Ред Вертекс /img/frontend/nomap.png"

Ред Вертекс

Като цяло фирмата не е лоша като всяка фирма с български мениджмънт си има хубави и лоши страни.
Хубавото е: дават шанс на хора, които си нямат и представа от работата и на всичкото отгоре ти се плаща за това и до до тук свършва хубавото.
Лошото: работи се овъртайм и не се плаща (поне ти го казват още на интервюто) работи се по празници уикенди (как не са се сетили и за нощни смени... :) Парите не са лоши, но ако се разхвърлят на положения труд ще разберем, че не са много. Имат ДЗО, но ако си "робувал" поне 2г. Измислят се правила, които дори и мениджмънта не си спазва и оставаш с чувството, че се опитват да измъчват работниците. Полагаш дежурства мъкниш амбалаж хартия и какво ли още не, разбира се това е така защото хората го позволяват...Лятото не пускат климатици да спестят 20лв а се правят партита за хиляди... Няма климатик, а си задължен да ходиш с дълги дрехи, а собственика не го прави( все пак е шеф него правилата не го ловят).
Ако си човек със знания там няма какво да ти се предложи понеже не се инвестира в персонала може би биха инвестирали ако направиш там 10г.
Колегите са пичове има си и криви, но това е нормално за навсякъде.
Като цяло огромното текучество се дължи на робовладелските закони царуващи там...
Напук на всички лоши неща там ми беше приятно в началото, но с течение на времето и увеличаване на ограничения, заповеди и издевателства ми дотегна, все пак в Софийския имаш повече права :)
Ако искате да се занимавате с това отделете си 2г. В тази атмосфера и ако ви отърва това е вашето място. Успех!

Не е лоша фирмата, някога работех там после смених работата но условията си бяха пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ. Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 65г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо още преди 7 години реших да направя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като откакто е създаден е нараснал за последните 10г със 1000х . Идеята ми беше да гледам на него като инвестиция в дългосрочен хоризонт и някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50г. за да се пенсионирам, тъй – като дори и в най-розовите си мечти не съм подозирал че Bitcoin ще струва толкова 7 години по-късно.
Bitcoin е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечния си доход можете да заделяте. Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за крипто валути в света:

Тази арогантност ми е позната и много ми говори за това с кого си имам работа Станкова. Аз не съм служител на фирмата нито съм бил такъв в миналото. Постингът ти ми подсказва че си някаква пача от мениджмънта и пишеш по поръчка на същия този "мениджмънт". След като заставаш с името си тук, явно за да сплашваш настоящите служители защо не си сложиш трудовата биография, тъкмо ще разберем всички тук коя всъщност си ти. Подобни постинги на твоя, винаги се пишат от ЧР или някой друг меринджей роднина на собственика, перач на пари от обръчите от фирми на политическите партии. Тъпа пача иди да се занимаваш с обичайните си интриги и не ми отговаряй путко, ако имаш поне малко акъл в главата.

Аз съм настоящ служител и всеки ме познава коя съм, а Вие кой/ коя сте и защо не си напишете името, а се криете като мишка? Всеки може да драска каквото иска, много е удобно анонимно..

До Станкова
Чудесно е че защитавате с името си фирмата. Имам следния въпрос: коя всъщност сте вие и качеството си на каква пишете тук?

Започнах 4 година като служител в тази фирма. Заставам зад името си и всяка написана дума! Фирмата ни е голяма, стабилна и просперираща, работи се по проекти на големи чуждестранни фирми до които много немогат да се докоснат, имаме офиси в Дубай, Лондон, Белград... Условията в които работим са повече от добри - модерни и удобни офиси, осигурени са ежедневно кафе, чай, вода на служителите. Заплащането е добро, осигуровките са върху цялата заплата, получават се допълнителни бонуси. Имаме прекрасни академии в които има наплив за обучение. Голяма част от завършилите успешно остават на работа при нас. Всеки нов служител има шанс да покаже уменията си, да развие потенциала си и да успее.Единственото условие е да си работлив - винаги ще бъдеш оценен. Колегите са прекрасни хора и най - добрите специалисти, с готовност да помогнат винаги.Голяма част от тях са дългогодишни служители.Шефовете са ни най - добрите - с внимание и уважение се отнасят към всеки. Щастлива съм, че съм част от голямото семейтво на Ред Вертекс.

Като настоящ служител и част от Фирмата, с цел да съм полезен за всеки който иска да се ориентира, мога да уточня следните неща:

-Негативните коментари и оплаквания, с дата повече от година и половина назад, не са актуални. Работните условия и среда са различни, от тези за които ще сподели служител работил тук преди примерно 3-4 години.

-Въпреки световната обстановка свързана с COVID-19 и всички последствия за бизнеса на световно ниво, Фирмата осигури гъвкавост в работния процес и стабилност на служителите, без да се достига до принудително съкращаване на служители.

-Съществува здравна карта за служителите с разширен обхват, според прослужен фирмен стаж. 100% от работещите са здравно и пенсионно осигурени според ЗЗО.

-Контактът с клиентите и кореспонденцията с тях, не би трябвало да се тълкува като допълнително натоварване. По-скоро по този начин се предоставя възможност за израстване на служителя, като така поема отговорностите на проектен мениджър.

-Относно засегнатата тема по-долу за извънредната работа при наличие на спешен проект, на лице в много случаи е дори обратната тенденция, за която мога да дам следния пример:
Служител пристига на работа с 20 минутно закъснение (като започва работа 30 мин. по-късно - в 9:00 ч.), Използва обедна почивка от ок. час и половина, излиза да изпуши поне една цигара за целият работен ден, под формата на нерегламентирана почивка за ок. 20 мин. Остава да работи с 45 мин. повече - до 18:15. Така той е убеден че това е т. нар. овъртайм, чувствайки се ежедневно "прецакан".
Нещата погледнати реално изглеждат по друг начин: Служителят в дадения случай е работил под 8 часа (според неговият договор).
Не пиша от името на цялата фирма, изказвам лично мнение, относно непрекъснато споменаваното незаплатено допълнително работно време, което в последните ок. две години е по-скоро изключение. Горният пример е преди всичко за "ежедневното оставане след работа". В крайна сметка в по-голямата си част това зависи от концентрацията и организираността на всеки отделен служител.

Фирмата има своите позитиви и негативи, както всяка друга месторабота.
Работи се с големи клиенти по големи проекти, имаш шанс за йерархично израстване и определено има стабилност.
Колегите не са лоши и си помагат, когато се случи някой от тях да е свободен. Въпреки това между тях няма екипност, няма и желание за изграждане на такава. Има големи пробойни и неразбирателства между Photoshop, 3D и видео-пост продукцията.
Според мен, фирмата има належаща нужда от Проджект-мениджъри, които да оглавят екипите и чрез своите професионални компетенции да уговарят изпълними срокове с клиентите и да има ред в комуникацията между екипите. На базата на своя опит в друга голяма компания бих казал, че това значително би съкратило овъртайма и вместо да общуват с клиенти, хората от 3D екипа биха съсредоточили сили в работата си.
3D екипите си нямат понятие от процеса по създаване на видео-съдържание, 3D Max е неподходяща програма за анимация. На пазара няма по-добро от Autodesk Maya за тази цел.

Това е фирма, която е стъпила здраво на чуждестранния пазар. Работи се с едни от най-големите имена в архитектурния свят. Крайният резултат винаги може да те мотивира и изпълни с гордост, че работиш с най-добрите! Уважението от ръководството е на много добро ниво. Всеки един човек се изслушва и мнението му има значение. Работната среда е с много положителен заряд, колегите са много озивчиви и винаги готови да помогнат. Фирмата е отворена да обучи нови хора без опит, да инвестира в тези хора и да ги мотивира. Ред Въртекс предлага кариерно развитие в различни направления. Правят се командировки в чужбина, разговорите с клиенти са ежедневни. Емоциите също. Ако си мотивиран и амбициозен човек ръководството ще те оцени дори по-бързо отколкото предполагаш. Офисите са на 3 етажа, като всеки от тях е характерен със своята артистичност и внимание към детайла. Абе с две думи яко място, с надъхани хора и клиенти, до които иначе не можеш да се докоснеш.

Началника на компания лично потвърждава на интервютата, че експлоатира хората, и че не заплаща овъртайм, А hr-ката твърди че ако някой попита за увеличение му казва, че никога няма да го получи.
Нз как такива фирми даже съществуват. Работи се събота и неделя почва се в 8.30 без никакъв вид подвижност в работното време но в същото време се твърди че няма регламентирано такова и се очаква да седиш до късно всеки ден.