Енемона https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Слатина, Квартал Гео Милев, ул. Коста Лулчев, 20&markers=София,Район р-н Слатина, Квартал Гео Милев, ул. Коста Лулчев, 20

До Пъдарев!
Правната уредба на обезпечението на бъдещ иск се намира в част четвърта „Обезпечително производство“ (чл. 390-396) на българския Граждански процесуален кодекс (ГПК). Целта на обезпечението на бъдещ иск е да се даде възможност на кредитора да осигури удовлетворяване на вземане, което той има срещу длъжника. Чрез процедурата по обезпечение на бъдещ иск се възпрепятства възможността длъжникът да се разпореди с имуществото си преждевременно или да създаде пречки на кредитора да удовлетвори вземането си в хода на процеса или преди това. За целта се прилагат т.нар. обезпечителни мерки, които могат да бъдат:
налагане на възбрана върху недвижим имот;
запор на движими вещи и вземания на длъжника;
други подходящи мерки, определени от съда, включително спиране на моторно превозно средство от движение и спиране на изпълнението.

Делото с министерството е за 5-те милиона аванс,а неустойката от 18милки(енемона бяха събрали документи за около 12м разходи по този договор)трябва да е в полза на фирмата.Двете хърбави фирми,които си цитирал няма да коментирам.Кредитната линия за Словашката авантюра е гарантирана с бъдещите приходи от този договор(там вероятно ще има регресивни искове).Остава само ИНГ където парите не са много 5м(те вероятно толкова дължат и на Пъдарев)

Киро, като говориш за очтети да попитам, как така одитирания с печалба отчет за 2013 се оказа в края на краищата със загуба от 20-30 млн. лв.?
Тази загуба дойде основно след коригирането на неправилното отчитане на неустойката по договора с Министерство на правосъдието като приход, въпреки че за това се води дело което е насрочено за края на този месец. Дали това дело е маловажно за 20-30 млн. лв., та не се споменава?
Ами историите с купените акции на Енергони в предните години? Колко може да се вярва на тези отчети?

Относно делата за несъстоятелност - те могат разбира се да се прекратят, ако се постигне договорка. Дори да се започне производство, това не означава автоматично, че Енемона ще бъде обявена в несъстоятелност. От друга страна вземането на ИНГ БАНК е гарантирано с цялото Енемона Ютилитис и ако можеше да покрият дължимото от него надали щяха да тръгват към несъстоятелност.

Търговско дело 5831 от 2015г. По новия ГПК Търговско отделение ТО VI-16 състав
500 Несъстоятелност
Разпореждане за образуване от 17.9.2015г.
Образувано на 17.9.2015г. по Молба за обявяване в несъстоятелност
Входящ документ 111902 от 16.9.2015г.
Молител ИНГ БАНК Н.В.
Ответник ЕНЕМОНА ЮТИЛИТИС АД

Търговско дело 6024 от 2015г. По новия ГПК Търговско отделение ТО VI-6 състав
500 Несъстоятелност
Разпореждане за образуване от 30.9.2015г.
Образувано на 30.9.2015г. по Молба за обявяване в несъстоятелност
Входящ документ 116262 от 29.9.2015г.
Молител КИДИ И КО ЕООД

Търговско дело 6010 от 2015г. По новия ГПК Търговско отделение ТО VI-16 състав
500 Несъстоятелност
Разпореждане за образуване от 29.9.2015г.
Образувано на 29.9.2015г. по Молба за обявяване в несъстоятелност
Входящ документ 115284 от 28.9.2015г.
ПРАТКА №2097463
Молител СОСИЕТЕ ЖЕНЕРАЛ ЕКСПРЕСБАНК АД

Търговско дело 5830 от 2015г. По новия ГПК Търговско отделение ТО VI-4 състав
500 Несъстоятелност
Разпореждане за образуване от 17.9.2015г.
Образувано на 17.9.2015г. по Молба за обявяване в несъстоятелност
Входящ документ 111900 от 16.9.2015г.
Молител ИНГ БАНК Н.В.

Търговско дело 5480 от 2015г. По новия ГПК Търговско отделение ТО VI-19 състав
500 Несъстоятелност
Разпореждане за образуване от 31.8.2015г.
Образувано на 31.8.2015г. по Молба за обявяване в несъстоятелност
Входящ документ 105532 от 28.8.2015г.
Молител КАБИТА ООД
Ответник ЕНЕМОНА АД

Киро, явно си близък до ръководството, за което не те виня, но ще те помоля да спреш с провокативните си включвания. Цитираш някакъв отчет, който наистина е публикуван, но много добре знаеш, че точно заради такива отчети сме на този хал. Ако все пак искаш да си коректен и да дадеш коректна информация, то следва да напишеш всички важни цифрички от този отчет, като например нарастването на дълга към банките, към бюджета и т.н.

Но така или иначе ти си един прост провокатор и дори си мисля, че знам кой си. Имам страшно предчувствие, че зад псевдоника ''Киро'' се крие Руси ''Бомбето'' Петров. Но да си жив и здрав, да илядиш и кмет на Селановци да станеш.

Колеги, има ли някой актуална информация във връзка със споменатото във форума искане за обявяване в несъстоятелност?

Ще кажа,че лъжеш като дърт циганин.Има отчет който е официален документ и за публикуваните данни в него се носи наказателна отговорност.ТАМ ТАКОВА НЕЩО НЯМА,НЯМА ДОРИ ПО СЕРИОЗНИ ДЕЛА ЗАВЕДЕНИ СРЕЩУ ФИРМАТА.Отчета са подписали куп хора с имената си,а ти плещиш глупости анонимно.Фантазирайте,ако това ви помага да се чувствате по добре,но внимавайте,вижте Пъдарев до къде стигна(пети километър).

До Киро:
Керец, ако разбера кой си такива хапчета ще видиш, че ще си на хапчета до края на жалкото си съществуване.

До последния Анонимен:
Сигурна ли е тази информация, че банките искат несъстоятелност на Енемона?

До Анонимния, който е писал на 29.09:
От написаното от теб разбирам, че си адвокат. Какво означава да искеме от съда обезпечение, дай малко повече информация за това

Киро, а какво ще кажеш за няколкото молби за несъстоятелност внесени в Софийски градси съд, включително и от две от банките, включително и срещу Енемона Ютилитис? Какво следва да правят неполучилите все още дължимото си в случай на несъстоятелност?

Пъдарев ХАПЧЕТАТА–А–А–А–А.....

Абе кви хора сте вие, кво още чакате! Но вие не сте хора вие сте долни мишоци. Преди колко време ви написах, че единствения вариант е да се вдигнем и от тогава никой не е написал и ред по темата. Един човек само се включи и той ви каза, кво му е казал адвокат, което напълно потвърждава моите думи. Но вие си мълчите, трайкате си, цъкате си плюсчета и минусчета и си мишкувате. Ей долни мишки, за мен вие сте измет. Тотална измет. Имам чувството, че не да ви дължат пари, ами и ако ви бяха еВнали в дупеца пред сградата прокопиевци пак щяхте да си мълчите и да трайкате. Мълчете, мълчете и мизерствайте, но помнете вие сами си го избрахте този вариант. Ако все още има истински хора тук, а не мишоци призовавам да пишат и да се разбираме, кога ще се съберем и ще щурмуваме сградата. И нека цяла изстрадала майка България да види как ще изкараме по бели гащи разните му там Богдановци, Данчовци, Софрониевци Петрушковци, Спирдоновци, Манчевци и друга долна соц. паплач! Нека да дадем пример на всички като нас, нека да дадем пример най- вече на децата си...защото днес горецитиранатабанда и сволоч излъга нас, а утре техните деца ще лъжат нашите.
Не се страхувайте братя и сестри! Както са казвали нашите предци преди да влязат в битка: ''С нами Бог''! Дали ще ги посрамим или ще ги срещем с гордо вдигната глава един ден в един друг свят зависи само от нас!

Излезе отчета за полугодието 2.4милиона печалба,11.4милиона за заплати.
НЕ СЪМ ГИ ВЗЕЛ ВСИЧКИТЕ АЗ,КОЕТО ЗНАЧИ,ЧЕ И ДРУГИТЕ СИ ПОЛУЧАВАТ ЗАПЛАТИТЕ.А ВИЕ РЕВЛЮВЦИ ВЗЕХТЕ ЛИ??????