SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Накратно за фирмата:
Отностно договора - до 6-ят месец, ако напуснеш, връщаш 500 лв.

Обучение - два месеца, след него тест. Ако не го вземеш 1-ят път имаш шанс за друг. В един момент взел не взел 'мятат' те в офис и работиш колкото можеш. Грешиш - до някакво време е за сметка на фирмата, след някакво (те ще определят) е за твоя сметка.
Пример: грешно изчислени застраховки.

Централно Управление: грешно събрана сума в ущърб на фирмата - вносни бележки за доплащане по 0,11; 0,35ст.; 50-100 лв. от служителя, но ако е в ущърб на клиента, няма проблем. Може й да си затраят.

Фишове - дават ти, разписваш, и си го взимат. Да го снимаш? Абсурд! Той е държавна тайна.

Заплата - на ръка! Взимаш чисто брутото, нетото е за пред държавате, бонуса от застраховки не се декларира, не се натрупва над брутото. С три думи - имат добър счетоводител :))

Бонуси: те се правят от доброволни з-ки. Не се филмирайте, че от Гражданска за която дават бонус от 0,02 ст до 0,50 ст, ще направите молиони... Масовата з-ка е ГО.

Официални празници - ако ти се падне да работиш на такъв, двоен надник НЯМА. Това е - ако искаш..

Допълнителни соц придобивки - з-ка "Злополука" с покритие за смърт или трайна загуба на трудоспособност над 90 %; процент лична отстъпка от застраховките; Год. проф. прегледи;

Проблеми от битово естество - когато проблема е свързан с комфорта на клиента го коригират за деня или на следващият, когато е свързан със служителя, може да почака. Когато - тогава.

Раздел "Заповеди" - вътрешни фирмени заповеди от които 117 са за санкции, които са в разрез с ТЗ. След които санкции, Ви се определя трудовото възнаграждение.

Отпуски - не може да се сливат с офиц.празници. Ако се случи все пак и ти позволят, писмена декларация, че колежките ти в офиса нямат нищо против, имат ли - няма отпуска.

Студентски отпуски - няма такова нещо. Те не са чували. Нищо, че има спец чл. в ТЗ.

Проф. развитие - нулево. Служителите взимат различни заплати, според заслугите си. Би било редно бонуса да е за това, но уви, не е. За 6 години, заплатата се е повишила с 200 лв, 50л лв. от който инфлация (Слава на нея).

Колеги: ако си роден под щастлива звезда да попаднеш със свестни (съвестни,разбрани) колеги ще е чудо, нямаш ли този късмет, дупе да ти е яко. Интриги, клюки, злорадстване, завиждане, драма, понякога и трилър...

Обобщение: лъскави офиси, голяма реклама, но уви слабо възнаграждение, уважение, никакво развитие. Голямото текучество само по себе си говори.
За временна работа става (стаж), на който докогато му издържат нервите и му изнасят условията. Аз бях до тук.

Ще следя с интерес дали този коментар ще бъде премахнат :)

Нямам никакви неприятни изживявания във фирмата. Всичко ми се обясни още на интервюто, всички бяха много разбрани от ръководството. В офисите, в които бях също случих на добри колежки. Лично на мен обучението ми беше много интересно и се справях добре с работата. Заплатата винаги може да е повече, но в сравнение с други брокери и застрахователни компании, които плащат в зависимост колко договри сте сключили, в ес ди ай си имате твърда заплата и бонуси, което не никак зле. Ако сте в по-натоварен офис ще получавате още по-добро заплащане. Има добри социални придобивки за служителите. Напуснах защото по принцип не съм от София, а съм студент и се върнах за няколко месеца в своя роден град. Иначе с удоволствие бих се върнала във фирмата някой ден.
Отначало се наплаших с всички тези мнения, факт че няма перфектна работа все ще има поне едно нещо, което да не ни допада, но като цяло не съм видяла нищо лошо или некоректно от ръководството на фирмата.

Още си чакам отговор на въпроса като толкова хвалите фирмата защо не останахте да работите тук ами сега сте бивши служители? Доколкото знам човек не бяга от хубавите неща. Ако наистина нещата бяха ок нямаше обявата им вечно а стои актуална в джобс. Или госпожа регионална ви е подкупила да кажете те нещо хубаво, защото са написани някои неудобни истини, които не и се харесват. Всичко лошо, което е написано тук е вярно.Опирът ми досега не научи, че щом за дадена фирма преобладават повече отрицателните отзиви то тогава всичко лошо за нея е вярно. Освен това всички бивши колежки, които се махнаха казват, че са в пъти по - щастливи на новите си работни места.

И като е така уваеми защо и вие сте бивши служители ами не си останахте да работите във фирмата? Като е тпквоа хубаво, защо нонстоп има текучество на кадри и от предната група от 10 човека останаха само 4? Дали от хубаво бягат хората а?

Уважаеми бивши недоволни служители, очевидно работата в Ес Ди Ай не е за вас. Това на което те учи фирмата е че успеха, високото трудово възнаграждение се постига с упорит труд, коректност, лоялност и това че има правила и те трябва да се спазват го има и в много други фирми. И ако искате работното ви място да е под носа, можеш да продаваш заленчуци на близкия пазар.
Извода е че работата не е подходяща за всички.

Искам само да кажа на всички бъдещи служители на SDI всички коментари тук са пълна измислица,писани от хора които нямат никакво желание за работа, работата е повече от интересна обучават те от до през времето на обучение ви се заплаща всичко какво повече искате за всеки преминал изпит ви се издава квалификация.Квалифицират ви напълно безплатно и нормално да дължите неустойка като решите че ви мързи да работите. Напълно коректни работодатели

Здравей в един от по - старите си постове съм описала целия процес на обучение. А той се състои в по - малко правене на полици и в повече правене на тестове. В началото при подписването на договора ще ти кажат, че спокойно имаш един месец до първия изпит а когато отидеш в залата за обучение ще се окаже, че всъщност е след седмица. Материалът по него студентите го учат 1 семестър. След като той мине ще започне тормозът по втория всеки ден вземане на материал, правене на безброй тестове, и натяквания от страна на обучаващата ако резултатите не са такива каквито на нея и се искат. Много колежки стигнаха до рев от стрес, аз на няколко пъти съм била на ръба на нервна криза.2 месеца трябва да лягаш и да ставаш с SDI. В един период сънувах полици и зелени карти. След това те пращат на 2 пъти на практика в офис и издържала не издържала Ниво 2 отиваш да работиш. Също така договорът е доста обвързващ да не кажа робски ако решиш да си тръгнеш преди да направиш 6 месеца във фирмата им дължиш 500 лв неустойка. 2 колежки прежалиха парите само и само да се махнат отдържаха им ги от последната заплата. И други хора също са го правили само и само да се спасят. Също така има яко двойни стандарти на един може да се дъни 4 месеца и пак му дават шанс преди да го изгонят а на друг не може след 4 смени му казват му връчват заповедта за прекратяване поставяйки го пред свършен факт без да му дадат право да се защити.Колежките, които ме обучаваха смятат и до ден днешен, че това решение е прекалено крайно, но какво мога да направя вече. Поне когато те те гонят не те карат да им плащаш. Как да се боря с двойния стандарт? Помисли си добре ако искаш да се сринеш психически и да дължиш после неустойки в името на свободата си опитай!

Здравейте, а може ли някой да сподели какво е обучението? Как се попълват полици ли, какви са общите условия по полица на различните застрахователи или нещо друго?

Мила , аз съм колежката от предходния пост за съжаление няма да се спасиш от неустойката ,макар ,че в групата ми имаше едно момиче ,което всеки път вземаше болнични след това и прекратяваха договора и се връщаше наново с друга група и някак си минаваше между капките .Две колежки от групата прежалиха парите само и само да се махнат .Едната по -късно се върна отново ,тъй като на новото място не и се получиха нещата ,но пак не беше много доволна .След това я уволниха решила един ден да не отиде на работа и сега е безработна може би това е бил начинът да се спаси втория път от неустойката .И за други случаи съм чувала , в който хора са прежалвали пратите само и само да спасят .Прецени си ако имаш нерви стисни зъби още 6 месеца ако ли не прежали ги и бягай .Мен ми се размина тъй като бях изгонена , изживях го много тежко , знаейки че на други хора са дали шанс преди това ,но всеки ми казваше да го приема като спасение .