SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Най-безумното място за работа. Никакъв шанс за развитие, липса на уважение, куп изисквания и смешни правила, заповеди, ниско заплащане.
Броя дните до изтичане на 6-те месеца, след които мога да се махна. Ще бъда благодарна, ако някой от щастливците, напуснали тази "прекрасна" фирма, сподели има ли начин да се спася преди този срок, и да избегна безумната неустойка.
За колебаещите се да започнат работа там - бягайте далече! Всички негативни мнения по-долу отговарят 100% на реалността.

Два месеца обучение, на което стресът е адски много. При подписването на трудовия договор ти се обяснява, че първия изпит, който ще държите по Приложение 3 е в края на първия месец а когато отидем на място в залата за обучение ни се сервира, че всъщност е следващата седмица а този обем материал студентите го изучават поне един семестър. След това няма ден без тестове и натяквания от страна на обучаващата служителка, защо резултатите ни не са такива каквито на нея и се искат, което докарва до нервна криза не една и две колежки от групата. Издържах Приложение 3 и Ниво 1 и ме пратиха в натоварен офис. Започнах да посвиквам, въпреки че правех грешки и имах монети на паника и точно когато мислех, че всичко е наред регионалната ме извика да ми каже, че не ставам и дори не ми даде шанс да се защитя директно ме постави пред свършен факт връчвайки ми заповедта за напускане. В същото време друга колежка дънила се по същите причини са я държали 4 месеца и пак са и дали шанс преди окончателно да я изгонят пращай ли я в онлайн отдела. Не ме е яд, че ме изгониха яд ме е, че има двоен стандарт как за един може втори шанс за друг не? Да не говорим, че има хора правещи къде къде по - големи издънки и ем знаещи елементарни понятия по гражданска отговорност, но още ги държат на работа.

Да си дойдем на думата, който ви каже че е много доволен от SDI значи ви лъже.
Заплащането за бранша е наполовина на другите брокери, даже и да са с по един офис.
За да вземеш 1000лв заплата трябва да си работил 12-15г
А за въпросните бонуси, равняват се на 2,3,6 и т.н. до 50 стотинки.Можеш да си докараш бонус само ако си в супер разработен офис, а те са само 4-5 бр. Нали не се надявате точно вас като нов служител да ви сложат там :)
Другото, наемат се хора с под средна интелигентност и с 0 потенциал за развитие( то за тази заплата....), повечето искат да си дочакат пенсията, вярвайки че ги осигуряват на това което получават.Истината обаче е друга, осигуровките са на минималана раб.заплата.Да не споменавам двойното счетоводство.
Та така, ако смятате, че никъде няма да ви вземат на работа, кандидатствайте в SDI, ще ви вземат.
Успех на всички ентусиасти.

Лично аз съм на мнение, че предложената среда и отношение на раководителите е отлично. Заплатата е нормална за стандартите на София. Спрямо резултатите те "възнаграждават". Нямам забележки. Разбирателство имаше, ако си вършиш работата като нормалните хора,няма как да останеш недоволен. Горещо препоръчвам.
Лек ден!

1. Лъжат за повишението на заплатата след 6 месец.
2. Една седмица преди и след национален празник не можеш да си вземеш отпуска. Забранено фирмена политика.
3. Отношението към теб е за някои хора може за теб не може.
4. Всички са заменяеми без шефовете.
5. Заплатата е ниска за сектора.
6. Има ГОЛЯМО текучество на хора.
7. В София през 2 месеца трябва да се обучат 30 колежки защото все си заминават.

Единствения плюс не правят проблеми за болничните.
Много хора си вземат постоянно болнични.

Добре, че има толкова мнения и бъдещите кандидати не се хвърляме на сляпо. Имам интервю в понеделник и се чудя дали изобщо да отида. Мислех, че това е една сериозно перспективна и добре платена работа, а то какво се оказа. Много съм разочарована от прочетеното тук и нямам излишни нерви за късане. Благодаря на далите мнения - и аз като вас нямам желание да работя благотворително.

Днес бях на "интервю" за работа като "Компютърен техник".
Дадоха ми анкета като последния въпрос беше какво възнаграждение очаквате, очевидно само този въпрос от въпросника ги интересуваше, защото още преди началото на интервюто, мениджър клон(поне такъв мисля, че беше) още преди да ми се представи - погледна полето и каза "Ами ние тук предлагаме 1000лв, виждам че очакваш повече (бях написал 1300)", отговорих че това е неприемливо (защото търсеха, според обявата човек с опит или поне имаха претенции за такъв), отговора беше "еми това е" и интервюто приключи.
По телефона никой не отговори за заплащане, та в крайна сметка загубено време за мен и за тях. С това заплащане може да си наемат някой компютърен техник от тези, който почистват улиците, тогава заплащането ще е адекватно на квалификацията.

В Ес Ди Ай работата е много, но научиш ли се всичко е ОК. Страшно коректни са по отношение на заплащане (да, парите не са много, но пък са платени винаги на време и редовно ги вдигат по мъничко). Ако случиш на добър офис определено и бонус можеш да си докараш и то доста приличен.
Двумесечното обучение дава един доста добър старт, а и го плащат. Няма друг брокер, който да инвестира толко средства и време в новоназначените си служители.
Но...... според мен огромния минус е клюкарщината в тази фирма. Служителите повече клюкарстват и обсъждат кой какъв е, отколкото да си вършат задълженията. Интригите са на ниво. Злобни колеги, които приказват зад гърба на всеки. Един дочул нещо, интерпретира го, втория го доукрасява и става мълниеносно разпространението из офисите. Ето това не понасях докато работех там. Звънят разни колеги да ти говорят кой какво чул, кой какво направил, кой какъв бил.... отвратително.

Аз съм бивша служителка, и искам само да кажа на бивши и бъдещи служители, че както си го направите Вие, така ще бъде. СДИ са коректни и всичко ви се обяснява още на интервюто и в договора. Заплатите са малки, но щом аз преди 4годни съм стигала 900-1000лв.значи може да се стига, но е с работа. За колегите зависи от вас. Аз се сприятелих с няколко дори и сега се виждаме. За клиентите също зависи от Вас. Не всеки може да работи с клиенти, но удоволствието е голямо, когато останат доволни от Вас, успели сте да ги успокоите и тн. Трябва здрави нерви и търпение, но с усмивка всичко става и това го казвам от личен опит.

Не си губете времето!!!!!!!