SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, пиша от позицията на точно напуснал служител.Мнението ми за тази фирма е лошо.Няма никакво развитие и така наречените "бонуси" са буквално стотинки.Не е нормално да получаваш почти минимална заплата, а за всяка гражданска да получаваш макс 0.50лв бонус за сключване.Клиентите са ужасно груби, понякога изключително неуважителни и никой не прави нищо по въпроса, защото "клиентът е винаги прав".Ако сте лелка над 50, тази работа може би ще ви подхожда.Но ми е мъчно да гледам как млади хора като мен си губят времето с работодатели като тези. Изисквания много, но покритие за тях НЯМА. Благодарна съм на новите ми работодатели, че ми изплатиха неустойката и ме спасиха от това блато, в което затъваш интелектуално. Хора, бягайте надалеч! На интервюто ще ви бъде удебелена брутната сума (без да е уточнено) и ще има гарантиран 100лв бонус всеки месец. За съжаление обаче това далеч не е истината. 100лв съм направила само веднъж за цяла една година. Ще ви кажат, че от вас самите зависи...ами не е така, защото като няма клиенти, няма как да предлагаш застраховки на стената отсреща. Също искам да споделя колко огорчена се чувствам от факта, че злоупотребяват с това, че хората масово не познават кодекса на труда. Там пише, че няма проблем да си платиш неустойката в бруто и да си тръгнеш на момента (по закон!). Те обаче са на друго мнение, освен ако не им цитираш дословно чл.220 от КТ, тогава вече искат да се отърват възможно най-бързо от теб, тъй като на никого не му трябват млади хора, които си отстояват правата. Недейте да си губите времето, както аз направих...по-лесно е да се учим от грешките на другите.

Здравейте, 8 години от живота ми минаха в SDI - гр.Пловдив и не мога да кажа нито една лоша дума - нито за фирмата, нито за ръководството, нито за колегите! Винаги получавах разбиране и от служителите в централен офис в гр. Пловдив, и от колегите в гр.София. Трудовите възнаграждения винаги се изплащат точно на датата без никаква забава, с отпуски никога не съм имала проблем. Мениджърът за гр.Пловдив е невероятно разбран, търпелив, съвестен, старае се да помогне на всеки с каквото може и да създаде хармонична атмосфера между колегите по офисите. Управлението на местно ниво е много добро, винаги когато звъннеш в централен офис колегите ти помагат, обясняват и напътстват. Мениджърът си върши много добре задълженията и винаги е добронамерен към всеки служител. Заплатата е фиксирана, като всеки месец има допълнителни бонуси и ако не си мързелив, а си мотивиран, кадърен и компетентен да предлагаш доброволни застраховки може да си изкарваш добри допълнителни пари. Когато придобиете опит и стаж във фирмата заплатата започва да расте нагоре. Като обобщение мога да кажа, че фирмата е точна, коректна и ще продължава да се развива. Работата не е тежка, материята не е сложна, просто човек трябва да е съсредоточен, защото се работи с пари и документи. Успех на всички !

Здравейте хора, преди месец напуснах фирмата,четох доста коментари доста стари,но да ви кажа през последните години доста са се променили нещата,заплата е 670 лв ДЪРЖАТ те На обучение 2 месеца в което работно време е от 9 до 18:00ч, залата не е кой знае какво,краката ти умират от студ,намира се до централния им офис в СОФИЯ!Първо учиш само гражданска,за което имаш изпит,ако го минеш заплатата пак си остава същата,после имаш второ ниво в което учиш медицински,каско и сто неща след това ниво ако го вземеш,ти покачват заплата с ЦЕЛИ 30 лв,след този изпит взел не взел ужким се съобразят с това къде живееш,но Не пращат те На възможно най далечното място,защото там нямало персонал, ,,колежките" са първо приветливи но после стават ужасни и почват да ти правят драми и да те крадат,ужким има камери и микрофони с които те наблюдават,но ако някой ти открадне нещо,тях това не ги бъркало.Получаваш разбиране от централно но само когато наистина имаш нужда,да не говорим че през обучението, ,,помагаш" на горе в гражданска за стикери,вноски и т.н,после ти дават и зор затова че по бързо трябва да си вземеш изпитите.За капак минималния доход с бонуси и тяхната коварна система които можеш да си докараш е до 800 лв,не повече.Доста подла политика имат и взимат които им приеме условията,не е физическа натоварена но психическа направо трябва да имаш здрави нерви,за да издържиш.

Искам да информирам всички хора ,които си търсят работа да бягат далеч от тази фирма.Напуснал съм и много се радвам от това.Лъжат те в началото за заплатата,режат ти от отпуската ,също така шефовете се отнасят с пренебрежение към теб.Имат поставени техни лица ,с които имат повече от професионални отношения.Ако сте много отчаяни и нямате нужда от развитие можете да работите за тях.

Защо не се сети да пишеш докато си на обучение 2 месеца колко е лошо :D тепърва ще навлизаш в материята. Наистина се изисква много, заплатата не е кой знае какво, обаче каквото е казано на интервюто, това е. Казва ти се, че има бонус система, ако си мотивиран ще изкарваш допълнително, ако работиш имаш бонус, ако си клатиш краката по цял ден и пускаш само ГО, ще седиш с по 50лв. на месец. Плюс това не знам какво очакваш, като щом си от 3месеца във фирмата, ти реално си от 1 в офис, няма как да стане да отидеш в офис и да падат пари от небето. :)

Работя във фирмата от 3 месеца и положението е плачевно.
Никой не го интересува какво става в този офис. На самото интервю представяха бонуса като нещо много високо, но уви не е така, ако имаш късмет може и да си докараш 100лв отгоре върху мизерната заплата, но в повечето случаи едва ли че минеш 50.... За 1 застраховка да получаваш 5ст. е нямам думи просто. Имат 2894787285782 изисквания , а нямат какво да предложат насреща.
Не се лъжете и не започвайте работа там !!!!

Нито една жалба в "Инспекцията по труда".Явно хората са доволни.Нямат оплаквания.

Като настоящ служител мога да кажа само да не се подлъгвате да почвате работа в sdi group. Заплата за работата която се върши е мизерна 700 лева,ако случайно си в по хубав офис с бонуса достигаш до 850-900.
От страна на мениджърите всичко е точно,докато не реши да напуснеш,тези хора просто си сменят държанието на 90 градуса,от най-добрия,ставаш най-злия.Откъм колегиалност в началото всички колеги те гледат на кръв,пробват се да ти вземат страха,за да може да им играеш по гайдата.
Ако им ходиш по гайдата проблеми няма да имаш.
ЗА ВСЕКИ КОЙТО ИСКА ДА ПОЧВА РАБОТА В ЕС ДИ АЙ ГРУП,НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ,РАБОТАТА НЕ Е ЛЕКА,ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВИ СА МНОГО,А ПСИХИЧЕСКАТА УМОРА Е УЖАСНО.

Здраавей, както виждаш и аз самата имах колебания дали да започвам работа там. Чудих се наистина много време, именно заради нещата писани тук, аз също попитах за настоящи служители да кажат как е, но не ме отразиха. В карайна сметка поне за мен ще е по - добре от сегашната ми работа и като заплащане и като условия. Другото което е, тук много недоволстват, че ако решиш да напускаш преди да направиш 6 месеца им дължиш 500лева, което дори не е една цяла заплата, като се замислиш никой не недоволства, че през 2та месеца обучение ти плащат нали? Другото което е тези хора влагат в теб, 2 месеца ти плащат без ти да им изкарваш пари. Нормално е да искат да се подсигурят по някакъв начин. Също така всичко си зависи от теб, ако имаш желание да се развиваш и работиш, това според мен е доста добър старт. Поне аз самата си го обяснявам така. Плюс това тук коментари са писани преди 2 - 3 години, сега никой нищо не казва. Все пак ако не опиташ никога няма да разбереш. Аз приех, скоро започва обучението.
Желая ти късмет и не го мисли толкова, все пак и да не ти хареса, не те връзват до живот, а и ще научиш нови неща. :)

Здравейте, минах интервю и ми предложиха работа като брокер застраховки в София и ако може някой настоящ или бивш служител да ми даде съвет. Въпросът ми е как е работата в офисите в София към днешна дата, защото от прочетените коментари вече се разубеждавам за започването си във фирмата и ми се иска да науча малко повече. Благодаря предварително!