Медицински Център "Лора" /img/frontend/nomap.png"

Медицински Център "Лора"

По принцип не си правя труда да пиша такива неща но в случая няма как да остана със затворени очи и се надявам това да стигне до повече хора и те да не кандидатстват на работа в тази лаборатория.
И така всичко започна с моето интервю, на което ми се обясниха условията и стартовата заплата, също така въпросната шефка ми каза, че мога да започна обучение. След като се съгласих и измина 1 месец обучение (в който ми беше написано на един лист основно какво трябва да науча за да започна работа), в който аз не получих и 1лев ми казаха, че мога да пусна предизвестие за напускане на старата си работа, което и направих. През този месец предизвестие аз продължавах да ходя на обучение отново без заплащане и когато дойде моментът да попитам какви документи ще са нужни за да ме назначат, започна цирка. Тази госпожа докторка ми заяви, че трябвало да види какво мога и да прецени дали мога да започна работи, съответно аз й казах, че това е абсурдно и всичко, което ми беше написано на листа съм го научила и продължавам да се уча и не желая да оставам без работа, защото това ознавача докато чакам решението й да седя без пари. Измина 15минутен разговор, в който ми се каза, че тя никога не ми е казвала да напускам и че това, че ще остана без работа си е лично мой проблем и нея не я интересува, освен това изведнъж задълженията за започване се промениха и тя ми пльосна една смешна заплата с думите "за това, което си научила само толкова мога да ти дам, ти решаваш дали искаш и ако решиш да започнеш, не желая да безпокоиш и да взимаш от времето на останалите работници с въпроси", през целия разговор тя не пожелая да ме изслуша, прекъсваше ме и ми каза, че съм нагла (явно когато човек си търси правата е нагъл). По време на разговорът ми с тази жена й казах, че съм точен човек и че държа и срещу мен да са точни, а тя ми отговори, че не обича хората да говорят сами за себе си, ами да разбирам, защото ако тя каже нещо за себе си може да се окаже лъжа и лицемерие. Ако този текст достигне до тази докторка, бих искала да й кажа, че не е достатъчно да имаш много знания и да си на много години за да си достоен човек, нужни са честност, възпитание и поне малко доброта. Жалко, че има такива доктори и че им се дава възможност да унижават по този начин хора. Изключително некоректни!

В шок съм! Дори не мога да го опиша точно с думи. Туко що ми се обади една изключително невъзпитана госпожа по телефона, без да поздрави, без да се представи , за да ми се скара защо съм кандидатствала по тяхна обява, след като нямам необходимия опит за длъжността и ми тресна телефона. Направо съм в шок от такова невъзпитано и малоумно отношение. Та даже и върнах обаждане да попитам, че може аз да не съм разбрала нещо. Викам вие ми се обадихте, за да ми се скарате, защото съм кандидатствала по ваша обява? И тя ми вика - да точно така, да не съм й спамила повече обявата. Аз ако е удобно да помоля учтиво тези фирми, ако можа да не спамят jobs.bg - БЛАГОДАРЯ! И ако е удобно да използват личните данни на кандидатите само по предназначение!!! Та въобще не си губете времето дори да кандидатствате - не си заслужава!

Съгласен съм с предното мнение за неграмотно написаните обяви :)
В момента има 3 обяви. Ще ги копирам:

Медицински лаборант
-подходящо образование- медицински лаборант - професионален бакалавър
-Да може бързо да си служи с компютърната програма на лабораторията
-Да може да взема венозна и периферна кръв
-да прояви необходимото старание да се научи да работи на автоматичен биохимичен анализатор, имунологичен анализатор, хематологичен анализатор,
-Да извършва уринен анализ
-Да има необходимата подготовко зо преценка на годността на биологжичния материал за анализ
/преданалитичен стадий/
-да работи в екип
-английски език е предимство, бонус

Регистратор
-да работи бързо с лабораторна компютърна система за регистрация на материали за изследване
-да познава кодовете по ЗОК на медицинските изследвания
-да може да осъществява контакт с пациентите без да създава напрежение и конфликти
-да може да работи в екип
-да спазва работното време и правилника за работа в лабораторията

Молекулярен биолог
-желателно е с насоченост за диагностика на микроорганизми и работа с PCR
-работното място включва:
..посявки върху хранителни среди
..микроскпска диагностика на натривки от секрети
..извършване на антибиограми- ръчно и апаратно
..извършване на бърза диагностика на микроорганизми - апаратно както и конвенционално
..PCR техника
..ELIZA метод за диагностика на Ab , Ag
..Познаване на лабораторната компютърна система за въвеждане на материали за изследване , както и ..въвеждане на резултати при вече приключил анализ
..работа в екип и колегиалност на работното място
..даване на готови резултати и самоконтрол върху точността на изпълнените задачи
..ползването на английски е желателно

Сами си правете изводи за нивото на тази лаборатория!

Само като отворите обява за работа за лаборатория Лора и като прочетете как неграмотно е написана и изобщо няма как да имате желание да кандидатствате...

Напълно подкрепям предното мнение!!!
Всичко е точно така в тази никому непозната лабораторийка.
Аз бях одобрен за длъжността – Администратор.
Напуснах си работата и наглата баба каза, че ще ме назначи, но на граждански договор!!???!!!
Толкова нагло се държа с мен, че още не мога да повярвам, че успя да ме излъже да си напусна работата, защото на интервюто имаше коренно различно държание – мила и любезна......
И на мен също ми каза, че дори аз трябва да и плащам...
Бягайте далеч от тази измамница!!!

Искам да напиша мнение за така наречената "лаборатория" в МЦ Лора...
Да уточня, че лаборатория Лора и Медицински център Лора нямат нищо общо!
Изобщо не ви съветвам да започвате работа в "лабораторията"... Това е едно мизерно място, в порутена сграда и оборудването е от миналия век - всичко е изпотрошено... Микробиологичните проби се работят на един мръсен плот, не са чували за бокс, UV лампи, подова повърхност без фуги и т.н.т. Няма да се учудя, ако започнат да зареждат пробите на тротоара пред сградата :(
И да си дойдем на думата – шефката е една невъзпитана баба на преклонна възраст, която не зачита човешките права, държи се с хората като с животни, унижава ги, обещава заплата, която никога не дава, а дори ви казва, че вие трябва да и платите!!! Просто тя толкова се е самозабравила, че не знам как още някой не я е осъдил... Там работят сина и и снаха и.... Цялата рода... И за съжаление успява да излъже много хора да започнат работа там, след което им прави живота черен.
По тази причина има голямо текучество на персонал.
Ако не искате да си съсипете нервите и здравето НИКОГА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА НА ТОВА МИЗЕРНО МЯСТО!!!

Не коректни .