ЛОМАКС АКТИВ ООД /img/frontend/nomap.png"

ЛОМАКС АКТИВ ООД

Абсолютно съм съгласен с предното мнение. Абсолютна измама - фирма, която на практика не съществува разработва приложения в толкова широк диапазон от технологии - то не е C#, C++, Python, Java - абе каквото ти дойде на ум. Предлаганите възнаграждения също са абсурдни - едната обява беше с горна граница 8000 лева. Извинявам се!
Според мен админите в jobs.bg трябва да по-мнителни и да предприемат своевременни действия към такива очевидно фалшиви обяви. Трябва да се стига и до съд в такива случаи, това е опит за кражба на лични данни (ЕГН например). Аз не съм пряко засегнат, но според мен не трябва да чакаш точно ти да се потърпевш, за да предприемеш действия. Нека подобни тарикати разберат, че за всяко действие има последствия - солени глоби и дори затвор.

Към днешна дата (28.02.2013) фирма ЛОМАКС АКТИВ ООД изглежда съществува само в сайта на jobs.bg:

т.е. това е фирма - ФАНТОМ!

Заинтересуваха ме някои от обявите на въпросната фирма, но съм крайно подозрителен към автентичността им.
Затова подозирам евентуален опит за злоупотреба от страна на потребителя, регистрирал обявите от името на ЛОМАКС АКТИВ ООД.

Въпросната фирма:

- има две страници с обяви в софтуерната сфера, при това в доста широк диапазон.

- обявите са написани в различен стил, едни на български, други на английски

- всички обяви са с посочен диапазон на заплатите и се подчертава че ежемесечно има бонуси

- се самоопределя в сайта като "директно набираща персонал"

От горното следва, че това трябва да е една изключително голяма фирма със страшно много екипи и проекти...

Но според Гугъл такава фирма просто не съществува, всички открити съвпадения сочат единствено към jobs.bg

Излиза, че обявите може да са някаква примамка с цел кражба на лични данни или друг вид облагодетелстване по нечестен начин?
Ако обявите са истински, то те явно са от друга фирма, но защо въпросната фирма не желае да излезе пред света с името си?

Моля, обърнете внимание, на това, че:

- всички обяви са от 21-ви и 22-ри февруари 2013 (от преди това - нищо)

- изискванията в някои от обявите са меко казано странно комбинирани!

- английските текстове сякаш са копирани или компилация от други обяви.

- обявите на български са много лаконични и бих казал повечето - непрофесионални.

- не е типично под обява на английски език да се добавят суперлативи относно бонусите... на български език.

Искам просто да предпазя колегите, които може да се поблазнят да кандидатстват - ако все пак се решите, не изпращайте лични данни и никакви CV-ta! Поне не и докато не ви кажат истинското си име, телефон за връзка и адрес! И ако случайно ви дадат такива, проучете ги много внимателно!