SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Не знам за фирмата но Аз лично си докарвам до 200$ на седмица от този сайт:

Фирмата полага жалки опити да се продаде на американски инвестиционен фонд. След като пишман-шефчетата изгониха и малкото читави колеги от офисите и Централно управление и вместо да инвестират в човешки ресурси, инвестираха в аграрния бизнес, сега се опитват да плеснат с ръце и да се отърват от неудобния бизнес. Явно не могат да надскочат провинциалния си манталитет. Но, както има една поговорка, когато посееш плевели, ще пожънеш бурени.

Никаква колегиалност, изключително злобни колеги, които всячески се опитват да те унижават, особено, ако си нов, те не искат да ти помогнат и да те въведат в самата работа, а напротив да ти гледат сеира и да се заяждат....и цялата работа за едно мижаво възнаграждение, на фона, на цялата отговорност, която носиш и стреса. Хванати от кол и въже, хора които стават с нагласата да отидат на работа, за да се заяждат и да правят интриги, цял ден клюкарстват.
Някои от офисите са под всякаква критика адски мизерни и неподредени.
А иначе цял ден оправят клюките, вместо да си оправят офиса.
Мизерници, които ги мързи да работят, подпират бюрата и пушат цигари цял ден!
Шуробаджанащина с една дума това е SDI "голяма престижна фирма", която толерира, хора, които им вървят по свирката в буквалният смисъл на думата, правят си каквото искат и тормозят, тези които са отишли наистина да работят за едно парче хляб, и биват прогонвани от едни мисирки, които цял ден обсъждат останалите колеги!

Никаква сигурност,от днес за утре може да си тръгнеш без значение какво можеш и какво правиш. Всичко се прави със съдействието на централата, включително и интригите и лошото отношение между колегите. Невероятен змиярник , служителките са избирани от група нищо не ставащи ,които след това със злоба интриганство и лошо отношение по между си се самоизяждат. Ако засегнеш бонуса на някоя ще те разкъса ако може а бонуса е стотинки на полица и вноска само от каското са повече порите. Така че смятайте ако направите каско какво ще ви се случи ако колежката ни е с повече стаж от вас. Единственото е че си получавате мизерните пари в точния ден, но те са ти за цял месец да живееш с тях а те 15 дни

Здравейте мисля да кандидатствам във фирмата в офис в София някой може ли да даде сегашно мнение и какво представлява теста за компютърната грамотност смисъл какви въпроси ти задават там?

Моля за мнение за офисите в Шумен. Мениджър, колектив, заплащане, условия и работна атмосфера. В момента има обява в Jobs.bg

Студент съм последна година и си търся работа, натъкнах се на обявата в джобса. Като цяло доста отрицателни отзиви има тук относно сди. Особено това с обучението, все още ли е "тенденция" такова отношение? Ти ли си избираш офиса в който искаш да работиш или могат да те пуснат в другия край на София? Как точно работи бонусната система? Благодаря!

Поканиха ме на интервю в SDI, на уговорената дата беше станало объркване и имаше още една записана жена за този час. Поканиха ни двете да седнем и ни дадоха по един тест 10 въпроса (компютърна грамотност). След това влезнах само аз в залата и изчаках интервюиращата. През цялото време не ме попита абсолютно нищо за мен (както на повечето интервюта), а директно започна да ми обяснява за работата. (Мобилните служители заместват навсякъде, където отсъства колега.) Дамата наблегна на това, че човекът на тази позиция ще трябва да и казва какво се случва по офисите, как работят колегите и т.н. В началото спомена, че има 6 месечно обучение, което се заплаща на 760лв чисто и осигуровките са си реални. В края на обучението се държи изпит. След това те назначават на постоянен трудов договор и залатата се увеличава: 760лв + 200лв защото си мобилен служител и нямаш офис, 30лв ваучери за храна, 50лв за транспортни разходи (не ви предоставят служебен автомобил) и някакви си уж бонуси от сключени застраховки. НО осигуровките, когато преминете на постоянен ТД стават на 760лв БРУТО, тоест някакви пари по карта и всичко останало под масата. Ако решите да напуснете не се знае колко ще ви платят от последната заплата, в предвид че по договор сте на 760лв БРУТО. Всеки може да си прецени дали си заслужават тези пари в предвид натовареността на работата, защото е разпознаваема фирма и има клиенти, това че ще ходите от офис в офис без предоставен дори служебен автомобил, обучението през което ще трябва да преминете (в предвид и по-долни коментари от преминали през това обучение) и т.н. Това е заплащането за мобилните служители, за тези в офисите не знам, без този бонус от 200лв, не ги виждам ако са само на 760 лв + 30лв ваучери.
Нека всеки си прецени дали има смисъл да кандидатства и започва там, имайте и друго в предвид - когато има голямо текучество на персонала това не говори добре за фирмата.

Мястото е много добро. Всичко ти казват още на интервюто. Доволна съм, бих работила там отново.

Здравейте, кандидат за работа съм в централа, дали някой може да сподели там как стоят нещата? Дали се повишава заплатата след време и работната среда и работодателя, дали са поносими?