и след това да съм работила на други места, почти никъде не съм срещала такова професоинално отношение. Стефан Димитров винаги ни е подкрепял и има страхотен мениджърски подход. Всичко се правеше екипно и целенасочено. Целият отдел беше съставен от страхотни професионалисти, от които научих много! Не пиша всичко това, защото тогава нямах толкова опит. В момента уча и работя в Дания и наистина имам база за сравнение. Нямам близки наблюдения от другите отдели, но всеки, които работи в отдел Маркетинг, трябва да се чувства доволен от избора си.

Солитрон СД - Петър Иванов много добър човек и провесионалист.
Но  защо трябва да се назначават много излишни хора преди кризата,
да бъдат обучавани от доказани провесионалисти,за който не са платили лев.

Защо всички фирми в този форум са лоши ?
Защото едни и същи "служители  "прескачат от фирма във фирма крадат работно време ,пари и облаги от работодателите и когато им се потърси сметка подскачат към следващата жертва с всичко което могат да награбят.
Проблема е , че няма наказуемост ,защото същите лица блеят като агнета и работят като волове  на запад при далеч по-лоши условия .

Да си кажа и аз мнението
1.шефа -много готин и етичен
2. Брадата -злобар, никой не го обича и той много пречи на фирмата
3.Търговците -верно са лигльовци
4.Работя в конкурентна фирма -и се чуствам добре
НЕ МОЖЕ В КРИЗА ДА ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА РАБОТИТЕ ОЩЕ ПО ТОЗИ НАЧИН.

И аз оставям нули, тъй като по-долу съм писал, още докато работех в Солитрон (ника GL).

Доста от бившите колеги, някои от които, доколкото ми е известно, не са напуснали по собствено желание, прехвърлят удивително голяма част от проблемите (си?) на Стефан. И до ден днешен бивши колеги, с които се виждам, говорят за него, сякаш им е изял хляба, нещо, което не разбирах нито докато работех в Солитрон, нито сега, още повече и той вече не работи там.

Аз пък постъпих на работа заради него и съм изключително доволен, че работих с професионалист от неговия ранг, с предишния PR (Васил) сме близки и той е споделял същото мнение.

По-долу някой много точно каза, че много хора са използвали компанията за трамплин към по-добри възможности и това е вярно. Да ис работил в една от най-големите IT компании отваря доста врати, дори и да не си работил за 5-цифрена сума, както им се иска на всички.

Фирмата е от най-големите у нас и дори и да не е в топ класациите откъм заплати, дава сигурно място за работа (малко образно казано, дори моето място там изстина, но не мога да виня фирмата за икономическата криза) и коректно отношение - на фона на масовото осигуряване на минимални заплати, неуредици с документи и подобни, в Солитрон е като да работите в държавно предприятие - всичко е по книга. Както и преди споменах - огромен плюс за пред банките, което в днешно време не е малко.

Пиша този постинг с пълното съзнание, че сайтът е за служители, а не за началници. Оценки на компанията няма да поставям, понеже съм очевадно пристрастен.
Информацията в bgrabotodatel, поне тази за „Солитрон”, изжълтява съществено в последно време. Моята цел е да се опитам да изкарам на светло анонимните писачи в сайта. Много е лесно някое мнение да се скрие зад анонимен nick, но в някои случаи тази работа прилича на играта на криеница със сина ми – скрива се зад някое перде и започва да се смее или да бърбори, та много лесно се разбира кой е там.
„поредния разочарован” бил работил в маркетинг отдела и плюе ли, плюе по Стефчо Брадата. Добре де, ама работилите в маркетинг отдела по времето на Стефан все още мога да ги изброя на пръстите на двете ръце: Яна, Васил-Юра, Цветелина, Росица, Ники, Светлозар, Христомир, Сергей, Елица и в различно време – до две асистентки на половин ден (и с изключение на Яна и Васко, всички останали работеха по едно и също време – някои по-дълго, а други по-кратко). От всички тези към датата на постинга напуснали са Васко – август 2007, Светлозар – работил януари и февруари 2008, Цветелина – август 2008, Елица – януари 2009 и някои от асистентките (и Яна, която по това време се беше върнала обратно в компанията на друга длъжност). „поредния разочарован” се оплаква от а) никакви привилегии, б) постоянно протакане за подписване на договор, в) никакво уважение и г) ниско заплащане. Трудов договор с реалната заплата имат всички работещи в Солитрон, заплащането е договореното (ако някой се е „продал” евтино, защо се сърди другиму?), а що се отнася до привилегиите (какво ли се включва тук) и липсата на уважение, моето мнение за Стефан е, че той усилено защитаваше подчинените си, даже и когато те правеха гафове (е, имаше и едно изключение, но пък лични конфликти е имало и ще има винаги).
„бивш служител” пък пише на 18.02.2009, че бил работил в Солитрон преди „Стефчо Брадата” (т.е. преди 22. ноември 2004 год.) и отново дава силно негативни оценки на компанията. Тъй де, ама работили в търговския отдел на Солитрон и напуснали преди Стефан са само един търговец – Стефан Стайков, една асистентка – Диана Костова, Крум Маноилов – мениджър бизнес развитие, Стефан Дянков – специалист логистика – доставки; също и пет колеги от склада и счетоводния отдел. И от всичките колеги от търговския отдел само Стефан Стайков имаше конкуренция – други търговци. Другите трима бяха единствени на своя пост. Кой ли точно от тези хора дава своята оценка? На мен лично ми се струва – никой. А и коя точно среда оценява този фантом - средата в компанията преди лятото на 2004 год. или пък тази в началото на 2008 год.? Когато твърди, че „потенциал за развитие няма”, нека този „бивш служител” да сравни самостоятелността и правото на взимане на решения от търговците тогава и сега. Не искам да говоря за нивото на заплатите, обемът и значимостта на работата, мястото на пазара на компанията и на всеки един от нейните търговски специалисти.

В заключение мога да кажа – всеки има правото сам да прецени, коя компания е добра за него. Някои от работещите в търговския отдел на Солитрон, пък и на Солитрейд, бяха на мнение, че компанията не е достатъчно добра за тях. И я напуснаха, преминавайки в „по-добри” конкуренти. И някои от някоите напуснаха и тях в търсене на още по-добрата компания…

Поздрави към всички, които не се страхуват да застанат с името си зад своето мнение.
И пожелание към всички „анонимни” – първо изкажете мнение, от което не бихте се срамували, и чак след това го напишете където и да е. Защото писаното остава, а анонимността май понякога изветрява.