Софавто /img/frontend/nomap.png"

Здравейте,пиша относно опита ми със Софавто.Попаднах на интервю съвсем случайно там.Как се случи:Тъй като хоби са ми автомобилите,и то по премиалните такива,в работата си като мениджър в голяма фирма,се запознах с основните играчи,занимаващи се с внос на автомобили в Дупница.Така започнах да печеля и от коли,като хоби.Тъй като колите,които вземам,са на добри цени,едни от първи по сайтовете,а и не са масови и ги няма навсякъде,на няколко пъти служители,работещи в Софавто,са ми звънели по обяви за коли,които продавам,с цел препродажба разбира се.Говорим за автомобили 10-20 000лв макс,които са все още актуални и немасови модели.Та през юни 2014-та,сменях работодателя си и попаднах на обявата в jobs.bg.Тъй като ми е много позната материя и предвид богатия ми търговски и мениджърси опит,реших да кандидатствам за позицията.Бях поканен на интервю и отидох.Беше в 18.30 тъй като все още работих и неможех по-рано.Към 19.10,най вероятно вие г-н Златков влязохте и прекъснахте интервюто.Интервюиращата,се извини от ваше име,каза,че най вероятно и тази вечер ще се стои докъсно.Както и да е интервюто на момента приключи,супер неловко.Тръгнах си,излизайки от офиса,отпред на плаца с колите,вие бяхте строили всички и им говорихте на висок тон.Предполагам основателно.Това се случи малко след градушката,а и дочух да споменавате,че това не е отговорно поведение от тяхна страна.Дочух и,че никой няма да си тръгне тази вечер,преди колите да бъдат готови.Щом не са се справили през деня,ще работят през нощта.Предполагам се сещате кой съм,или пък ако не,бях паркирал черна Е65-ца с 5 затъмнени стъкла отстрани на офиса,вижте си камерите.Имах шанса да видя нещата отвътре,макар и да прекратихте интервюто ми така.Пак казвам,имали сте основание,но пък според дамата,всички служители ви били свикнали на поведението,тя самата беше силно притеснена.На мен не ми пука от такъв тип поведение и не ме смущава,тъй като и аз като мениджър съм свикнал да ръководя твърдо и успешно.Пиша това,за да изкажа съгласие с тези които пишат за викането ви,да така е,аз го видях без да съм назначен,но пък който дава поводи да му викат,ще търпи.
Относно поста на Мартин,не му прави чест.Да купиш Ауди А8 4,2 Бензин 2003-та година за 8300 с 2 спукани възглавници си е чиста далавера.1000лв им е ремонта.Дотук 9300.Приказките за разтегната верига,айде няма нужда.Това е допустимо и едва ли го е ремонтирал.Относно бобините и това не е драма.Относно регулатора на налягането и това се прави за малко пари.Най тежкия ремонт който съм правил аз на Ауди А8,само,че 2006-та и то през 2014-та,беше компресора на въздушното окачване.В Порше ми обявиха цифра 3400 лева,аз го купих от Виес Ауто в Септември от ударена кола за 430лева.Дадох 50лв за смяна.480 лв.Подмених почти всички тампони по предницата,тъй като колата така ми дойде от Италия-тропаше по асфалт дори.Дадох около 600 лева,в Порше пак едни 2800 ми обявиха.Колата я карахме и аз и жена ми тъй като е удобна и за дете.Минахме и за 7 месеца около 25 000км.Накрая след всички ремонти,спечелих малко под 2000лв.Но ремонти винетка,застраховка си ги броя в разходи.А и моята беше следващия модел и я продадох за 22 000лв на бартер за А4 S-Line 2006-та.От тази кола виждам как е спечелил Мартин едни поне 2000 лева въздушно,докато се перчи жена му с Ауди А8,верно стармодел,но пък А8.Аз при инвестирани 20000 печеля 2000 или 10%,а той на инвестирани 10 000,печели 2000,или 20%.И недоволен дори.
Относно,че колата е била без малък талон,предполагам е имала временен зелен.Най вероятно заради тъмни стъкла.Това не е проблем,ако си хитър.Аз съм регистрирал коли предимно БМВ-та черни дошли ми затъмнени и много красиви от Италия.Не искам да им развалям вида,минавам през каналите,правят ми се на отворени да махам,или спират от движение,ми да спират,ама през този един месец аз съм продал колата със зелен талон.Новия собственик да си прави сметка,ще маха ли фолиото или не.Аз лично съм продал 330xd E90 2006-,през 2013-та на бивш шеф на Регистрациите на КАТ-Пловдив.На името на жена му,която още работи на гишетата в КАТ Пловдив.
Та пиша и това,защото Мартин много добре е знаел,че колата няма талон и най-малкото е можел да попита,преди да я даде на жена си.И моята жена кара от години насам коли със затъмнени стъкла,ама си знае и е подготвена,ако я спрат.Ама като иска да е гъзарка,да си преценя.Ама явно и харесва,защото не кара Опел, без затъмнени стъкла-примерно.
Относно писанията му за велик и голям бизнес на Мартин,не му прави чест,особено като прочетох СМС-са,който е написал до Златков с разкаяния и молби,не е пичовско меко казано.
Какъвто и да е Златков,бизнеса си е негов и доказано си го менажира добре през годините.

Катастрофа с една дума.

Бобев,много си тъп.

Добър вечер,г-н Златков много се забавлявам като чета писанията ви , за разлика от ваши бивши служители се радвам , че поне името си мога да напиша над контекста. Така, тъй като наистина съм закупил 5 автомобила от вас ако трябва в следващото си мнение ще ги констатирам с номер на шаси за да си припомните. Изразих мнението си като клиент , но тъй като вие държите на публичността сега ще си изразя ясната представа като бивш служител, въпреки че, вече не работя при вас близо година все пак ми е интересно да си контактувам с вас, замислете се да не направите форум на фирма "Софавто", тъй като очевидно има интерес.Първо по темата, ако наистина бях закупил автомобила за продажба той нямаше да е още при мен, второ цената не беше 3 пъти по надолу тъй като Ауди а8 2002г в момента на покупката към 2015г беше на реална цена 12000лв,а аз го закупих за 8300лв с
упоменатите проблеми по надолу. Трето дадох парите на вашата каса в 10:30ч. през деня за колата и си я получих в 23:00 вечерта (само нотариус чакахме 2 часа). Както и да е стига за колата в предишното мнение ясно се изразих какво е станало.Радвам се, че повдигнахте темата за разводняването на екипа, който е бил във вашият сервиз или по скоро сервиз в кавички. Вие, не сте имали такова нещо до сега и няма и да имате. Годината в която дойдох при вас беше 2013г ноември месец, през този месец видях най-ужасяващата гледка в живота си един мръсен дападжийски сервиз с 5 мизерни и умрели от глад автомонтьора без никакви инструменти, които биеха с едни големи чукове по едни красиви коли, много грозна картинка.Вие нямахте една диагностика да си загасите сервизните интервали на автомобилите и ги карахте по външни сервизи да се възползвате от елементарни услуги. Заработките на тези същите монтьори се записваха на едни хвърчащи листове и разбира се вашите "компетентни" служители, с които сте ми се смяли не ги интересуваше за тези хора,които не получаваха парите си.Картинката беше следната, освен мръсните автомонтьори, които блъскаха по красивите коли които продавате, имахте 2 крика от 1967г , които бяха заплаха за тях , 2 неподсигурени канала и 5 гаечни ключа , паяжините от тавана се спускаха чак до земята а цвета на стените беше неопределен , да не си говорим за складовите помещения и гсм отделенията. Така нямам време да изпадам в повече подробности , но сега се сещам, че и филтрите на бояджийното ви отделение не бяха сменяни с години, тъй като по ваши думи бяха ужасно скъпи.Имаше един бояджия който чеп за зеле не ставаше от него или може би аз греша беше, вече демотивиран.Във момента след моето напускане от преди 9 месеца вие вече сменяте поредния управител сервиз - 2ри на брой , но персонала който аз бях създал и екипа в тази малка помия все още е там и мисля, че до сега по -добър екип не сте имали, дори и хората започнали 5 дни преди напускането ми за, което вие ми дадохте 3 месеца предизвестие.Аз се погрижих да не остане един служител необучен. Ако толкова много съм съгрешил защо 3 месеца не ме пуснахте да си тръгна бе г-н Златков?И доколкото си спомням аз си подадох молба за напускане, а не вие ме освободихте от длъжност. В монета имате Андрей момче 1989г набор бих казал доста добър бояджия , Илия -диагностик -бих казал един от най добрите вече , Огнян помощник авто-бояджия пак един от най добрите , не сте си и мечтали за такива хора.През юли , август и септември 2014г тези момчета са ви направили над 70 коли от градушка и още 30 външни и вие смеете да казвате , че е нямало екип. А доколкото "компетентните" колегите ви с които сте се смяли, когато ме няма може и да ме биете А колкото до злоупотребите имаше една от 180лв и си я заплатих по 10 имах договор за заем към вас за 1800лв, който си изплатих съвсем редовно . А цитатите, които прилагате нещо бъркате човека, в момента имам бизнес който ми докарва доходи повече от колкото вие можете да ми платите и жалко за простотиите, които чета от вас, тъй като все още бях клиент на вашата фирма, дори и на Автомивката снощи ми осраха поредната кола продадена от мен мерцедес е500 амг с рег. номер св7757 и изпратена при вас за козметика . Много жалко!Още много неща мога да разкажа , но това мисля че засега е достатъчно при следващото ви мнение ще ги доразкажа. Хубава вечер :)

Мишкари,колкото и да пишете за "СОФАВТО" разберете едно-Пълни смещни ци сте.Можете само да учите и попивате от Тони.

До ШИБАНИТЕ УПРАВИТЕЛИ!!! Нормално ли е да се работи по 20 часа нощно време при това да се прибереш към 2 и в 20 часа да се връщаш обратно!!! Нормално ли е да се налагат глоби по 200 лева и нагоре???Нормално ли е да се държат с теб като с СВИНЯ??? Кажете мили ОЛИГОФРЕНИ...Пълна анархия прибиват те от бачкане а заплащане под нивото!!!!Иначе представители на управата много знаят,спорят и дават остроумни коментари!ТЪПАНАРИ...

До „Анонимен” от 16.04.2015
Г-н Драгомир Стоянов, въпреки че не посочихте името си в изказването си/неясно защо/, свързвайки няколко обстоятелства и факти, стана ясно че това сте Вие. Бих искал да Ви кажа няколко няща в отговор на Вашите, меко казано, некоректни и с изявена интригантска нотка изказвания.
1-во: Заплатите като сума и време на изплащане, никога не са зависели от моето настроение! Същите зависят от конкретни справки, които се генерират на базата на конкретни данни, което както Ви е известно представлява безпристрастна и автономна система и не зависи от ничие настроение, още по-малко от моето. Не ми е ясно кога сте бил свидетел на закъснение на аванс или заплата, при положение, че /всички Ваши колеги са свидетели/ сумите се изплащат на точната дата от десетилетия. Ако е имало закъснения през годините, то това се е случвало в резултат на претоварване на Финансовия Отдел, за което съм давал разрешение да се отложи изплащането на възнагражденията с 1-2 часа и не повече.
2-ро: Според Вас „ Уважението” е „най-големия проблем на тази фирма”, но дали не визирате собствената си проява на неуважение по време на престоя Ви в нашата фирма? Да престоявате в дадена фирма, без да вършите нищо от възложеното Ви е реално демонстрация на Неуважение! Ако не сте наясно, ще ви обясня /отново/, че когато някой служител в структурата на фирмата не изпълнява съвестно или изобщо възложените му задачи, това рефлектира върху качеството на облужване на клиентите, както и върху качеството на работата и на останалите служители. Според Вас, как е възможно да Ви уважавам, след като не спазвате договореностите между нас, при положение, че сме ги изразили във взаимообвързващ ни договор, в който Софавто ООД към момента е единствената изрядна страна. Как да проявя уважение, при положение, че в следствие на Вашето неизпълнение, създадените проблеми се стоварваха за разрешаване върху мен-Управителя на фирмата. Освен това, дано помните, колко пъти се налагаше аз да ви обяснявам и разяснявам в дъъълги разговори какво включват служебните Ви задължения, какво представлява търговията, как се облужва автомобил и как се изпълняват поети ангажименти към клиенти. Колко пъти се случваше /минимум 30-40/да ви убеждавам да използвате елементарен органайзер/сиреч тефтер/, за да можете да си организирате работата така, че да не пропускате приоритетите си? Колко време още Ви беше необходимо, за да проумеете, че всеки дилър е отговорен за определен брой автомобили и същите трябва да поддържа в изрядно състояние, колко време е необходимо според Вас да разберете смисъла на два листа с правила и да ги спазвате и то не с друга цел, а за да печелите повече за себе си и за фирмата.
Бих искал да обясня на всички онези, които не са наясно с безумието в смисъла, на това което г-н Стоянов е написал и бихте го ви възприели като жертва, че Вие г-н Стоянов, не сте имали нито една глоба за времето на престоя си при нас. За непросветените, ще кажа че за да накарам дилърите в Софавто ООД да си вършат работата, е определена премия върху заплатата/която е много по-висока от средните нива в България/, която премия се дава в случай че служителя е изпълнявал качествено служебните си задължения през месеца. Ако има забележки през месеца по отношение на работата на дилъра, същия получава по-малка премия или не взима такава, но заплатата не се коригира. Така плащам два пъти за едно и също нещо – за КАЧЕСТВЕН ТРУД! Предполагам г-н Стоянов, че Вие и хора като Вас считат, че така наречения „Работодател” е длъжен да има само задължения, които да изпълнява безпрекусловно, независимо от това какво получава отсреща. И да! Ако Вие смятате, че сте глобен, след като не сте премиран – Нека така да бъде! Интересно ми е какво визирате в изказването си, че отношението ми към служителите е като към роби. Кой робовладелец плаща по две? Кой робовладелец губи ежедневно часове от времето си, за да се опитва да ви убеди да започнете да вършите задълженията си и да ви мотивира по всякакви начини да сте коректен служител. Повярвайте ми г-н Стоянов – моите робски усилия да се преборя с вашето нежелание да влезете в кондиция и да пожелаете да сте полезен, ме карат да се чувствам като ваш ратай.
3-то: Привилегиите във фирмата очевидно Ви карат да се смеете, както виждам и работното Ви време е доста продължително – „до 21/22ч.почти всеки ден”. Тук наистина и на мен ми стана весело, защото това не Ви се е случвало повече от 1 път във вашата „кариера” в Софавто. Но пък в отговор на Вашите терзания, мога да Ви уверя, че Вашите колеги – Дилъри, счетоводен и търговски отдел, разбира се и Аз сме оставали и до по-късно за да поправяме небивалиците, които постоянно сътворявахте. Както Ви е известно, много от колегите с които пряко работехте ме упрекваха за Вашите бездействия и демонстративно изразяване на неангажираност.
4-то: Относно „Тъпчеш на едно място”. Вие ме изненадвате с твърдението си. Наистина не съм подозирал, че в следствие на демонстрираната незаинтересованост,работоспособност и мотивация сте очаквали развитие??!Развитие във фирмата има, но не и за хора, които не дават нищо от себе си. Всеки работодател забелязва усилията, стремежа и желанието за работа и всеки работодател се стреми да запази такива хора за дълго до себе си, но съжалявам – Вие не сте от този тип служители. Това е и проблема на цялата ни държава – не е политиката, не е климата, не е местоположението или историята ни, а липсата на активност в хората, непостоянство в поетите ангажименти, липсата на съвест и липсата на желание за постигане на цели.
- следва продължение -

-Продължение-
Към всички Вас, които четете тези редове и онези надолу по сайта, бих искал да Ви запитам: Как бихте се чувствали ако срещу сумата, която плащате за дадена услуга или стока не получите нищо или това, което получите е незадоволително? Бихте ли искали да платите отново и отново, бихте ли били спокойни и доволни? С удовлетворение мога да кажа, че никога не оставям свои сметки неплатени, държа на това фирмата ми да е финансово изрядна към всеки, но за съжаление рядко получавам това, за което съм заплатил.
Г-н Стоянов, добре е да знаете че благосъстоянието на един човек зависи от неговите действия и/или бездействия, позицията в кариерата Ви зависи от това колко крачки нагоре по стълбата на развитието си правите всеки ден. Когато не се стараете да сте успешен за себе си, съответно сте неудовлетворен и обвинявате за неуспехите другите, а вместо да сте активен градивно Вие сте активен в сайтове, като настоящия, където негативността е заразна. И все пак за някакво Ваше успокоение ще ви кажа,че не сте единствен – тук в сайта за Софавто са писали много като Вас, чийто професионален профил е абсолютно идентичен на вашия.
Между другото бих искал да предложа на БГ Работодател, да не дава трибуна на анонимни хора, защото тяхната позиция в повечето случаи не е обективна, а и всеки достоен човек би трябвало да има доблестта да застане зад думите си. Смятам, че е добре ние работодателите да имаме коректив, така че да не се самозабравяме. Разбира се, че както има много некоректни служители има и много некоректни работодатели. Освен това, би било полезно да има място в мрежата, където и ние работодателите да имаме възможност да изразяваме мнения и да сочим нелоялните служители, нещо подобно на така успешните някога препоръки, които в последните години така глупаво забравихме да изискваме.
Г-н Стоянов – пожелавам Ви Успех, въпреки че се съмнявам да постигнете такъв при настоящата си нагласа, но пък хората се учат от грешките си понякога – Остава Надеждата!
Тони Златков – управител на Софавто
П.П. - А може би цялото Ви писане, което правите в сайта, го правите защото Ви прекратих изпитателния период. Може би не сме чак толкова лоша фирма за работа, след като освободени от длъжност като Вас хора, пишат за фирмата негативно , само защото са били отстранени. Може би трябва да си признаете сам пред себе си, че причините за тези „хубави” редове са именно отмъщение за това, че ви прекратих трудовия договор още в изпитателния срок. Много бих искал да видя човек като Вас, без каквато и да е мотивация за работа на следващото му работно място и какви биха били отзивите Ви за там. Но аз знам и пак ще Ви го кажа: „Неудачника винаги търси причини за неудачите си извън себе си.”
На бъдещи кандидати за нашата фирма бих казал: „Не вярвайте на всичко, което пишат отстранение от нашата фирма служители в този сайт!” До голяма степен тук от тази трибуна се изказват отмъстителни реплики, само за това ченякой некадърен служител е отстранен от работа. Разбира се има и някои обективни истини в някои мнения, но обективността е съвсем минимална. Бих написал на всички бъдещи кандидати за нашата фирма, че кадърния човек е ценен и уважаван. Освен това всяко споразумение със служител, което направим, в това число и финансово го спазваме най-отговорно. Често пъти служителите получават много повече от това, което сме се споразумяли предварително. Освен това не вярвайте на всичко, което пишат комплексирани хора, които са активни само и единствено, когато се крият зад анонимността си. Г-н Стоянов, както и на Вас Ви заявих, че бяхте на пробен период и Ви освободих, защото не получавах това, за което заплащах, както и Вие не бихте останал да работите за мен, ако Вие давахте всичко от себе си, а пък аз не Ви заплащах. Както Ви заявих, съвместната ни работа е двустранен процес, в който и двете страни трябва да сме доволни. Невъзможно е да Ви държа на работа, да Ви заплащам и да не получавам отсреща, това за което сте назначен.
Тони Златков – управител на Софавто ООД

До Мартин Бобев – клиент
Г-н Бобев, всички ние от Софавто се смяхме дълго на Вашето словоизлияние и най-вече на Вашия статут като „клиент”, при това и на 5бр. автомобили. Позволете да развенчая истината за господина, а именно: г-н Бобев е бивш служител на Софавто, освободен от длъжност „управител на сервиз”. Лицето беше помолено да подаде заявление за напускане, в следствие на установени многократни финансови злоупотреби, арогантно поведение към екипа, както и умишлено „разбиване” на екипа в сервиза. По отношение на статута му като клиент, г-н Бобев закупи наистина от Софавто автомобил. Автомобила бе обявен на цена 3 пъти по-ниска от пазарната, тъй като същия имаше забележки по техническото състояние.Забележките бяха обявени в едно с ниската цена на всички места, където рекламираме, както и на самия автомобил физически. Г-н Бобев беше уведомен за неизрядностите лично, както и направи своя проверка чрез техническо лице. Г-н Бобев забравя да каже че автомобила не е закупен за бременната му съпруга, а с цел препродажба и реализиране на бърза и лесна печалба. За разлика от Софавто, г-н Бобев продава автомобила без да го ремонтира на цена далеч по-висока от тази, за която го е купил/”качества” като алчност и безочие са типични за г-н Бобев/ и естествено възниква проблем. Ние нямаме вина за това, че Вие умишлено сте „пропуснали” да обясните на Вашия клиент забележките по автомобила, а точно обратното – уверили сте го че автомобила е в перфектно състояние и сега си „измивате ръцете” обвинявайки Софавто.
Има и още лъжи: Автомобилът Ви беше предаден за 1час и 30мин., а не за 12 часа, макар че целия ни екип Ви обслужваше с огромно нежелание. Защо ли? Ами бруталното Ви поведение- арогантно и надменността към колегите Ви е причината никой да не изпитва уважение към Вас.
Поредния бивш служител, който не може да възпре злобата си, вместо да се замисли и коригира причините за неуспеха си. За широката публика, пред която пожелахте да откровенничим, съм длъжен да кажа, че въпреки сериозните за мен мотиви да ви отстраня от длъжност, Вие имахте наглостта да се кандидатирате за управител на друг наш обект. Очевидно е, че нямате качества да ръководите екип, но не ми е понятно защо Вие не го разбирате. И за да не бъда голословен, ще си позволя да покажа Ваше съобщение, изпратено лично до мен:
Цитирам дословно:
SMS - 05.02.2015
"Тони виждам че има обява за мениджър автомивка. Ако мислиш че можеш да работиш пак с мен званни един телефон.Извадих си изводи след като напуснах мисля че можем да работим по добре.Ако не успех.Извинявай че пиша, но ми е неудобно да звънна.Мартин Бобев"край на цитата.

Странно, но след като нанесохте сериозни вреди върху фирмата, в следствие на умишлени ваши действия, вие отправяте молби да ви включим отново в екипа си, за да продължите да вредите.
За пореден път се вижда, как неудовлетворени бивши служители водят безсмислени битки срещу фирмата. Защо бе хора го правите, защо не насочите креативността си към създаване на стойностни неща? Грешки правим всички, и аз и вие, но защо не извадите правилните изводи от това и не се опитате да станете по-добри?
Очакваме още коментари, подобни на последните два, защото не сме се отказали да настройваме персонала си в съответствие с изискванията ни за качествена работа.
Тони Златков – Управител на Софавто ООД

Здравейте
каквото и да кажа за фирмата ще е малко!99% от написаното в другите коментари е вярно.
Заплащане:Повечето пъти е точно на датата определена за аванс и заплати,но зависи в какво настроение е Т.З.Налагат се глоби за всякакви малоумни неща.
Уважение:Точно това е най-големият проблем на тази фирма,никакво уважение!!!Отношението на Т.З. към служителите е като с роби.
Привилегии:Хаха,да работиш за благото на фирмата до 21/22ч. почти всеки ден,разбира се без допълнително заплащане.
Фирмена сигурност:Днеска си тук,утре те няма :)
Натоварване:Страшно много работа,което е нормално,но в мига в който вдигнеш глава ти се казва,че нищо не си правил цял ден и само си отключвал и заключвал коли.
Потенцял:Тъпчеш на едно място
Колеги:Имаше много кадърни и можещи,но заради отношението всички напуснаха,останали са няколко свесни момчета.
Работна среда:Страшно напрежение,заради отношението на Т.З. към всички всеки шушука и гледа да не попадне в полезрението му,всеки си измива ръцете с всеки.Един колега казваше,че молбите за напускане се раздават,като флаери.Има толкова много неща,който мога да напиша,но нямам достатъчно време.Като цяло работата е много интересна и разнообразна.Лошото е отношението и само заради това ужасно отношение си тръгнаха страшно много кадърни момчета.