ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Света София&markers=София,пл. Света София

ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Мале, като чета направо лошо ми става.Не ви ли е срам да стоите за толкова малко пари - защо просто не си теглите въжето ако никъде другаде не ви вземат?

В Централно Управление 80% от служителите взимат по-малко или около средната заплата за страната. Сами си направете сметка.Със сливането намалиха доста заплати, така че сега действително касиерка в Лидъл взима повече от експерт със стаж, висше образование и чужд език. Класове няма – каквато заплата си договориш при постъпването, считай, че следващите 10 години ще взимаш същата заплата.Иначе стрес, напрежение и много работа – колкото искаш. Ако ви се работи само за стаж и джобни, с които да ходиш на работа в центъра на София – заповядайте.

Заплатите са конфиденциална информация. Няма как някой открито да си признае колко взима. Мога само да подскажа,че вече прпдавачите с средно образование по карталните магазинчета взимат повече нас. Срамно е за банка с над 11млр. Капитал да не уважава всички служители еднакво. Има постове които взимат добри пари и сходни които взимат наполовина. Всичко вече е на кой, кой е човек. Разочароващо е. След сливането върнаха банката с 20 години назад в много отношения.

И все пак никой не написа размерът на заплатите в ОББ/Сибанк? Нека някой да напише някоя и друга цифра.

Положението в цялата банка е трагедия,смешни заплати,шефовете и хората,които са на по високи позиции са връзкари и ги мързи да работят.Все по-зле става.Всичките продукти,които предлага банката са тотал щета,всекидневни пробеми със ситемата на банката,недоволни и с право мрънкащи клиенти,а има и доста некадърни колеги,ама за тея заплати толкова.Повечето кадърни колеги се разбягаха отдавна.
Които иска да го мачкат и да работи за без пари,нека да кандидатства в обб.

Аз лично, съм възмутен от особата Ася Красничи.

Все пак, нека разкажа какво се случи, когато кандидатствах един път за работа там. Отидох с 10-15 минути по-рано. Не знам колко точно. Просто така се случи. Тръгнах и се озовах там по-рано. Но все пак, важното е, че не съм закъснял кандидат! И една груба лелка от охраната ме изгони на студа. Даже като влезнах при нея, там минаваха някакви други хора и се спряха да си говорят, пък мен все едно ме няма и все едно съм някакъв непотребен парцал. Чаках си да се наситят от разговори и най-накрая се стигна до мен, след като пробитата леличка от сигурността, с изгнили зъбки реши, че най-после може да ме удостои с божественото си внимание. Мен, нищожеството, което не е толкова важно, колкото това да не си миеш зъбите, дори когато си представително лице на охраната на голяма банкова институция. Тя, мен да ме удостои с внимание. В смисъл... сещате се! И, каза ми лелката, да отида да чакам на студа. Чаках си на студа. В нормалните фирми те настаняват в някакво помещение, чакалня, все тая. Но не чакаш на улицата, да те вали дъжд, сняг, да те хапят уличните Бенджита и Шаровци.
После, влезнах вътре и трябваше да чакам между етажите. А там едно клето столче. Да се чудиш, ако седнеш, дали ще се изцапаш, ще хванеш някоя бълха или ще се разпадне и ще паднеш да се пребиеш. И закъсняват! Значи, мен ме накараха да стоя на студа и да мръзна навън, а те поле закъсняха за срещата с поне 15 минути. Поне 15 минути съм седял като висящ носен секрет, да чакам до едно кирливо столче. Накрая дойде тая, Красничи. Визия на фолк мутреса. Застаряла нагла леличка. С отвратително високо самочувствие, вдигнала носа нагоре. Чак още малко ако вали дъжд, ще събира дъждовни капки и ще се удави. Седнахме на едно мръсно бюро. Имаше трохи по него. Явно някой беше обядвал там. Или правил следобедна закуска. И стаята пълна с прах. Като влезнеш и започва да ти лепне по гърлото. Както и да е. Та, започва същинският "разговор". Присъстваха две женици. Тая Красничи и още една, другата не я помня по име, но тя поне беше някаква по-скромна. И се започна с едни просташки въпроси. Всеки в личното си време може да бъде какъвто си иска, но когато е на работа няма право да се държи като селска мутреса. Абе, хора, турбо селянка ви казвам! 500 конски сили! Никакъв стил, никакво корпоративно поведение. Всичко беше в стила на кич, пошлост, арогантност. Даже после един познат от банката ми каза, че тя май нещо го играе там... като едва ли не да ги консултира баш по частта с корпоративната култура. LOL! Не разбрах точно длъжността, но то няма и нужда. То такава и за сервитьорка не бих я наел, а те я сложили да избира хора и да си предава важности с "култура". Лелееее!!!
Да ме извиняват сервитьорките, нямам нищо лично против тях, даже често има сред тях такива, които с културата са супер напред. (Сравнено с ЧР на ОББ и в частност Ася Красничи). Имаше после и една друга много нагла и груба... не я помня как точно се казваше. Май беше нещо от сорта на Мари Марева. Но не съм сигурен дали така бешше. И накрая, питах за обратна връзка. Уж казаха, че ще има. Като дойде време да има, нямаше. Звънях по телефони да питам, никой не ти отговаря по човешки начин. Накрая с 300 зора, се свързах с тая Ася Красничи и тая ми се разкрещя по телефона. Ама крясъци! По-полека бе, жена! Да беше върнала едно писмо с фийдбек като нормалните хора, нямаше да ти паднат ръцете! Плюс това, на мен един познат от банката ми открехна очите за някаква система. Че те умишлено не връщали писмен отговор, защото тогава е доказуемо, че са ти отказали. И по тоя начин си нареждат техни хора, които после да са им задължени. А ако някой отгоре ги пита за теб, те казват, че са се свързали по телефон с теб и уж си им отказал. И използват това, че в почти всички случаи, никой отгоре няма да пита за теб. Освен ако не си кандидатствал за шефче на отдел, нещо от сорта. Но то за тях няма обяви, те, шефчетата се наемат по друг начин. Общо взето нещата от които си пати цял един народ, могат да се виддят в отдел ЧР на ОББ. Това си е като да видиш цялата Бай Ганьовщина във всичките нюанси. И тая Бай Ганьовщина, няма как да бъде описана по друг начин!

Здравейте! Предстои ми интервю в централата на ОББ АД за позицията: Експерт в звено "Събиране на проблеми вземания по потребитлески кредити"
Моля за информация относно заплащането за тази позиция, и въобще всякаква информация за тази позиция в банката./Отношението към служителите, рабтното време, кариерно развитие, премии и бонуси../ Благодаря Ви предварително!

ОББ/СИБАНК предоставя наистина сериозна възможност за професионално развитие във финансовата сфера. Ако човек разполага с необходимите качества и е целеустремен - ще бъде забелязан и оценен!

ето още интересни неща, който открих

Опитът ми с банката е като кандидат за експертна позиция в централата. Силно ме впечатли професионализмът и топлосърдечността на дамата от екипа по подбор на кадри, както и на ръководителите в Корпоративно банкиране (и в частност отдела за международни клиенти). Личното ми впечатление е, че стремежът им е към изграждането на силен, професионален и сплотен екип, за което отделят много време и специално внимание при подбора. Всички, с които се срещнах видимо обичаха работата си и органиизацията, за която работят. Ако на повече места е така, ще е чудесно.