Болница "Здравето" /img/frontend/nomap.png"

Болница "Здравето"

Бях наета на работа в тази болница от 07.05, като ми беше обещан трудов договор на 4 часа и че ще получавам чисто 400 лв и ще премина едномесечно обучение. Трябваше да ме обучават един месец в МЦ "Детско здраве на ул. "Ами буе", но още втория ден ми беше казано, че отивам веднага в болницата. Към днешна дата аз продължавам да нямам договор, като се оказа че няма и да имам докато шефът - д-р Пламен Митев не реши, че съм обучена. Колкото пъти питах по-висшестоящите ми колеги, всеки път ми се отговаряше, че тези дни ще сключа, но...нямам. Пари също няма да получавам по време на това мое обучение, което не се знае кога ще приключи. Д-р Митев смея да твърдя, че е абсолютен психопат - той вилнее из тази болница, крещи на всички, обижда, държи се безобразно и то без основателна причина - не само към персонала, но и към пациентите. Постоянно ми обясняваше, че съм проста, че за нищо не ставам, че не може да ме глоби, защото нямам договор, че може само да ме пребие, че аз съм едно нищо и т.н. и т.н. Забелязох, че персоналът му го е страх от него и в момента, в който се появи, всички се покриват, евентуално да не ги видя и хване на прицел. Също така има си цял ценоразпис за глоби - всяко нещо, което леко объркаш - глоба и говоря за поправими неща и не толкова важни. Почивки  няма, работиш понякога и двойно повече, отколкото трябва - не знам дали допълнителните часове се заплащат, но е факт, че не можеш да си тръгнеш, не можеш да откажеш, когато ти свършва работното време. Колегите, за да излязат в някаква почивка, се крият от д-р Митев да не ги види, за да не побеснее. И така могат да прекарат на регистратурата часове, без да мръднат от там. Единият ден ме криеха 2 часа в една стая, за да не ме види д-р Митев и да не побеснее, че сме били повече на работа - а аз в крайна сметка се обучавам.
Не знам той дали е добър специалист или не, в крайна сметка това не ме и интересува. Факт е, че отношението му към персонала е потресаващо и крайно неприемливо. След последната ми смяна, в която заради него моята колежка беше на ръба на силите си да не се разпадне на регистратурата, в която 3 часа не спря да ни обижда и унижава, взех решение да не ходя на работа там повече.