Петко Ангелов /img/frontend/nomap.png"

Петко Ангелов

Баща ми работеше преди 4 години при него ... за 40 дена вътрешно Испания му плати 1000 лв чисто. Причината неясна. И Петко като пимкаджията почнал със снаксове а той пък с кроасани и сега има 1000 камиона, да бе да ... когато българските чорбаджий имаха преди повече от 10 години ама наистина достойни шофьори ( от старата школа) те им се качиха на главата. Рязаха парите, ама сега нямам ама утре ще имам и всички си грабнаха саковете и бачкат за белгийски, германски и холандски фирми и труда им се отплаща.Сега същите тези чорбаджий реват,че нямали шофьори - еми да драги чоржаджий тъй като на гърба на тези свои квалифицирани служители вие забогатяхте и си купихте по 1000 камиона а сега нямало кой да ги кара. Сега ги гледам братко - еми той не може да си обезопаси товара, не знае как се сменя гума и как се опъва брезент,не знае да закача ремаркета, не може назад да кара ... ама нищо то на вас такива хора ви трябват ! И книжки давате и жени намирате на старите ергени, браво !

Основно изискване за работа е опит като международен шофьор. Като че всички се раждат такиви. Не познаване на маршрути и документи е достатъчно да не бъда удобрен. Все едно ще се изгубя ако не зная маршрутите или не мога да се науча с какви документи се работи. Стаж, опит или рутина, практика на различни композиции и товари, лични документи за квалификация владеене на език, компютърна грамотност не са важни. За целта препоръката е да отида за няколко месеца в ПИМК да се науча и после при тях. Има нещо несериозно и малко обидно във всичко това. В наши дни, когато всякаква информация се намира в интернет, има GPS навигация, има мобилен телефон да попиташ за нещо колега да се истъква причина като горе посочената...? Моето мнение като цяло е изградено от приятелска информация и препоръка от хора работещи във фирмата, така че оценката ми се базира изцяло на тяхната.

Работих известно време като счетоводител във фирмите на Петко Ангелов. В момента пак тече обява за счетоводител от тези фирми. Колеги, не кандидатствайте за работа там! Не може да си представите за какво става въпрос в счетоводството, като сценарий на Стивън Кънг е! Всички са като зомбирани, работят под огромно напрежение, но Петко ги нарича непрекъснато малоимни и неграмотни, мачка ги и им крещи нон стоп все едно са пълни отрепки! Моя престой в тези фирми беше като филм на ужасите! А колежките наистина работят здраво, само че няма кой да го забележи, защото главните счетоводителки идват от счетоводните си кантори от време на време и нищо не ги интересува, освен как да се докажат на Петко! Тук не става въпрос за професионализъм, а за интриги и оцеляване! Това не са фирми в които можете да се докажете или направите кариера, просто бягайте от там!

Пиша от името на бивш служител на тази фирма. Слава богу, не се задържах много, за да си съсипя прекалено много нервната система. Стреса на служителите е голям. Тази фирма, потвърждава мнението, че колкото по-голяма е една фирма, толкова повече те приемат за даденост и че дори една грешна дума или пък действие, може да окаже влияние на работното отношение към теб завинаги. Лицемерието е на извънредно високо ниво. Петко, осигурява на минимални работни заплати, като преди да подпишеш молбата за назначаване, разбира се си подписваш молбата за "Напускане по взаимно съгласие" без дата, но с подпис от твоя страна. Нещо, което би трябвало да не прави- човек, който държи на името и на репутацията си, но явно.. прекаленото притежание на пари, изкривява много жестоко, отношението- работодател/ работник. Петко, не подбира ръководните кадри, според умствените възможности и професионализъм, а според някакъв абсолютно нелогичен принцип. Жив пример е шефката на отдел отчети Мария, която чух от колеги е абсолютно лишена от човешко разбиране, защото освен, че не ти позволява да излизаш в болнични, заради количеството работа, ами пуска и списък, кой какво е работил и иска от всеки един, лично да минава да я уведомява СЛЕД РАБОТНО време какво е направил и ДАЛИ МОЖЕ ДА СИ ХОДИ? Мисля, че и в моя отдел имаше такива куковици, но просто работата с тая жена, дори косвено, можеше да изкара всеки един човек, извън релси. За колегите, мога да кажа, че на пръсти се броят "не топачите", "не лизачите" и свестните хора... останалите просто си пазят хляба и лижат задници всеки ден- за да могат да избутат още малко. След казано от мен- всеки да си направи извода, кое му е приоритет- работа във фирма, в които наистина те отценяват и те осигуряват на реални пари или поредната мизерия и кофти отношение от Петко Ангелов, който се мисли за най- великият.