Рапидо-Куриери ООД

пращам телевизор, застраховам го за 400лв - чупят го и ми казват, че няам да ми платят нищо, защото не е чисто нов. куриера не го провери преди да го вземе, не ми даде касов бон. ще се видим в съда с боклуците РАПИДО

Първо, искам да споделя, че горките куриери изобщо не работят до 18.00 часа. Няма ден, в който куриерите да са освободени в 18.00 часа. Работният ден приключва 19.30-20.30, а има и по-късни часове в които се приключва. Второ - осигуряват ги на 400-420 лв., а заплатата е по-висока, но естествено, че щом има работа, всеки си мълчи за осигуровките. Трето - доставките понякога са обемисти, тежки и никой по никакъв начин не им осигурява от фирмата съдействие или дори няма мотокар, с който поне от складовете да се улесни работата им. Отношението не е подобаващо, а за премии във връзка с извънреден труд - в извънработно време /който постоянно, ежедневно се полага от куриерите и служители/ не се заплаща дори със стотинка. Това е положението!

Искам да споделя своето лично мнение за Рапидо "Експрес". Реших да за първи път да използвам услугите на тази куриерска фирма, доставката на пратката им отнема вече трети ден, като първо куриера се опитал да ми я достави, забележете в 18:30ч., след като тяхното работно време е до 18:00ч. Много ми е интересно дали куриера е дошъл изобщо, защото на следващия ден, след като отново си очаквах пратката, ми казаха от офиса че адреса ми не е точен, не са информирани за кой етаж било и куриера дошъл в 11:00 и се объркал защото нямало посочен етаж, а отново забележете, сградата е на един етаж - фунциониращ, и сега като съм ги информирала че е партер вече ще дойде, как другите куриери влизат и питат когато търсят някой... само ние сме в тази сграда... Даден конкретен адрес, но куриера не смеел да влезне защото незнаел къде и кой да попита... а това ли квалифицирания ви персонал... когато искаш да си свършиш работата ще направи всичко... дори и ще влезнеш да попиташ...нямам думи сега все още ги очаквам.... Системата ви не работи, не може да нямате определен интервал за получаване на пратки и изпращаме на такива, вържете хората цял ден да ви чакат... имало фиксиран час който се заплаща... системата ви не работи... За първи и последен път правя такава голяма грешка да се обърна към тази спедиторска фирма!!! Споделям го за да са информирани хората, колко е "експресна" тази фирма. Благодаря!

Е няма такива тъпотии като тези отдолу на колегата "Аз съм".
Или са го изгонили за некадърност или е крадял и с гъза си.
Вярно е само че се скъсваме от работа, не си заслужава много за около 1000 лева, ама май само в Спиди взимат повече.

Във всяка фирма си има и добри и страни , не знам какво против имате Радослав Крумов , но според мен много неща не са или не стигат до него , благодарение на управата под него . Шефа специално е честен и добър човек , и както някои по долу са казали винаги ще ти влезне в положението , спазва обещанията си стига да са му по силите си , а хората които реално управляват персонала на фирмата , желаят техните работници и служители да извършват работа за около 4- 5 човека и да взимат заплата като половин човек. Често се случва да те затрупват с неща , които изобщо не са ти работа и се излиза с оправданието"Това не е работа на някой, това е работа на фирмата и тя трябва да бъде свършена , без значение от кого" . За това много хора наистина добри служители , които си вършеха или са си вършили работата , напуснаха/ли или са били уволнени просто , защото са поискали своето и не са си мълчали като послушни кученца. Това е положението никой не ви брои за личност , за човек и тн. Важно е да свършиш колкото се може повече работа за колкото се може по малко пари , без да си отваряш устата.

Искам и аз да изкажа мнение,не сте прави в коментарите до тук.Да започнем веднага,първо който мисли че Антон Сотиров е виновен за всичко греши много(той е маша в ръцете на отрепката Радослав Крумов),наричам гореспоменатата дребна душица отрепка защото наистина е такъв.Вярно плащат ти някакви пари НО за работата която ще свършиш за тях(да пикаеш кръв)мисля че не си заслужава.Та бащицата на фирмата ти е най добрия приятел докато не каже на свинята да те изгони като мръсно коте.Абе хора с 2думи уважаваите се малко повече и не работете при тези хора.

искате да работите безплатно,искате да работите докъсно,искатеда нямате личен живот и семейство.
РАПИДО Е ВАШИЯТ РАБОТОДАТЕЛ
ЗАПОВЯДАЙТЕ ОЧАКВАМЕ ВИ

Така накратко бих посочил следните неща за бъдещите работници в така наречената от мен(ПЛАНТАЦИЯ).Осигоряват те на минимална за длъжноста заплата,а всичко което вземеш над 320лв.е бонус,кой и как го формира ти няма да разбереш никога,то не ти и трябва защото си напуснал много преди да достигнеш истината(ИЛИ СИ ИЗГОНЕН)което е по вероятно.Та за ПЛАНТАЦИЯТА отиваш сутрин колкото можеш по рано към 6–6:30часа препоръчителен от мен час за да нямаш проблеми с ръководството,вечер си тръгваш по възможност някъде към 20–21часа пак заради РОБОВЛАДЕЛЦИТЕ,истискват те като мокра кърпичка и те захвърлят в кофата за боклук.Та                                                                                1.Пари няма.                                                                                    2.Пак пари няма.                                   С две думи ако имате алтернатива не се и замисляите да работите в ПЛАНТАЦИЯТА РАПИДО .

За всичко в тази фирма е виновен само и единствено РАДО КРУМОВ който не го е проумял е много прос човек,сега за работата тя е за целия китайски народ а заплащането като на суринамци,почваш на мизерни пари с обещанието че ще ти ги вдигнат някога и ХОП тамън да ти ги вдигнат и ето вече си уволнен,не се лъжете под никаква форма да кандидатствате в РАПИДО,а ако сте не ходете да бедете излъгани по особено грозен начин че работата е песен.Гаврата с хората е жестока и за БГ стандартите.Фирмата се разпада под зоркия поглед на управителя а той се прави на много велик.За да те накарат да работиш от по рано всеки ден измислят събрания,а работното време от 7 сутринта до 21 часа вечер много добре ако ти плащат извънреден труд ама уви и дума да не става.Като те поканят на среща почват да ти обясняват колко са велики, после как ще стават все по велики,а ти си мислиш е супер и след време разбираш истината.Пари няма само удоволствието от многото работа която няма край.

Rapido  Беше страхотно място за работа. Радо беше като баща на персонала. Сега нищо добро и подобно не мога да напиша, защото не Радо, а хора като Маряна и Стефан се опитват да ръководят хората. Но всичи виждаме, че за да видиш лицето на шефа, трябва да видиш персонала. И май за това уволняват без причина, защото хора като тях са безлични. Ако съм ви засегнал, то това е защото не може да се видите от страни.  За Сотиров просто...................................  каквото и да се каже е малко. Той си знае , че всички го ненавиждат. Пожелавам успех на всички, а за коментираните дано си вземат поука. Ако не сега то друг път. А доно, ама надали.