Рапидо-Куриери ООД

Никой да не започва работа като приемчик в тази фирма.те са некоректен работодател подписах договор на 05.08.2015 и на 12.08.2015 ми го прекратиха с обяснението че не мога да се справя с работата

ЗДРАВЕЙТЕ,
Много ми се иска да уточним с анонимния кандидат за работа, който се е явил на 27.07 за второ интервю за коя точно фирма става въпрос.Ако е за Рапидо за кой град? Няма зонален и регионален както пишете в коментара си. Аз отговарям за интервютата в страната и за мен и имиджа на фирмата е важно да уточним тези неща.Висока руса дама и позицията за която кандидатствате също са енигма. Ще се радвам на коментар от ваша страна.

На 27.07.2015-се явих на второ интервю за работа във гр Варна,часът за който беше насрочено събеседването 15:40.Бях там на време но,колегите ви не бяха приключили със човека преди мен и така още 20 мин.(да разбирам случва се)излезе кандидатът преди мен и след него излязоха една висока руса дама (съжалявам не ми се представи) и регионалният мениджър при което последва цитирам:
-Оффф има още(дамата)
Да уточня за времето от 15:40 до 16:00 вече бяхме двама за интервю.
Следващ етап:Чакаме още 10-15 мин за да могат зонален и регионален да си изпият кафето(и това го разбирам изморени са)
Дойде и моят ред поканиха ме покритикуваха ме малко за снимката на автобиографията(тук бяха прави никак не беше подходяща),започна да говори дамата и знаете ли какво се случи нейната надменност и самочувтсвие не и позволиха да се държи адекватно.
Равносметка:
1.Чаках 20 мин.за да чуя:-Оффф има още!
2.После чаках още 10 мин.за да пият кафе и да пушат !
3.И всичко това за да се срещна с надменно отношение и неприязън!
Къде отидоха отговорните хора който трябва да дават пример на служителите си.Нали за да се изкачиш по стълбата на успеха си дал пример на някого (показал си им как се прави)Къде отидоха стандартите за работа,къде е човешкото отношение!

Значи не знам просто как да изразя възмущението си от тази фирма. Чакам аз пратка, обажда ми се куриера и тъй като същият ден и час няма никои вкъщи се разбирама да достави пратката на следващия ден, като той ме пита към колко часа на мен ще ми е удобно, за да дойде, аз казвам 12.00-13.00 часа. На следващия ден вече 16.00 няма никакъв куриер аз звъня на този който ми се беше обадил вчера и получавам следния отговор:
- Абе, момиче не мъ занимавай сега, да си била вчера на адрес, а не да ходиш да се целуваш някъде и още кой знае кво, хахахаха.

Не мога да изразя възмущението си към този селяк пълен, свързах се с фирмата и те ми отговарят, че ще проследят случая и бля бля бля. Ако имах номера на собственика лично щях да му се обадя, въпреки, че се съмнявам да направи нещо. Е така е в скъпата ни родина, но в едно съм сигурна услугите на тази фирма аз повече никога няма да ползвам.

пращам телевизор, застраховам го за 400лв - чупят го и ми казват, че няам да ми платят нищо, защото не е чисто нов. куриера не го провери преди да го вземе, не ми даде касов бон. ще се видим в съда с боклуците РАПИДО

Първо, искам да споделя, че горките куриери изобщо не работят до 18.00 часа. Няма ден, в който куриерите да са освободени в 18.00 часа. Работният ден приключва 19.30-20.30, а има и по-късни часове в които се приключва. Второ - осигуряват ги на 400-420 лв., а заплатата е по-висока, но естествено, че щом има работа, всеки си мълчи за осигуровките. Трето - доставките понякога са обемисти, тежки и никой по никакъв начин не им осигурява от фирмата съдействие или дори няма мотокар, с който поне от складовете да се улесни работата им. Отношението не е подобаващо, а за премии във връзка с извънреден труд - в извънработно време /който постоянно, ежедневно се полага от куриерите и служители/ не се заплаща дори със стотинка. Това е положението!

Искам да споделя своето лично мнение за Рапидо "Експрес". Реших да за първи път да използвам услугите на тази куриерска фирма, доставката на пратката им отнема вече трети ден, като първо куриера се опитал да ми я достави, забележете в 18:30ч., след като тяхното работно време е до 18:00ч. Много ми е интересно дали куриера е дошъл изобщо, защото на следващия ден, след като отново си очаквах пратката, ми казаха от офиса че адреса ми не е точен, не са информирани за кой етаж било и куриера дошъл в 11:00 и се объркал защото нямало посочен етаж, а отново забележете, сградата е на един етаж - фунциониращ, и сега като съм ги информирала че е партер вече ще дойде, как другите куриери влизат и питат когато търсят някой... само ние сме в тази сграда... Даден конкретен адрес, но куриера не смеел да влезне защото незнаел къде и кой да попита... а това ли квалифицирания ви персонал... когато искаш да си свършиш работата ще направи всичко... дори и ще влезнеш да попиташ...нямам думи сега все още ги очаквам.... Системата ви не работи, не може да нямате определен интервал за получаване на пратки и изпращаме на такива, вържете хората цял ден да ви чакат... имало фиксиран час който се заплаща... системата ви не работи... За първи и последен път правя такава голяма грешка да се обърна към тази спедиторска фирма!!! Споделям го за да са информирани хората, колко е "експресна" тази фирма. Благодаря!

Е няма такива тъпотии като тези отдолу на колегата "Аз съм".
Или са го изгонили за некадърност или е крадял и с гъза си.
Вярно е само че се скъсваме от работа, не си заслужава много за около 1000 лева, ама май само в Спиди взимат повече.

Във всяка фирма си има и добри и страни , не знам какво против имате Радослав Крумов , но според мен много неща не са или не стигат до него , благодарение на управата под него . Шефа специално е честен и добър човек , и както някои по долу са казали винаги ще ти влезне в положението , спазва обещанията си стига да са му по силите си , а хората които реално управляват персонала на фирмата , желаят техните работници и служители да извършват работа за около 4- 5 човека и да взимат заплата като половин човек. Често се случва да те затрупват с неща , които изобщо не са ти работа и се излиза с оправданието"Това не е работа на някой, това е работа на фирмата и тя трябва да бъде свършена , без значение от кого" . За това много хора наистина добри служители , които си вършеха или са си вършили работата , напуснаха/ли или са били уволнени просто , защото са поискали своето и не са си мълчали като послушни кученца. Това е положението никой не ви брои за личност , за човек и тн. Важно е да свършиш колкото се може повече работа за колкото се може по малко пари , без да си отваряш устата.

Искам и аз да изкажа мнение,не сте прави в коментарите до тук.Да започнем веднага,първо който мисли че Антон Сотиров е виновен за всичко греши много(той е маша в ръцете на отрепката Радослав Крумов),наричам гореспоменатата дребна душица отрепка защото наистина е такъв.Вярно плащат ти някакви пари НО за работата която ще свършиш за тях(да пикаеш кръв)мисля че не си заслужава.Та бащицата на фирмата ти е най добрия приятел докато не каже на свинята да те изгони като мръсно коте.Абе хора с 2думи уважаваите се малко повече и не работете при тези хора.