Мобил свят ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Мобил свят ЕООД

Има нещо вярно в думите на Deo,защото преди 2 месеца ме съкратиха от Мтел и вчера ми се обадиха ,за да ми предложат да работя в Мсвят!!

В отговор на Курти Куртев: Мисля че ще я купят някаде след нова година, все пак нали трябва да направят последно "нагушване" с пари покрай празниците. Много алчна фирма ейй. Не знам само как са у кризата, ама като гледам вече са минус 2 магазина така че.... на Мтел ще им излезе по-евтино :))

Верно ли е, че М свят ще се продават на М тел?

В началото както и на всякаде може би е добро като предварително е подкрепено с много солидни обещания за увеличаването му, но за съжаление в последствие не се оказва точно така.Започват постоянно да намират причини за да те лишават от бонуси или други допалнително изкарани пари.За уважение и дума неможе да става защото ти си като нчкога чух един от шефовете да нарича служител "говедо" което просто изкарва пари.Привилегии сащо липсват,а фирмената сигурност е под всякаква критика, даже напротив фирмата ще си избърше с теб ръцете ако се случи нещо само и само за да не се опетни името й.Относно ангажираността ако работиш там смятай че няма да имаш свободно време защото отиваш на работа в 8:30ч и си тръгваш в 19:30ч.
Единственото хубаво нещо там са колегите лично аз мога да кажа че там срещнах много истински приятели с който продалжавам да поддържам връзка и единствените ми хубави спомени от фирмата са свързани с тях.

MСвят е добро място за работа,не най-доброто,но ДОБРО.
Както преди години един бивш колега каза в този АНОНИМЕН плювалник”НА КОЙТО НЕ МУ ХАРЕСВА ДА СИ ХОДИ”(Сашо В.).
По този начин може да спасите човек с мерак за работа!
А мижитурки бол, ще се яви друга да плюе тук.
Целувка на всички ;-)

Мобил Свят ЕООД е една средно голяма българска фирма с едноличен собственик българин. От там следва ,че фирмата е една от многото огромни перални на пари. Магазина ,в който работя от 2 години е изкарал стотици хиляди левове,а те са инвестирали в него нищо,нито пък в реклама ,логистика или каквото и да било. Всеки средно запознат с тъговията знае,че когато някаква стока ти върви ти зареждаш от нея ,продаваш и печелиш- фирмата не го прави. Казва ,че няма пари! Къде са парите!? Някой си ги иска обратно?! Сега в един момент дай да уволняваме хора и да седим в едно тъпо положение ,в което никой не мърда на никъде и се дебнем за надницата и работното място,щото нямало пари - имало криза! Тая фирма никога няма да излезе от кризата по простата причина ,че някой винаги ще си иска парите. Никога няма да се цени доброто вършене на работата ,защото основната цел не е да се върши добре работа,единственото,което можеш да постигнеш седеейки там е да тъпчеш на едно място и да въртиш пералнята. А някой болни амбиции да ти обясняват как не си добър продавач или тях ги сърбял гъза и трябвало еди кога си да изключиш лампите и еди какво си да продадеш точно щото фирмата нямала пари- а къде са парите,къде отиват парите и какво прави фирмата за теб?! Няма никакъв смисъл да седиш в тази фирма,освен ако не искаш да тъпчеш на едно място. Ако трябва да издребняваме те са си напълно нередовни отвсякъде,както всяка друга българска фирма. Не се чукат касови бележки,данъчните не правят нищо по въпроса,лъжат МТЕЛ,чрез изписване на телефони ,за сметка на нашите подписи ,не те осигуряват на пълните пари и ти връзват ръцете да си търсиш правата . Плащаш сметки по 12 часа на ден,което ти прецаква зрението,само ей така пералнята да се върти. И общи линии правиш богати лицата Х и У за сметка на своето здраве и хубави години,защото всички сме на по 20-25 год,като в замяна получаваш ВЕЧЕ смешно заплащане ,преди поне заради него си струваше да търпиш. В общи линии няма развитие в БГ фирмите,ориентирайте се,ако щете в Германос ,понеже е в нашта сфера,поне няма българин да ви цака. Или стойте да въртите пералнята ,ако ви устройва!

Заплащането е на средно ниво като се има предвид че получаваш 500 лв разделено на 30 дена от месеца се получава една малка сума ,която трябва да покрие дневните ти и разходи за вода ,ток, дрехи и естествено за развлечения.еми истината е че не стигат а нервите и разправиите на работа са много.т.е работиш за този който д..а.Уважение няма защото те прилагат тормоз и потъпкват моралните ценности като ни експлоатират,но като нямаш избор търпиш и пак търпиш а наи лошото е че те го знаят.НИКАККВИ ПРИВИЛЕГИИ ДАЖЕ СИ ПРЕЦАКАН.Сигорноста е няма никъде.Потенциал за развитие няма защото не отценяват добрите си кадри и им е по изгодно новобранци или подмолните четкари които ковът другите за сметка на себе си.А и промоциите са малко оскъдни и нрпродаваеми.Колегите да разбрани са има и лоши и добри както на всякъде.Работната среда е добра т.е топло и чисто с изключение на осветлението от което може да ослепеш.Сигорна съм че не разрешено от хеито осветлението. НАЙ ДОБРЕ СИ НАМЕРЕТЕ ДРУГА ПО НОРМАЛНА РАБОТА ОТ КОЯТО ЩЕ СТЕ УДОВОЛЕТВОРЕН

Заплащане:твърдото за продавачите е 500лв.бонусната схема е с таван-макс.200лв.
Уважение: няма
Привилегии: да работиш по 12часа на ден.
Фирмена сигурност:няма/фирмата няма средства за да си плати наемите и скоро ще фалира.затварят се масово магазини.работниците остават на улицата.
Съотношение работа / свободно време: имаш 2почивни дни
Потенциал за развитие: никакъв , освен ако не си любовница на регионалния
Местоположение:то не останаха магазини
Колеги: хората са готини навсякъде.
Работна среда: масово в търговските обекти , няма тоалетна. не се отпускат средства за ремонти . брандинга на магазините е различен.,някои дори имат стари табели с друго лого.

КАТО ЦЯЛО СЕ ВИЖДА ,ЧЕ В ТАЗИ ФИРМА НЯМА ИНВЕСТИЦИИ , А КАКТО ВСЕКИ ЗНАЕ : С П...НЯ БОЯ НЕ СТАВА.

Колеги, бъдете честни към себе си и признайте, че фирмата не струва, освен това залязва. Много жалко ,че в дни на световна криза сме приклещени в този омагьосан лабиринт. Защо никой не обръща внимание на "лицето на фирмата"-продавач консултантите, хората който крепят фирмата, а лансира мними мениджъри и им плаща с част от заплатите на търговците?Във време на съкращения може спокойно да се започне от върха ,например един Иван Тотев който взима "n"-хиляди лева заплата, може да бъде съкратен и надника му да бъде разпределен на няколко продавачи, вместо да треперим над работните си места и да се чудим регионалния днес в какво настровние е.
От там и уважение на под нулево равнище, днес може да си бил топ продавач, а утре враг на компанията, само защото някой висшестоящ ти е искал мнението и ти си му го дал.Привилегии?Нима не е привилегия, че все още съм в "компанията?Развитие-Няма,Колеги, много си зависи от човека, има уши и очи на всякаде, но има и много стойностни хора.Това е истината , меко казано!

Условието в МСвят е добре но преди 5-6 месеца, сега е доста зле и дано се оправи, бонусовата схема си е така може би 1 година без повишение на бонусите и дневните ставки, "да повярвам че това един ден ще се оправи", Иначе като цяло за мен е удоволствие да работя в МСвят и да се надяваме че скоро време ще бъде така както беше преди 5-6 месеца И БОНУСИТЕ И ДНЕВНИТЕ СТАВКИ ДА СЕ ПОВИШАТ.

PS Немаа да казвам от каде съм за съображение за сигурност