ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД / ОББ

Здравейте, някой може ли да ми каже каква заплата взимат Специалистите Подбор на персонал ?
Благодаря!

и аз бях на интервю при Юлиана Тонкова .Зададе ми същите въпроси .държеше се много намусено ,била съм на интервю в друга банка в софия ,там поне си направиха труда да ми се усмихват.заплатите са смешни.аз просто сондирах ,защото нямам намерение да работя в провинцията,но явно си търсят неопитни хора с цел да ги обучават .

Искам да споделя разочаровананието си при подбора на персонал в ОББ.Обикновено посещавам клон Йерусалим и не бях очарована от обслужването,но беше удобен за мен.Няколко години подред в клона работеха три служителки,които бяха Незаменими в обслужването на клиенти, а сега на скоро при посещението си разбирам ,че две от дамите са си тръгнали а третата,която беше "Обслужване на Клиенти" г-жа Александрова е заела позицията МБД.
въпросът ми е имали необходимото образование и компетенция за тази позиция?
Как Д-я ЧР подбира персонала си?Тази дама с поведението си прогонваше клиентите от клона и всеки път,когато съм била обслужвана от нея е била намръщена и ми е отвръщала остро на въпросите.А сега тя е мениджър на клона-как се случват тези неща.Дайте път на младите и амбициозни хора,които разбират и имат познания в управленитето,а не на хора,които нямат и идея от управелние на клон.За съжаление мястото и е на касиерската длъжност.Д-я Учр отворете си очите и подбирайте съвестно служителите си,не прогонвайте тези които добре си вършат работа.

Истината е, че преди 3-4 год.отдел Човешки ресурси искаха да го закриват и тази деиност да се осъщестява от частна фирма.Сега, за да не бъдат съкратени служителите имитират дейност като провеждат интервюта,посещават клоновете в провинцията и там също провеждат срещи със служителите,без да има някакъв резултат, назначават всеки нов за 6 месеца,за да има нови кандидати и така ЧР има работа.

Абсолютно непрофесионално е интервюто в ОББ.Освен , че ПР закъснява при мен над 15 мин, първо ти казва добърр ден ето да попълните де декларации . Казвам и , момент, какви са тези декларации за проучване били оки. После  един час си говориме общи приказки , но не и посъщество за позицията , а относно заплата или работна среда или работа , на второто интервю щяло да уточни .
Не си губете времето , тъй като според мен си назначават тяхни хора , а интервютата са така проформа  - да има уж. А само нерви и загуба на време е цялата история с обб и не си заслужава като цяло

Всичко, което са написали е точно така. HR закъсня 15 минути, след още 5 реши да се преместим в офис, в който си имаше работещи хора, на които естествено пречехме... Даде ми да попълня декларации и други документи, задаваше ми въпроси 30 минути. Когато аз започнах да задавам въпроси се започнаха мъките. Нямаха представа какво представлява длъжността. Нямаха представа какво трябва да правя и как протича работата. Искаха аз да кажа каква заплата искам, като не могат да ми кажат каква е работата. Как да стане ? хаха! Пълна липса на професионализъм...

Днес не можах да изтегля депозита си в долари, който е на падеж и е под границата, за която се изисква предварителна заявка. Не можах съответно аз да се разплатя.  В клона на ОББ имаше само 1000 щд.   Това е редовната им политика. Другият им номер е сроковете на депозити да ги определят на 30 дена, а не на месец

Преди няколко дни бях в офиса на ОББ в София, Студенски град. Попитах съвсем любезно как да си затворя картовата сметка, отсреща МлаДата госпожица започна да се държи аругантно защо ще си премахвам сметката.В крайна сметка аз съм клиент и трябва да се държи ЛЮБЕЗНО.Закрих си сметката, с потмятане на листа от нейна страна и потропване с химикал. Не видях името й на баджа (нямаше) иначе щях да напиша името. Много лошо отношение и за в бъдеще няма и да помисля да си откривам сметка в ОББ.

Ще може ли някой да сподели, каква е кариерната йерархия и необходимите години за достигане и заплащането ?

ЗДРАВЕЙТЕ,ТЪРСЯ СИ РАБОТА В СФЕРАТА НА ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ . ПОНЕЖЕ В JOBS.BG ОБЯВИТЕ НЕ ДЕЙСТВАТ, А НЯКОИ ОБЯВИ ГИ ВЪРТЯТ ПРЕЗ ДЕН , ШЕ СЕ РАДВАМ ДА МИ ОСТЯВИТЕ Е-МАIL -I ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ - ПРИМЕРНИ РАБОТИ -СИСТЕМЕН АДМИНИСТРАТОР,ХЕЛПДЕСК, АТМ И ПОС ТЕРМИНАЛИ,СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР, ВЪВЕЖДАНЕ И ИНСТАЛИРАНЕ НА ПРОГРАМИ И ПЕРИВФЕРНИ УСТРАОЙСТВА.