Либра АД / Libra AG /img/frontend/nomap.png"

Либра АД / Libra AG

Може би съм поредния бивш служител на Либра ЕАД. напускането ми беше по мое желание. Работната среда е мека казано ужас. Колегиалност нулева. Не мисля обаче, че безхаберието и некомпетентността са на най-виските нива - имам предвид тримата дитректори. Според мен причините са на по долните упреавленски нива - шефовете на отдели, складове и пр. Там е най-голямата селяния и простотия. Аз не препоръчвам на никого да започне работа там. Общо взето по отношение на изисквания от персонала са като геманците - строги и много взискателни (дори бих казала очакват невъзможни неща, както каза някой - с трици маймуни...), а по отношение на соц. политика за кръгла нула - типично по български! Принципа на роднинство и гъзоблизничество е основен. Така че колкото по малко мислиш и колкото по-безропотно изпълняваш толково по-добре. Такива хора се толерират. Успех и здрави нерви пожелавам на работещите и бъдещите служители на Либра. А голямото текучество гори само по себе си.

"В момента работя в ЛИБРА и съм много доволен. Това което пишете са пълни глупости. Микроклимата е много добър, заплащането също."

А мекерета, които пишат подобни постове, навярно получават шефските заплати и идват на работа, когато на тях им е удобно.

Оценките говорят достатъчно красноречиво за какво иде реч, правейки дисекция на фирмата с иначе гръмкото име ЛИБРА. Високите етажи са със затворени очи и уши, средните етажи се опитват някак да лавират между недоволните си подчинени и изискващите чудеса шефове. Тук с трици маймуни се ловят. Свръхтекучество на кадри, което отежнява неимоверно работата на персонала, поддържа напрежение и психологически нездравословна работна атмосфера. Липсва всякава връзка между отделите. Оправдавайки се с голямата конкуренция, клиентите са разглезени и загубили всякакво чувство за толерантност. Малък пример за последното е несъобразяване с работното време(ако изобщо може да се говори за някакво фиксирано такова) на обслужващия ги персонал във склада. Софийската върхушка не се съобразява с условията и капацитета на филиалите. Желанието ми е работодателя, наречен Либра АД, да прочете всички тези мнения и да се позамисли малко. Господа Богопомазани, не си затваряйте очите за последното, което ще отправя конкретно към вас: Простосмъртните вече си знаят цената на труда, пазара е богат и за да сте на върха е хужно да имате здрава основа или инак казано доволни работници. Напревете го да е така, вгледайте се малко по-далеч от носовете си, поколенията се менят, робските душици измряха.

Либрата е супяр! Всички са супяр!

Това е голяма фирма-да, но какво става в нея само работели там знаят. В Пловдив картинката в момента е следната-шефа е без всякакъв мениджърски опит, арогантен към всички работници, безотговорен към клиентите. Има няколко мастити фармацевти в града към които е по-внимателен. Останалите не им обръща достатъчно внимание, логично за позицията му. С всички в склада се държи надменно и унизително, не зачита труда и усилията на никой. Има няколко дилърки и секретарката, които ..... работят малко по-спокойно. Заплатите са смешни. Иначе самата фирма е много голяма и оборотна. Дано само в Пловдив е така кофти положението.

Трудно е ако си извън приятелския кръг и нямаш роднини. Доста грубо и просташко отношение към човека. Ниско заплащане и никакъв шанс да проявиш силните си страни. Много унижение и никакви права. Фирмата е хубава, но доста селяния има във високите нива. Много голяма е гаврата с хората, които могат, знаят и имат какво да дадат на фирмата. Можеш да работиш и 2 години и да те третират като профан, можеш да си от 3 дни, да не познаваш лекарствата и да ти делегират права на работник с 5 годишен стаж ако си симпатичен на началник смяната. Няма никакво значение колко грешки си допуснал- важното е да си от приятелския кръг и да си пасвате на клюките. "Пази боже сляпо да прогледне"....

Просто не е за предпочитане фирмата

Izob6to ne sam dovolen ot tazi firma bachka6 ostava6 do kasno i pak ne si si svar6il rabotata savetvam vsi4ki da stoiat dale4e. Ima edin otdel v koito ako ne sedi6 do kasno ne si simpati4en na 6efkata si. Neiasno zadadeni zada4i nikakvo obu4enie ne ti osiguriavat. Glavnata i zam glavnata s4etovoditelka za ujasni

преди фирмата да бъде купена от н.фирма беше добре но от 2г.е ужас.некадърни и алчни шефове,шуробаджанащина на 100.