Резбонарезни Инструменти Габрово (РИГ) ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Резбонарезни Инструменти Габрово (РИГ) ЕООД

С уваженуе към всички мнения..Я ми кажете една работеща фирма в региона сега....И като Ви стиска,защо не сте си открили фирма..Нямам нищо общо с тази фирма,от Габрово съм,ама с наясно ссъ ситуацията в региона..И както вървят нещата,дано не се радвате даже да получавате някаква заплата,защото много фирми даже и такава не дават...

заплащането е ниско уважение никакво докато варшиш работа те тупат по гарба после като те нарочат и си най некадарния и ван привилегии никакви сигурност досега имаше вече плашат с кризата и сакращения работното време доло горе се спазва потенциал за развитие никакав ако си лизач може да станеш началник цех ако не няма свястни пари а само обещания колегите биват ама зависи в кой цех си работната среда никаква, мрасотия навсякаде и нерви

Честити премии на всички.Батко ви пожелава приятни коледни и новогодишни ПОСТИ.Нека му пожелаем всички;да взема всеки месец така радостните 70лева и да..................

честито,на всички слуйители вав фирмята.доволни ли сте от новогодишните премиии

Кажте нещо и за цех Трявна моля ви.
мисля да почвам там работа.

В тая фирма полойеннието е много зле като се започне от заплатите.Те са на ниво от 2002г.Продължавам с уважението,такова няма нито от страна на началниците които всяка сутрин те подминават сякаш си най-големия парцал там като се стигне до някои от колегите.А машините са под всякаква критика,значи най-новите машини са на около 2 години и са само 3-4,като общият им брой в предприятието е над 400.Там може би има машини още от създаването на завода през 1939г.А да не говорим за условия на труд защото просто няма такива.През лятото температурите на места достигат до10-15 градуса над температурата навън,навсякъде като стъпеш или се докоснеш веднага си в масло,навсякъде е пълна мизерия.Вършиш много неща които не са твоя работа като например да си поправяш сам машината,да си търкашсам броиките след като има хора на които се плаща да го правят и още доста работи които не ти влизат в задълженията.Така ако трябва да описвам всички работи от които несъм доволен там няма да ми стигнат символите.Надявам се че съм ви бил полезен.

ВСИЧКИ ПРОФЕСИИ СА СИ УСТАНОВИЛИ СВОИ НОРМИ КОЛКО БРОЯ ДА ПРОИЗВЕДАТ НА ДАДЕНА МАШИНА.СЛЕД ИЗКАРВАНЕТО НА ТЕЗИ БРОЙКИ НЕ СЕ РАБОТИ, ОСОБЕНО ВТОРАТА СМЯНА СЛЕД 19 ЧАСА.НО ТОВА Е ТАКА ЗАЩОТО НЕ МИ СЕ ЗАПЛАЩА ДОПАЛНИТЕЛНО АКО ПРОИЗВЕДА ПОВЕЧЕ.ИМА РАБОТНИЦИ ПО ОПИТНИ ПО СРЪЧНИ ,КОИТО МОГАТ ДА СИ ЗАРАБОТЯТ И ПО ГОЛЕМИ НАДНИЦИ ЗА ДЕНЯ ЗАЩОТО РАЗЛИКАТА В ЗАПЛАТАТА В ПОВЕЧЕТО ПРОФЕСИИ МЕЖДУ СТАР И НОВ РАБОТНИК Е 30-40ЛВ.ТРЯБВА ДА ИМА СТИМУЛ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДА МАКСИМАЛНО КОЛИЧЕСТВО С ДОБРО КАЧЕСТВО НО ТОВА ДА СЕ ЗАПЛАЩА НОРМАЛНО ДОБРЕ.АКО СЕ НОРМИРА НАДНОРМЕНОТО ПРОИЗВЕДЕНО ЗА СМЯНАТА ОТ ДАДЕН РАБОТНИК И ТОЙ ДНЕС ЗНАЕ ЧЕ Е ИЗКАРАЛ 10ЛВ ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗАРАДИ СВОЯТА СРЪЧНОСТ ИЛИ ОПИТ ПРИ ПОВЕЧЕТО ПРОФЕСИИ ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА ЩЕ СЕ ВДИГНЕ ПОНЕ С 30-40 ПРОЦЕНТА.НИКОЙ РАБОТНИК НЯМА ИНТЕРС ДА СТОИ СЛЕД КАТО ПРОИЗВЕДЕ ПЛАНОВОТО СИ ЗАДАНИЕ А В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ТОЙ МОЖЕ ДА ГО ИЗПЪЛНИ ЗА 5-6ЧАСА КАТО ПРЕЗ ОСТАНАЛОТО ВРЕМЕ МОЖЕ ДА СИ ЗАРАБОТИ ГОРНИЦА ПАРИ.
НЕ Е НЕОБХОДИМО НАЧАЛНИЦИТЕ ДА СА КАТО НАДЗИРАТЕЛИ.НЕОБХОДИМ Е РЕАЛЕН СТИМОЛ КОЙТО ДА Е ИЗВЕСТЕН ОЩЕ НА ДЕНЯ ЗА ТОВА ЧЕ СЪМ ПРОИЗВЕЛ ДОПЪЛНИТЕЛНО НАД ПЛАНОВО. АЗ ТАКА МИСЛЯ...А ТИ.

Ужасна среда, примесено с неграмотността и простотията на xора, като тези, които управляват това шибано производство, и като тези, които само карат за надника там и са все на някои човек, като Таня Димитрова, Минка Иванова, Диана Боева и всички други то се знае кои са, тези същите, които натискат за мижавите заплати на работниците, а те се гушат с по 10 000 лв. премии, банкети и т.н .
Това е фирма с неграмотната администрация - пародия, в която средната възраст на личния състав е 50 години, в която от тъпи разсъждения на xора от генерацията на Тодор Живков не може да се върви напред.
Ако сте решили да си подавате документи за кандидатстване за работа там НЕ го правете ако имате такива познати разубедете ги защото работата там е само губене на време, xората които искат да се развиват или са новаторе не са добре посрещнати там.
Надявам се това, което съм написал да ви е от полза ако не ви разколебае то поне да ви посаветва.

vsi4ko koeto pro4eth e istina,ne6ata nikoga ne 6e se opraviat dokato rabotnicite ne se vdignat na sta4ka.dobre 4e sa romite vtasi firma ina4e ne vigdam koi 6e im raboti.zatova hora neka o6e da napuskat ida ne se vra6at...da gi vidia togava.

Здравейте Колеги!!!
Радвам се на вашите възмущения :) и съм съпричастен към мъките и трудностите които сте преживяли там.Вдъхновен от вашата поезия и аз реших да споделя моята гледна точка за условията ма труд на които е подложен бедния данъкоплатец за да свърже двата края.
БОГАТА ФИРМА-БЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ :(
Началниците са под всякаква критика!Като се започне от най-низше стоящия .Така наречения МАЙСТОР(докер,товарач но не и човек на който може да измайстори нещо).Това са хора с големи езици които лижат шефовете.Жалка картина :( А за по-нагоре нямам думи.Случвало ми се е по време на една много съдена смяна да се топля около калорифера а началника да обикаля около прозорците в 3.00 сутринта да види дали работим,че паричките са му малко и търси кои да резне от премийка(5.о5 лв./удръжки 1.00 лв. за ремонт на кенефа).Другия главнокомандуващ РИГ ЕООД ако не спи то вика по цял ден из цеха.Няма спиране.Вика по 25 часа на ден (става един час по рано).Учените трябва да го вземат да го изследват.Този човек е феномен.Толкова викане и не пресипва.Този човек не е за какъв да е доктор, а за специален доктор.Заплащането крайно недоволно.Заплатата ти се определя от колегата ти.Недай си боже да е и той лизач.Тогава всичко свършва.Отиваш при началника и го молиш да ти вдигнат заплата някои лев , а той ти вика 'Чакай да се поуталожат нещата и тогава'.И така месец след месец.Влязахме в европейския съюз и пак не се 'уталожиха нещата'.М***** си е**** хора.Но това не е края :D
Има и синдикати като всяка една фирма,ама и те лижат.От казармата хората излизат по-умни от колкото от тази фирма.Условията са под всякаква критика.Силикоза,масла,вредни изпарения и др.Спрямо колектива
мага да кажа че само 5% стават , 50% роми и 45% хора които вдигат краката заради шефа,защото шефа много бачка и има тлъста пачка Обаче не кара резачка :D
Тези там са като Наполеон(разделяй и владей) и луди като него.Качеството е екстра!!!На фона на машинната база(не е важно машината да работи,а важното да бъде пребоядисана)!Няма никаква мотивация за работника :( затова и изгубиха много ценни кадри,хора с големи потенциали за развитие.Избягаха младите хора.Останаха само ромите.Те работят на ниски заплати и са доволни,а през свободното си време си докарват някой лев на частно във фирмичката.После имало много загуби !?!Това са хора които ходят всяка година на най-големият мострен панаир в град Пловдив за да следят новите технологии на пазара,ама хората са казали 'очи пълни ръце празни'.Вместо да си взимат париците и да ни вадят душиците да всеки три месеца да си отрежат от техните тлъсти премии и да подновят малко материалната база.Да привличат хора с образование които да могат не само да работят на новото оборудване но и да го поддържат. Да не се блъска с чукове хамалската като някой бански селянин.Общо взето всичко е под всякаква
критика с изключения на малки подробности за които неизказан и да се хабя.Мога само да ви кажа така колеги:
Махнах се и не сбърках за това.Работа има и ще има на всякъде и по всяко време за много по добри условия и пари.Докато човек работи за РИГ ЕООД няма да има свободно време пари.Затова правете си сметката.