60К https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Ботевградско Шосе 264&markers=София,Бул. Ботевградско Шосе 264

Изключително кофти работодател. Всичко започва с обаждане от HR на което ти провеждат доста неадекватно интервю и веднага си одобрен. НА въпросите има ли място за развитие във фирмата, винаги се отговаря с да, защото текучеството е толкова голямо (по разбираеми причини, също така не уволняват хора) че не могат да си позволят да не одобрят някой. Фирмата се "разраства" със светлинни обороти и мениджъри се повишават на всеки месец-два. От некадърен, по-некадърен. Обещават място за развитие, но ако си дистанционно нает... забрави да имаш някакво развитие от агент. Но това не го казват на интервютата за да не си помислят хората че са дискриминирани (думи потвърдени от оперативен мениджър). Важното е да не си мислят, а не дали наистина са или не са дискриминирани. Но пък от гледна точка на тренинг срещу дискриминация, корупция и harassment на работното място са ненадминати. Първото нещо което минавате е тренинг как нито едно от гореспоменатите не се толерира... Пълна шега.
Никакви ползи няма от работата в тази фирма. Една умряла застраховка и това е. Няма бонуси (нито коледни, нито ако спечелиш служител на месеца, нито за рожден ден), няма мултиспорт карти. Само се тръби, че ще има и са в преговори от години вече. Явно са доста тежки преговорите, щом още не са постигнали консенсус. Фирмата прибира от служителите и от продажбите и НПС-а им толкова много пари, но им дават стотинки. Мениджърите масово лъжат, че не вземат нищо от продажбите на агентите, но на тях това им прави бонуса, за това толкова натискат всички да продават, защото вземат процент от отборните продажби. Всичко е до секундата разчетено и 2 секунди да стоиш повече на даден статус различен от Available и се започва едно трескаво писане и звънене. Ако не сте се научили да ходите до тоалетна по график, тази работа ще ви научи.
На почит са малоумниците. Така наречения CIS (Customer insight specialist) който се предполага, че има достатъчно знания за да помага на всички по един ден в седмицата, първо че не отговаря на време, второ не чете дори какво се пита. Един такъв го повишиха в трейнър, защото не се справял като CIS... Ако имате свободно време и обичате да ви тъпчат и лъжат, това все пак е мястото за вас в такъв случай.

Тотален бардак. Наема се куцо-кьораво-сакато. Мениджмънта е пълен със шуробаджанащина и сигурно се събират да си шравят суинг партита. Някои агенти се връщат от майчинство на мениджърска позиция.

Оперативните се множат здраво, но пък за сметка на това некачествено. Единият оперативен не може да напише един имейл без да допусне 15 грешки в 2 изречения. Ако се думкаш с мениджър, ставаш мениджър. Ако си кажеш мнението биваш смъмрян. Неадекватно място за работа, с неадвкватен мениджмънт и липса на паркоместа (ако ще работите в офиса и сте с кола). Успех на бъдещите мазохисти.

Аз член на мениджмънта или от човешки ресурси.......... хубаво е човек да се посмее малко....... не.....просто човек който отдавна напусна това място и който познава някои от трейнърите в Скай проекта и ми е любопитно от чия уста е излязло това изказване

В отговор на долния коментар:
Защо? Да не би да сте от отдел Човешки ресурси в същата компания и да се чудите кой дава честно и прозрачно мнение за компанията, та да му стъжните живота?

Много ми е любопитно в кой проект това и ако случайно е проекта Скай в София кой ти е трейнър?

Тъкмо минах обучението там и любимият ми момент беше към края като ни казаха, че ще сме на линия целия ден директно след обучението. Всички се паникьосаха и питаха трейнъра как ще работим като не сме подготвени изобщо?
Отговори ни се да не се фокусираме върху миналото, а да се опитаме да работим с това, което имаме.

Нов служител съм в нов "проект" както наричат отделните подфирми в този офис.
Работим от офиса и сме още в трейнинг. Фирмата ми беше препоръчана от познат - тъй като е на края на София ми я беше промотирал с това че прдлагат транспорт с шътъл или таксита независимо от смяната. HR рекламираха същото. В крайна сметка ни дадоха по 100лв (5лв на ден) за да се прибираме, аз съм на 4 билетчета от вкъщи... Рейса минаващ през офиса е на 30-40мин и най-често се налага да ходиш пеш 3-4км до най близкия транспорт. Вчера на 37 градуса се наложи да ходим до трамвай 22 - само 20 минути и много пот отне.
Според тях това е временно и в новия офис няма да бъде така но очаквах повече от международна американска фирма...

Здравейте, принципно избягвам да пиша и като цяло да давам лоши мнения за каквото и да било, но искам да споделя това, което се случва за втори път с конкретната фирма "ResultsCX" по-позната на повечето със "60k", преди 10 дни имах интервю при тях за позиция, която беше нова за мен, избраха кандидати с опит за което ги разбирам. Преди 3 дни, качват че набират хоря за позиция в която аз самият имам опит, минал съм им двете интервюта, които бяха под всякаква критика и при положение, че имат готов кандидат, който "много да харесали и ще се свържат при първа възможност за нови предложения", реших отново да кандидатствам и разбира се отново съм одобрен на първи етап и ми е насрочено ОТНОВО виртуално интервю...
за 7 юли от 1:00pm,
днес е 7 юли и 1:30h преди самото виртуално интервю, получавам имейл, че интервюто е отказано, без дори да е написана причина..

Най-отвратителното работно място, на което съм работил досега.
Подготвителният месец е изпълнен с материал, който е от слабо до изобщо нерелевантен с работният процес или не се засягат дори ключови аспекти от работата.

Всичко се учи в движение, необлекчено от факта че работните системи са неподредени и хаотични и често се въвеждат някакви промени, които не целят
удобството на работата на служителите.
За първи път работя някъде, било то в копроративна среда или където и да било, където вземайки отпуск или болничен по време на изпитателен срок,
се удължава периода до подписване на постоянен договор.
Споменавайки което, ако пренебрегнем ниската твърда заплата, има упоменат бонус за "добро представяне", който ако така или иначе постигнеш,
при 3 или повече дни взет болничен за месеца, бонуса отпада и трябва да си харчиш отпуските ако искаш да го запазиш. Бонусът (комисионна) за продажби
се представя като минимален и не чак толкова съществен норматив, които трябва да се постига и всичко допълнително е незадължително и е изцяло твой финансов стимул,
но забелязаваш как не се говори за нищо друго повече поради междуфирменни споразумения на 60к и Скай и сега 60к се натискат да постигат повече.
Виждал съм написано как мениджър да заплашва служители от свой екип със съкращения ако не постигат по-добри резултати от продажби.
Крайно деморализиращо е когато забелязваш, че хора, които не обслужват крайният клиент се отнасят пренебрежително с работата понеже не са те тези,
които трябва утешават клиентите заради нескупосано обслужване, а на теб ти се диша плътно във врата.
Отношението на клиентите, често е крайно грубо и обидно независимо дали е с уважителна причина или не.
За по свободолюбивите дори да не си и помислят. Двете почивки по 15 минути са строго фиксирани, както и обедната почивка от половин час, която не стига за нищо.
Ако закъснеете с 5 минути трябва да ги върнете на фирмата с извънреден труд. Познавам колеги, които са връщали извънреден труд по час и нещо поради технически повреди
извън техният контрол.
Не се развиват никакви качества, които могат да ти помогнат за бъдещe.

Единственото хубаво нещо в компанията са колегите.

За човек работил в кол център в областта на логистиката за международна корпорация, най-доброжелателно предупреждавам всеки търсещ информация за тази компания да се освободи от очакванията, които му внушават на самото интервю за стимулите с продажби и оценките от клиентите. Тези сладки обещания ще са причина за вашите сурови съжаления, че сте се вързали на трудово възпитателния лагер 60k / Result CX. Изобщо не преувеличавам, освен ако мазохиста във вас не е съгласен да го следят колко време стои в тоалетната. Имате право на макс 7 мин на ден, след което ще дължите на компанията всяка минута отгоре. Всяко отклонение от работното време с една минута, всеки статус различен от активен за обажданията ще отнема от резултата ви и следователно ще ви отдалечава от бонуса ви. Това никой не ви го казва, когато подписвате договор. Дължите предизвестие 2 месеца още от самото начало на подписването. Ако се откажете дори на втората седмица, след подписването сте задължени да платите 2 брутни заплати за неспазено предизвестие. Ако не ги дадете доброволно по закон те ще ви съдят с давност 3 години.
Млади хора, оставам на вас да изберете дали да си губите нервите и времето при този феодален експлоататор на ефтини и оборотни кадри. И дали накрая няма да им бъдете длъжник, само защото сте се съгласили да подпишете.