ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Света София&markers=София,пл. Света София

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Тези от Човешки ресурси си нямат идея какво се случва по отделите, та какво остава за шефовете по-нагоре. Нали сега изходящите интервюта се попълват на компютъра , вместо очи в очи да каже човека каква е причината - както в случая с тая служителка Елена.Едно предупреждение да свие перките- иначе вънка.

За колцентъра бих могла да кажа, че тая дебелата Елена от сибанк е най ужасния човек само върти интриги зад гърба на абсолютно всички и иска да ги скара. Тя ме отказа от работата там иначе другите колеги са свестни

За тези двете разбрах, че са били май от Алфа банк-тая дебелата е много гадна - само слухтари и топи колегите, а другата е според ситуацията- сега може да каже за нещо да и след малко се кълне, че такова нещо не е казвала.Как да работиш с такива хора-трябва да си с железни нерви. Аз заради тях се отказах от работата там.

Здравейте, ако решите да кандидатствате за работа в кол центъра на банката, трябва сериозно да си помислите- само като проверите, че непрекъснато от година има обяви за работа в отдела и отново и отново се подновяват. Това е достатъчно човек да се замисли защо има такова текучество и никой не се задържа там- наистина има и нощни смени, които са убийствени.В кол центъра на екс Сибанк има една дебела крава 200 кг, която се държи като управител и само командори , а шефката е дърта чанта, която се мисли за 20 годишна с непристойно поведение и некомпетентна.Едва ли човек може да издържи в такава атмосфера повече от 2-3 месеца.

До долният
Заплатите са каквито си договориш- около 750-800 лева нето. Работа е телефонист в кол център.

Здрваейте,

Има ли някой ,който е работил в отдел Събиране на проблемни вземания и съответно какви са заплатите?Благодаря предварително!

Вероятно все още има много хора, които си мислят, че хората в банките, т.нар. "банкери", взимат някакви десетки хиляди левове заплата и цял ден си "клатят краката". Аз лично съм го чувал с ушите си това от много хора. Все някакви приказки от сорта на "в банката си на лека служба", "там си почивате и накрая взимате пари" и т.н. Който е мераклия да работи в банки, да си знае, че това въобще не е така. ОББ беше гръцка банка, от скоро е белгийска. Гърците опитваха да оправят много неща, но българският мениджмънт саботираше много яко. Мениджъри и хора на ръководни позиции са навързани като свински черва. Кой с кой бил съсед, кой с кой бил съученик, кой с кой бил любовник. И т.н. Все близки приятелчета се бяха събрали. Т.е. връзкари. Около 95% от хората са връзкари, даже и от тези които не са на ръководни позиции. Дори и по-дребният персонал е събиран на принципа на протекциите, "аз го познавам тоя, добро момче е" - "ох, добре, кажи му да му изпрати CV". И така нещата се подреждат. После се кефят как са наредили на работа някой, а наредените се чувстват някак длъжни на хората които са ги взели без никакви качества на работа. И така едните си спечелват мрежа от доверени хора, а банката реално губи от зависимостта на някои хора на дадена позиция. Именно когато някой е зависим от лоялността си към друг човек. Естествено HR-ите на ОББ са били винаги некадърни за да схванат това. А на всичко отгоре и сред тях се сещам за зависими (примерно едната е любовница на един по-влиятелен). И на всичкото отгоре си остана в ОББ след сливането с белгийската банка. Никой не посмя да я махне. И те така, сега ще си сърбат попарата с нея. Имена не казвам, но и без друго всички работещи там се сещат вероятно и сами. Сега пък последните новини са, че онези адски изчадия от т.нар. "Компетенс център", ще се настанят като кукувици наготово в чуждо гнездо и ще продължават да наглеят искайки високите си заплати. Да не говорим, че там мениджмънтът също беше отровен и също саботираше гърците. Плетат интриги с много отдели защото с доста от колегите работиха, взаимовръзката с тях е дебела. И сега усетиха, че белгиецът дава повече пари и веднага всеки е почнал да ухажва мрежата си от другарчета, да дойдат и да си наместят задниците и да се налагат кой как ще работи. Бизнес анализаторите са им най-големите слабаци и сега вместо да ги уволнят всичките до един дисциплинарно, те ги прибират. Обаче играта е съвсем друга. Ръководството на белгийската банка си е направило сметка как да придобият ОББ от гърците (и факт - вече ги придобиха), направило си е сметка и как да отслаби NBG Group в източна Европа (като обезкърви банките откъм нов продукт, понеже като отнеме и последните останали програмисти и слабаците бизнес анализатори, няма да има кой да е движеща сила). Факт е също, че вече има интерес от други банкови групи, да закупят банки, които бяха част в тази група. Очевидно тези неща в този бранш се случват още с началото на мълвата за поглъщане. Ако има човек, който да пусне достатъчно силен слух, репутацията се променя за броени часове. По много неща си личи, чак прозира дългата ръка на белгийците в изразяването на желание от други собственици да закупят други банки от гръцката група. Само дето и те малко са се изложили, като не са си направили много добре сметката, че пускат змия в пазвата си - българският мениджмънт на ОББ и този на Компетенс центъра, който е със силно лоби, включително политическо. Или пък си имат едно наум? :) Кой знае. Времето ще покаже. До тогава, простосмъртните нека си бачкат на заплата между 600 и 1200 лева. А техните мениджъри и ръководители в това време са на между 5000 и 10 000 лева. Но за там, уважаеми кандидат банкери..... За там няма обявени позиции в сайтовете за работа. За тези места отново трябва да си препоръчан от когото трябва. Ако си случаен, нямаш шансове. Ако ще и много умен да си и голям оптимист, че "ама аз ще им покажа, че много знам и много мога и ще се докажа", това няма да помогне. Най-много да ви намерят цаката и да ви уволнят или накарат да се махнете сами. Не го казвам случайно, а защото вече се е случвало. Еххх, а в същото време хора с мозък гладък като яйце, си получаваха хилядарките и сега са в западна Европа (Швейцария, Люксембург, Австрия... Лондон). Хората които бършат задници, прибират трохички, а другите викат "Имаме мениджърски опит". А сега сравнете началото на коментара с неговия край!

Толкова са го закъсали,че ние си плащаме спорните карти към Мултиспорт на цена от 38.40лв! Повечето фирми или искат до 20 - 25 лв или ги плащат на служителите си. Ползвам личния си телефон като служебен няколко години , защото служебни няма. Увеличение на заплатата е мит. Работа има постоянно. Има отдели в които всеки прави каквото си иска,контрол няма. Когато си непушач бързо ще разбереш в кой сгради се пуши в стайте.

Привет на всички.
Много ми се искаше да коментирам какво се случва в банката ,защото на шефовете не им пука. Поне "новите" служители или тези които искат да работят, да са наясно какво ги чака. Работното време се спазва на 90%. Промениха трудовия договор за работните часове и вече може да се работи извънредно без да се плаща. Дадоха 3 дни отпуск отгоре. От както ОББ и Сибанк се сляха ,заплатите трудно идват на време. Вече имаше един случай в който не получихме парите си в срок. Парите бяха преведени на другия ден... От както директор е Андронов парите идват следобед към 16:30 , за :да "разпише" правото на превеждане. Това не се случваше никога за толкова години при предните директори! Там още в 8 часа сутринта си получавахме заплатата. На колкото пари започнеш в банката на толкова оставаш. Няма бонуси вече. Няма стимули. Всеки е за слава. Не мога да кажа нищо положително. Дори нямаме химикалки.... пускат се едни заявки за канцеларски материали които не се носят... Ако нещо не се счупи и залепи и не се счупи пак не се сменя. Столовете на всички са МЕГА НЕУДОБНИ. Може би защото са от началото на създаването на банката. Срамно е когато ти трябва кредит и ходиш в друга банка да теглиш ,защото то тук лихвата е по- голяма. Нямаме кредит на преференции. Единствено дават (помощ) пари за дете,смърт или брак. Еднократно разбира се. Андронов не знае как да стимулира работниците си. Всичко е в ръцете на секретарките му. Все пак е с възможности да управлява малка банка. Сега като банката е голяма , не е за него толкова работа. Хора не си губете времето с това нещо. Има много неща които не мога да пиша,защото ще ме съдят за изнасяне на информация. Имаме договор който не позволява да работиш на второ място. Хем ти дават малко пари хем не ти дават и да доработваш някъде, за да живееш....

Hello everyone.
I really wanted to comment on what's going on in the bank because the bosses do not care. At least "new" employees or those who want to work are aware of what is waiting for them. Working hours are kept at 90%. They have changed the working contract for working hours and can now work extraordinary without being paid. They gave 3 days of leave on top. As both UBB and Cibank merged, wages were hard to come by. There was one case in which we did not get our money on time. The money was transferred the next day ... Since Andronov is the director, the money comes afternoon at 4:30 pm to: "transcribe" the right to translate. This has never happened for so many years with the chief directors! There, at 8am, we were getting our salary. As much money as you start in the bank, the more you stay. No bonuses already. There are no incentives. Everyone is for glory. I can not say anything positive. We do not even have pens ... there are some requests for stationery that is not worn ... If something does not break and stick and does not break again it does not change. The chairs of all are MEGA UNUSUAL. Maybe because they are from the start of the bank. It is shameful when you need credit and you go to another bank to draw, because here the interest is bigger. We have no credit of preferences. They only give (help) money for a child, death or marriage. Once, of course. Andronov does not know how to stimulate his workers. Everything is in the hands of his secretaries. Still, he has the ability to run a small bank. Now that the bank is big, it's not so much work for him. People do not waste your time with this thing. There are many things I can not write because they will sue me for information. We have a contract that does not allow you to work second. Hem give you some money and they do not give you and work somewhere to live ....

Желаете да работите за ниско заплащане? ОББ е за вас. Пиб или Пощенска дават дори по-големи заплати от ОББ и то с рсзлика повече от 30%. Банката вече не е за сериозни хора. Икономиства и пести от всичко,дори дребни консумативи като хартия... Дават фалшиви обещания. Наистина трябва да няма на къде,за да сте тук. Няма никаква социална политика вече. Всичко е замръзено от преди 7 години.