Калиман Карибе /img/frontend/nomap.png"

Калиман Карибе

Работих във калиман карибе и мога да кажа че фирмата е много добре организирана а заплащането е подигравателно.Трябва да направиш 180 работни часа за 1000лв заплата.На всичкото отгоре трябва да научиш голям асортимент и на 3ти месец решаваш тест който се оказва не тест ами със отворени въпроси.И то за да ти вдигнат заплатата със цели 100лв.А най хубавото е че когато има някаква липса а липса на асортимент лесно се случва си го плащаш ти от твоя джоб.За тези пари не смятам дали си заслужава да си материално отговорно лице.Типичната фирма на български собственици искаща да забогатява на гърба на служителите си със нищожно заплащане.

До предишния коментар!!!

Явно нямата много опит с работа в този регион, тъй като условията на Калиман са порядъчни за работата, която вършите. Не забравяйте, че натоварването в подобен тип обекти е почти нулево, като се работи с възпитани и интелигентни клиенти, а това няма как да не бъде отбелязано като положителна част от работата. Освен това заплатата наистина е стартова, а работодателя дава възможност за допълнителни бонуси (от локални, регионални и национални промоции) и екстра възнаграждения на база постигнати резултати на конкретния обект. Заплащането е на база почасова ставка, т.е. възнаграждението не е обвързано с 40 часова седмица, а с изработени часове (кодекса на труда го позволява). Нормално е да се работи на празници, защото в сектора с луксозни стоки това са най-силните периоди от годината.
"Стажантската програма" я има във всяка фирма. Някой я наричат изпитателен срок, но ефектът е същия. Обучението е вид запознаване с фирмата, за да прецените навреме дали искате или не да започнете там. Ако сте били по-съобразителен/а щяхте да намекнете, че е твърде голям период за безплатно обучение и ако хората са ви харесили са щели да направят изключение (от личен опит го казвам)

Късмет с намирането на работа, но лично за мен сте пропиляли отлична възможност за старт на кариера в сериозна, постоянно развиваща се и финансово стабилна международна компания.

Скоро ходих на интервю в Калиман Карибе за един от магазините им в град Пловдив и по-точно за обекта на улица Отец Паисий. Надявам се мнението ми да помогне на повече хора и да си спестят разкарването напразно, ако условията не ги устройват.
Самото интервю се проведе в друг обект на фирмата, който се намира в Новотел Пловдив. Жените, които ме интервюираха, бяха много любезни и с това свършват положителните неща.
Заплатата е много ниска - 600 лева. Работи се на абсолютно всички празници, по техни думи - всеки ден от годината.
Работното време е от 9 сутринта до 21 часа. В магазин работят по двама човека на смени, като графикът е следният: работите първа смяна от 9 до 3, на следващия ден от 9 до 9 т.е. 12 часа и на третия ден от 3 до 9, след това почиваш един ден. Болнички не се ползват. Ако е някое леко грипче, както се изрази едната дама, си ходят с него на работа.
Другото интересно нещо е, че като отидете на интервюто ви се казва, че това всъщност е стажантска програма, траеща 2-3 месеца, след която ще има писмен изпит, който бил много лесен и да не се притеснявате, но това не е опоменато в обявата.
Има 48-часово неплатено обучение, тоест ходиш да се "обучаваш" и няма да ти платят. Голямото предимство било, че днес можеш да дойдеш за 1 час, а утре за 6 часа примерно т.е. направили са го много "удобно" за теб.
Ако някой не е запознат стандартната работна седмица по закон е 40 часа. Те искат да работите седмица и отгоре без заплата, което е противозаконно.
За платените отпуски се тегли жребий в началото на годината и така знаеш коя седмица от летните месеци ти се полага да почиваш.
Аз казах, че заплащането е ниско и не ме устройва, при положение че се работи между 180 и 183 часа на месец по думите на едната интервюираща, а стандартното работно време трябва да е 160 часа на месец. Всичко над 160 часа трябва да се заплаща като допълнителен (инзвънреден) труд т.е. двойно.
Опитаха се да ме спечелят като казаха, че това било стартово възнаграждение, не било финалната заплата обичайните празни приказки, които можете да чуете на интервю, но аз отказах категорично. Компанията иначе била международна, но условията са типично български. Дано информацията, която съм дал да помогне на някой.

Със сигурност има много хора, които имат какво да кажат за Калиман Карибе. Но със сигурност може да се доверите на моето мнение, тъй като прекарах почти 10 години от живота си в компанията.

Това е една от топ фирмите, откъм професионално отношение, прекрасни условия за труд, личен пример от Управителите, възможност за развитие и естествено растяща заплата, пропорционално на положения труд и приносът в развитието на комапнията.

За тези десет години заплатата ми бе увеличена повече от 8 пъти, като никога това не ставаше по моя инициатива, а по желание на Управителите.

Преминах десетки обучения, срещнах се с някой от най-влиятелните личности в света на кубинските пури. Достигнах до ниво, в което самият аз водех обучения и въпреки това те продължаваха да инвестират в мен, като ми помагаха да трупам нови знания и да развивам различни умения.

Започнах от най-ниско ниво - продавач консултант, а в края на кариерата си в компанията отговарях за всички магазини на Калиман Карибе извън територията на страната.

Препоръчвам на всеки, който обича да работи, има желание да се развива и не го е страх да бъде инициативен, любознателен и иновативен да кандидатства за работа там. Това е мястото, където наистина можеш да се докажеш.

Късмет на всички и не вярвайте на неуспели хейтъри, които седят пред компютъра и сипят помия върху хора и фирми, които не го заслужават

Поздрави и Успе!!!

Пренебрежително отношение към кандидатите за работа, а обявите им вече две години висят в jobs-а.
Една надута кака провежда интервютата и в разрез с КТ, където е казано, че работния ден е 8-часов, ти обявява, че при тях е минимум 8,5 ч. Следващата й дума е, че, ако не ти изнася, довиждане!!!

Не знам какво плюете фирмата.
Работих близо три години в тази фирма и си тръгнах от нея само и единствено с добри чувства.
Заплащането за това, което вършиш в магазинната мрежа е повече от прилично. Фирмата инвестира в теб със семинари и обучения, които се правеха през 3 месеца в София. Винаги се изслушваха проблемите на всеки отделен магазин и се вземаха мерки от страна на мениджмънта. Фирма, която държи на това да знаеш какво продаваш, как е произведено( визирам ръчно свитите кубински и доминикански пури) всеки, който е работил там знае през какво е минал за да остане след 6-тия месец, а именно доста учене за предлаганите артикули в обекта. За офиса в София не мога да коментирам, но съм останал с впечатлението, че се справят доста добре, макар и натоварването там да е огромно. Заплатите винаги се плащат на датата, в случай, че имаш overtime ти се плаща, като цяло бяха хубави три години. Негативи: няма перспектива за а за развитие, освен ако не заминеш в София и си се доказал. Фирмата е стабилна, ексклузивен представител на Habanos за България, много солидни собственици, които по мое мнение са коректни към служителите си.

некоректна фирма. никаква кординация във фирмата. лошо отношение от управители към подчинени. не започвайте работа там.

може ли някой да каже какви са заплатите във финансовия отдел, както и въобще внението за фирмата.

Фирмата за мен е много некоректна. Скоро кандидатствах по обявена позиция, която в рамките на месец засичам два пъти. Пуснах я и първия път. Интервюто мина нормално, но едричката женица, която ми задава въпросите ме излъга на два пъти, когато я контрирах. От там ми направи неприятно впечатление. Уж ми се обадиха за второ събеседване, а в същия ден пускат позицията отново в сайт за свободни работни места ! Хем лъжат, хем некачествено :) Не си губете времето там. Явно правят интервюта за да си сверят часовника и да черпят информация, но щом служителите им нямат капацитет да са иновативни, значи не са за тази работа.....а бе то е така в 95% от БГ фирмите. Да не мрънкат после когато фалират :)