Интеркарт Файнанс АД /img/frontend/nomap.png"

Интеркарт Файнанс АД

ВАЖНО: Много зависи колко голям ибрикчия, гъзолизец и интимен подмазвач сте...колкото по-ниско паднете, толкова по-добре ще е за Вас. Ако нямате морал, ценности, етика и чувство за справедливост - идеално, духовните неща, само в прекия смисъл на 4-тия етаж.

И в трите фирми - mypos, icard, cyris е все същата боза...

Общо взето:

Плюсове:
- добри условия на труд кафе, вода, понякога ядки
- добро заплащане за Варна (не и за сектора)
- допълнителните придобивки са на ниво
- няма забавяния в заплащането и т.н.

Минуси:

- шуробаджанащина, голяма част от "сладките" позиции са по родствена, сексуална и орташка принадлежност и там хората нямат смяна доживот
- бай Ганьовщина - в пълен мащаб, колкото по-нагоре в йерархията, толкова по Ганя е човека
- собствениците са нереализирали и незживели се мутри от ала 90те, идвайки с целия арсенал от придружаващото мутреене.
- 50тима бачкат 500 човека си барат макарите....тежко Ви ако сте от 50-те...ще ви се пръсне О пръстена и буталата ще Ви изскочат, докато другите ще са на платени командировки, скъпи хотели и хубави почивчици.
- признание за добре свършената работа, ще е само още работа, признание минус безкрайност
- цялата фирма се държи на няколко ключови човека, ако напуснат, короба потъва (чудя се колко ли ще изкарат още)
- схеми, далавери, измами, name it има го.
- ако решите да работите - обема от работа е колосален, натоварването ще е адски огромно и ще се изисква от Вас, ще ядете, спите, е*ете и живеете за фирмата...ако знаете чий гъз да лизнете - нищо от това няма да ви засегне....
- огромна неравнопоставеност в заплащането...то е на договорка и ибрикчийство отново...каквото се спазарите като на битака, такова....разбира се винаги ще се опитат Вие да сте от страната на булката...
- мениджмънта е под всякаква критика, всъщност такъв няма...не бих го нарекъл мениджмънт
- работи се на парче, проекти, срокове, нови неща а основния продукт с всеки ден по-осран и осран
- масово проекти със срокове и изисквания които НЕ носят приходи, а само разходи, обаче щото някое си шефче го е видял някъде и трябва да го има компанията...все пак пишкомеренето сред големците в бизнеса е цел его нумеро уно, разбира Вие ще трябва да го нарпавите това възможно
- крайните клиенти да го духат, ама Вие ще сте в поддържащата роля
- ако бачкате яко, догодина още по-ново порше ще може да си позволят шефовете
- токсик среда яко....повечето колеги, да ги нямаш за приятели/познати
- играе се прееби другарче доста често, има и няколко свестни човечеца, ще запаля по една свещ и ще се моля за тях да напуснат час по-скоро
- от пръдня правим боя, фирмено мото за постоянно !
- тотално авторитарно и диктаторско управление, вие ще сте там да бачкате не да мислите....дори и да имате добри идеи, които да са в + на отдела или фирмата...задръжите си ги, никой не Ви иска мнението
- ако сте кандидатствали за една позиция, ще Ви се наложи да разбирате поне от ще 3 минимум.
- не е трудно да се влезе във фирмата, освен ако не сте бавноразвиващ, текучество бол, качество йок
- лизачество, мазачество и шпакловка в преносния смисъл са Ви инструментите за кариерен успех
- тотален хаос и анархия, никаква подреденост ни в проекти, ни в ръководство, ни в мениджмънт никъде
- фирмите са толкоз сигурни колкото KТБ (потърсете SATA BANK)
- ако сте в кол центъра или риск отдела, често ще сте на фронтовата линия с крайни клиенти, които ще Ви обсипват с "комплименти" (и с право), нищо че не е по Ваша вина....
- голямо количество хората са просто за заплатката...не очаквайте много от тях
- понякога HR ще забравят разни неща касаещи Ви....месеци или години-np
- комплексарщината е на мода, от горните нива до хигиенистката...не може да сте тук за дълго ако не сте комплексар.
- хората които трябва да носят отговорностите (ръководители) обикновено я предават надолу по веригата...така ще Вие ще излезе виновни за несполуките, но ако е нещо позитив, то те ще оберат лаврите...вие ще оберете още проекти и работа.
- много се сере във фирмата, все някой е осрал кенефа, не знам защо, ама ебаси срането...
- ПИСЯ !

Една компания, която предлага доста добри условия за работа......ако обаче изобщо останеш да работиш там!
От вътрее е една ГНИЛА ябълка, моят съвет е - НЕ започвайте тук работа ако нямате протекция от по-високо ниво там.
Клюкарщина и интриги, гледат те мило и ти се усмихват до момента, в който не си обърнеш гръб и се започват коментари
от рода на колко си НЕАДЕКВАТЕН, НЕКАДЪРЕН, БЕЗДАРЕН и т.н.
За да останеш да работиш в тази компания трябва да си МАЗНЯР и да умееш да целуваш зад.....и, не се толерира колко си способен
и какво умееш, просто обичат да им се мазниш и да им казваш колко са велики.
Другото ВАЖНО нещо, което трябва да знаете преди да кандидатсвате в iCard е, че има голямо текучество на кадри,
по точно - РЕДОВНА практика е да назначават служители и в момента който им изтече изпитателния срок им показват вратата за довиждане.
Другата любима практика да не продължиш трудовия си договор, гонят те преди някой празник, имат някакво ИЗВРАТЕНО чуство за хумор!
Моят съвет е НЕ рискувайте да започнете работа в iCard, защото след по-малко от 6 месеца в месечния бюлетин на твоето място ще бъде някой ДРУГ!

Вчера точно преди Коледа решиха да ми съобщят че ме съкращават. Без никакви предупреждения, без никакви знаци и най-якото точно като съм си свършила цялата работя за предстоящите почивни дни, че даже и отгоре на това. И естествено докато съм в изпитателен срок. Отвратена съм от тази постъпка, защото тази фирма постоянно се хвали колко държи на своите служители и колко се грижим за тях. Ако наистина са толкова елитна фирма за каквато се имат какво пречи да го направят след празниците? Явно искат да им е гадно на хората и даже мениджърката ми не ме изчака да ми подпише листа за напускане ами си тръгна от работа в 4:30 след като ми го съобщи. И аз не съм перфектна, правя грешки, да, но кой е? Целият маркетинг се състои от 50% нови служители, всеки помага на всеки, но в моя случаи беше точно обратното. И сега представете си колко време имам аз да си намеря нова работа, да се регистрирам в бюрото по труда и тем подобни. Причината главната беше, че съм неопитна, но много съм се старала? Виждаме докъде стига желанието и старанието - да те уволнят навръх Коледа. Дано са им весели празниците.

Абсолютно неадекватно поведение от страна на HR “специалистите” , конкретно - Диана Николова. Незаинтересованост и пренебрежение по време на разговора с мен и тотална неяснота в това за какво точно кандидатствам.Фирма,която иска да поддържа даден имидж на пазара,със сигурност не трябва да има такива кадри в нея,камоли такива набиращи персонала й?!

Дружеството МайПос и свързаните с него дружества са абсолютни крадци и измамници. Крадливият примат Христо Георгиев открадна от виртуалната сметка на представляваното от мен дружество сумата от 100000 евро и след това същата беше блокирана и закрита! Варненският мафиот Георгиев е покровителстван от най-високо ниво, поради което и всички предприети опити за сезиране на институциите в България се оказаха безуспешни. Междувременно заради управляваната от Георгиев финансова пирамида Сатабан Малта същият е продал всичките си дялове и акции в дружествата около Айкарт и МайПос и вече не фигурира сред сеързаните с дружествата лица.

Аз съм поредният опарен от АйКарт и по-точно от сродната им фирма МайПос (myPOS). Въпреки горчивия ми опит с тези хорица, ще се опитам да бъда максимално обективен и полезен. Та да започвам:

ПЛЮСОВЕ:

1. Хубави офиси – има вътрешни асансьори, подземен паркинг, охрана, видеонаблюдение и др. Ще ползвате хубави и широки бюра, добри компютри, хубави монитори, климатици и т.н.

2. Храна – фирмата дава дневен ваучер за 5 лева, който можете да ползвате в близките заведения – Макао и ресторант тип бюфет (all you can eat), както и да поръчвате пак с него храна онлайн с безплатна доставка. Ако работите в Бизнес Парка, няма да гладувате.

3. Спорт – имате достъп до фитнес салон и зала за билярд, боулинг, джаги, дартс. Освен това има клубове по танци, йога, пилатес и други. Има даже съблекални и душове.

4. Други екстри – в офисите има хубаво кафе, ядки, чай, плодове (ябълки, банани, портокали) и други. А в залата за боулинг правят коктейли на много ниски цени (2-3 лева), за които в центъра на Варна ще дадете поне тройно повече пари.

5. Транспорт – въпреки отдалечеността на Бизнес Парк Варна, дотам можете да стигнете с автобуси 7, 409 и 18, а да се върнете с 49, 54, 409 и 18. За тези, които не ги устройва – ползвайте автомобил. Има паркоместа за всички. По-долу ще разберете защо. :D

МИНУСИ

Минуси има и те са много. Въпреки лъскавата сграда, скоро ще усетите, че сте попаднали на гнила ябълка. Ето защо:

1. След като започнах работа, една седмица нямах подписан трудов договор от страна на фирмата. С други думи не знаеш дали си назначен или не, но ходиш на работа. Некоректно от страна на фирмата, а и какво правим, ако решат да не ме назначат накрая? Работил съм за без пари?

2. В myPOS има три нива – висш мениджмънт, средно ниво мениджмънт и обикновени служители. Ако сте от последните, скоро ще разберете, че ръководителите ви НИКОГА не грешат – грешите само вие. Не търсете колегиалност, особено от висшестоящите - в тази фирма ролята ви е ограничена до само една гайка или винтче, което трябва да обслужва машината, наречена myPOS, и което може да бъде сменено (разбирайте изхвърлено) без обективна причина по всяко време. В този контекст трябва да ви предупредя, че за година близо 1/3 от личния състав или напуска, или бива съкратен/уволнен, така че шансовете ви да изкарате дълго време в myPOS не са големи, а за кариера – илюзорни. Не, че няма хора, които са там от 5+ години, но те са единици, обиковено са от по-висшия мениджмънт и са по-скоро изключение от правилото, а не друго.

3. Никой няма нито да види, нито да оцени усилията, които полагате да си вършите работата добре. Не очаквайте уважение или признание от страна на шефовете ви. Нямате и реална обратна връзка от ръководителите ви, въпреки че на всеки 3 месеца ви се прави вътрешнофирмена оценка от тях – често проформа и с буквално измислени и често ниски оценки. Но ако става дума за нещо съществено от работата, някакви насоки и съвети – няма да получите такива, дори и да питате.

4. Фирмата НЯМА да увеличи заплатата ви след изтичане на изпитателния ви срок без значение какво сте се разбрали по време на интервютата или при подписване на трудовия ви договор. Когато попитате, шефовете ви ще се оправдаят с икономическото положение в страната и и това на фирмата и дори ще ви намекнат, че сте алчни. Още тук трябва да ви светне една голяма червена лампа какво представлява myPOS и как фирмата гледа на вас. Така че, ако все още искате да работите на това място, искайте висока заплата още в началото.

5. Бонуси НЯМА, така че, не разчитайте на обещанията за такива. Няма да получите и някой лев отгоре за Коледа или Великден. По-често ще печелите от тотото, отколкото да видите бонус от myPOS. За 13-та заплата направо забравете – това е научна фантастика. През есента на 2018-та се обещаваше и предоставяне на фирмени акции на всеки служител – година и половина по-късно НИЩО ОТ ТОВА не е реализирано.

6. Постоянно се наемат хора, за да бъдат съкратени само няколко месеца по-късно без предизвестие и каквото и да е обезщетение, защото тези хора още работят в рамките на изпитателния срок. Бъдете готови и за това.

7. И така, идва „щастливият” ден, когато някой в myPOS решава, че вече сте ненужни и трябва да се отърве от вас. Ще бъдете извикани в Човешки Ресурси, където ще бъдете обвинени във всички възможни престъпления и ще бъдете „помолени” да подадете предизвестие за напускане. Цинизмът е, че фирмата решава да ви махне, но инициативата трябва да идва от ваша страна. Целта е една – myPOS ДА НЕ ПЛАТИ обезщетението, което ви се полага при съкращение. Ако откажете да подпишете, както направих аз, ще бъдете ЗАПЛАШЕНИ директно от шефовете ви, че работата ви ще се следи под микроскоп, че ще се следи кога идвате и си тръгвате от работа до секунда, че животът ви „ще стане черен”, и че „все ще намерим за какво да те уволним”. Това е съдбата на повечето служители, ако не напуснете сами преди това. За капак на мен ми казаха, че ако не „напусна” сам, а бъда махнат от фирмата по друг начин, шефовете ми ще се погрижат и да оцапат реномето ми пред останалите колеги от отдела.

8. Има и други странности в тази „фирма”, например откъде основателят й и представян за финансов гуру, но никому неизвестен, Христо Георгиев е имал десетки милиони, за да построи Бизнес Парк Варна и развие такава финансова дейност, как така хора на по 27-28 години с няколко години трудов стаж влизат в борда на директорите, управляват отдели и други подобни - все особености на съвременния български капитализъм. Въпроси без отговор, но познавайки българската бизнес специфика, не е трудно да стигнете до определени заключения и сами.

С оглед на всичко това КАТЕГОРИЧНО НЕ ВИ СЪВЕТВАМ да започвате работа в myPOS – ще останете неоценени и накрая ще си тръгнете с горчилка от това, което ви се е случило там. Ако все пак решите, че myPOS е вашето място – желая ви късмет и успех. Лично аз приключих завинаги с тази „фирма” и „хората” зад нея.

Не се доверявайте на Айкарт ! Това е услуга на която не може да се вярва, не си давайте личните данни и не доверявайте парите си на тях ! Ето какво получих по имейла:
"Уважаеми г-н Костадинов,
Бихме искали да Ви уведомим, че беше взето решение сметката Ви да бъде затворена в рамките на два месеца след датата на настоящото известие - можете да се запознаете с нашите Общи условия, т.14.5.
Имайте предвид, че можете да изразходвате наличните средства в посочения период.
Операции по захранване на сметката не са разрешени.
Поздрави,
Екипът на iCard"

Искам да ви разкажа една история. В нея взеха участие осем IT фирми и две агенции за подбор на персонал. Имената им ще разберете по-нататък. След като прочетете историята, ще сте наясно за методите, които използват тези компаннии, за да контролират IТ специалистите, да им подбиват цената и да ги продават като евтин добитък на всеки, който може да си плати за това. Ще разберете, че този контрол може да достигне до там, че да приничи физическото унищожение на всеки IT специалист, който не се подчини на консолидиранат им власт. Ще разберете как тази власт използва умело фирмите за подбор на персонал и HR отделите към компаниите, за да извършват тази неморална дейност. Аз бях обект на тази дейност през последните 2 години. През това време загубих доверие, че мога да се измъкна от тази хватка, в която ме бяха поставили. Загубих около 12000 лева, които ми бяха отнети чрез консолидираната игра на тези фирми, за да ме докарат до състояние да бъда купен евтино от компанията поръчител. В крайна сметка, аз съм поставен в ситуация, в която скоро ще обявя финансов фалит. След това, ще трябва да сложа край на живота си. Но до тогава, искам да опиша това, което ми се случи. Надявам се, че по този начин смъртта ми няма да бъде напразна, а ще помогне на следващите жертви да разберат за какво трябва да гледат. А също така, искам да се разбере че практиките, които някои компании използват, приличат на практиките на организирани престъпни групировки.
Ако някой може да ми помогне да се измъкна от това, моля да ми пише на [email protected]. Нямам много време.
По-нататъшна информация ще бъде публикувана на https://github.com/zahasoft/itmafiabg.

Съгласен съм написания пост за г-жа Николова. Тя е протеже и любовница на лунатика Христо Георгиев, бивша сервитьорка и с измислена трудова биография. Била е телефонистка в Експрес банк, след което за кратко време от поддръка телефон в Айкард става Мениджър бизнес развитие в настоящата Майпос. Към настощия момент е директор на подразделението за България в Майпос АД. Компетенциите и гафовете са известни на хората, които виждат капацитета й, както и компетенциите. Не препоръчвам на никой да запопчва работа под нейната шапка, освен ако не иска да се нагледа на циркове и липсата на всякакъв мениджърки опит.

Бях на интервю при Десислава Костова, което премина нормално, до момента в който не дойде г-жа Мина, за да прецени доколко ставам за работата. Още при появяването и знаех, че не искам да работя там - беше с прекалено дълбоко деколте, а малките и гърди освен, че бяха на показ, бяха вдигнати до гушата, което ми се стори доста евтино... Реших, че фирма с управител в такова облекло не е моето място. Впечатлението ми се затвърди по време на разговора, който мина като полуприятелско лежерно лафче, като помня ясно едно нейно сравнение ..' като едно време на училище..', което ми се стори доста несериозно и инфантилно за човек на такава позиция. В крайна сметка реших за себе си, че не искам да работя там. От тяхна страна до ден днешен не получих никаква обратна връзка... Живи и здрави и по-далеч..:)